IMT

@lisnik

Da li su zupcanici kompresora kod 560/565 sa hidraulicnim volanom i kod Rakovice 65 isti odnosno da li moze pumpa od Rakovice 65 da se namontira sa postojecom spojkom ili moram da menjam i zupcanik kompresora na IMT 567?
 
Što se događa kad to vratilo ode zna izbacivat iz brzina jer meni se na 533 događa da pod opterećenjem izbaci .
Iako traktor ima oko nekih 7000 radnih sati nikad niš nije dirano oko mjenjača niti hidrulika sve funkcionira super...
Sad jedino to počelo nekad izbaci..

Trebao bi iskakati iz reduktora.Problem je na vratilu na kojem je gornji snop zupcanika.Ostete se zubi oznaceni crvenim na slici.Problem je sto zupcanik reduktora na njih uklapa nekih 5-6 mm .




Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:13 ----------

Imam ja i povecu kolekciju zupcanika iz mjenjaca IMT.Ebo jedan dio kolekcije.




Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 20:19 ---------- Prethodna poruka je at 20:15 ----------

@lisnik

Da li su zupcanici kompresora kod 560/565 sa hidraulicnim volanom i kod Rakovice 65 isti odnosno da li moze pumpa od Rakovice 65 da se namontira sa postojecom spojkom ili moram da menjam i zupcanik kompresora na IMT 567?

Trebali bi biti isti.
 
Ova vratila su sva ista.Izvađena su iz razlicitih IMT-ova.533,539,540,560 itd.Zato i znam da su kod svih ovih 3+3 brzine ista i pasu na tvoj traktor.
E jbg druze verujem ja tebi! Ali imam lose iskustvo sa tim isto je-stima! Zato kad sam video u Juselu 3 razlicita kataloska broja,sa po 3 razlicite cene,pa mi i ti posaljes cetvrti kat broj,a u zemunu mi prodavac kaze da nisu ista vratila, da je razlika u svega par mm izmedju 539-588.... A ja sta cu narucio u Zemunu. Da sam uzeo vratilo i otisao u prodavnicu traktorskih delova ovde kod nas u Suboticu,da uporedim vratilo kao sto si predlozio,platio bih ga ko Grcku! Ne bih imao obraza da se okrenem iz prodavnice kada bi prodavac stavio deo na pult. A kostao bi ko tri vratila u juselu... Evo jedan primer kako deru za delove u Su. : U juselu tafe set za reparaciju pumpe hidraulike za 539,558 je jeftiniji za ~5500din! A imamo i jednog lika na pijaci koji isto tako dere! Duga je to prica!
 
Iz brzine ili reduktora? Tesko da je iz brzine....

Pa jednoi drugo zna ...
Vise iz reduktora a onda ako reduktor drži onda jedanput izbaci iz prve samo vidis u drugoj tanjuranje nista nego prvom izbaci...
A sad 577 radi on radi sad lagane poslove i na njime ne izbacuje.
Traktor je inače bio dosta opterećivan znao je voziti velike terete a koliko je i star niš čudno.
Jedan od boljih imt traktora susjed ima ursusa 355 i moj 533 je vise sati natukao i njemu je prije motor vrisnuo nego meni to mi sve govori da je 533 jako dobar traktor.


Trebao bi iskakati iz reduktora.Problem je na vratilu na kojem je gornji snop zupcanika.Ostete se zubi oznaceni crvenim na slici.Problem je sto zupcanik reduktora na njih uklapa nekih 5-6 mm .




Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:13 ----------

Imam ja i povecu kolekciju zupcanika iz mjenjaca IMT.Ebo jedan dio kolekcije.



I mislio sam da je on koliko otprilike košta bilto bilo bolje polovno uzet da je naci dobro ili ako ima orginal negdje da se kupi.
 
ja menjo na 560 i nije stimalo od 539 kraca za 4.mm neki su mi majstori tvrdili da nema veze sto je kraca moze da se ugradi
ali ipak naso sam orginal
 
lisnik

Trebao si one slike okačiti u temu: šaltanje nesinhronizovanih menjača sa obrazloženjem ta je to slika i prilika nestručnog šsltanja!:haha::haha:
 
Pre bih rekao da su ovi zupcanici sa slike zamenjeni zbog hiljada i hiljada radnih sati, nego zbog nestrucnog saltanja....
Kod IMT-a je jednostavan menjac i lako se salta, nije to neki tamo rus.......:haha:
 
Kod IMT-a je jednostavan menjac i lako se salta, nije to neki tamo rus.......:haha:
Uf ovo je i mene zabolelo.... Lisnik se verovatno ogradjuje od eventualnih reklamacija pa i ono sto je malo sumnjivo,menja. Bravo,tako i treba! Koliko se da videti sa slike ima tamo i solidnih zupcanika. Ali zasto kaljati ime i svoju reputaciju i stvarati sebi dupli posao?
 
Uf ovo je i mene zabolelo.... Lisnik se verovatno ogradjuje od eventualnih reklamacija pa i ono sto je malo sumnjivo,menja. Bravo,tako i treba! Koliko se da videti sa slike ima tamo i solidnih zupcanika. Ali zasto kaljati ime i svoju reputaciju i stvarati sebi dupli posao?

Ima solidnih ali ni jedan nije ispod 6-7 hiljada sati sigurno.
A ovo za rusa nema sta da boli, ja se samo salim, naravno..... ::super::
 
NIDŽA

Nidžo nemoj da me sekiraš, neću ti vratiti kolica za grlo.....
U pravu si što se tiče IMT-a, lako se šaltaju a još lakše zakrče ako nestručno to radiš!!!::000::
 
Jesti ga ovaj sredio
1_530.jpg
 
Ljudi ovo su sve polovni ispravni zupcanici.Moje misljenje je da su bolji od danasnjih novih zupcanika sto sam se uvjerio u par slucajeva.
 
@ KAMENI
Ja i zaboravio za kolica...... :ideja: dobro si me podsetio da su kod tebe, jer bi za mesec dva iso po avliji i trazio ih ko blesav.
Svaki menjac ce da zakrci kad nestrucno radis sa njim. Pre ili posle.
 
Na koliko se može sužiti traktor IMT 533-539 najmanje a da se ne rade nikakvi radikalni zahvati, znači samo ono što je fabrika predvidila?
Da li se to isplati raditi i koliko se time dobije u odnosu na standardnu širinu, da li smeta traktoru to sužavanje (trpe li pojedini dijelovi veće opterećenje nego inače)?
 
565 je 1989. god...a čuj naradio se dosta u ovih 23 godine.
U samom početku je bilo puno problema sa tim traktorom, kad smo ga novog kupili, curio je ko rešeto, to je više puta bio kalan i sve dok nije stavljen semering na zvono je curio.
Mijenjane su lamele, hidraulik je bio nešto sitno slagan, a što se tiće mjenjača, nikad ništa, odličan je mjenjač, jedino šta mogo krči kako god da ga šaltaš, uvijek malo zakrči...no to majstori vele da je normalno za njih...
Na motoru nikad nije još ništa dirano, ali sad je zreo za generalnu...nema snage više i kadi i neče baš da ide...čudne zvukove ispušta.
Bila je reparirana PVP i stavljene su nove dizne....no vjerojatno je glava dobila, možda je i pukla gdje...sve me strah krenuti otvarati jer neznam što me čeka.
 
Mislim da se nemaš čega bojat ja sam svoga otvarao bio isto.
Traktor je bio u zadruzi pa onda je kupio ga covjek koji radi 300 jutara zemlje , onda drugi pa tek ja.
Rađena jedna generalna traktor ima preko 10000 sati.
Uglavnom radio sam glavu ventile uredio i brtve gornji dio i bosch pumpu motor ima slabiju kompresiju ali pali i ide ko metak svejedno...
 
Nazad
Vrh