IMT

Matić je napisao(la):
Stegneš je odmah na maksimalnu kilažu i ne boj se.Koji god smo motor radili ili skidali glavu tako je urađeno.
slazem se sa maticem uradio sam mnogo motora ni sam neznam broj jedino zastava 101 se mora dotezati to iz mog iskustva pricam
 
Svaka glava i ventili po malo popuste posle razradjivanja (50 sati).Ja se licno bezbroj puta uverio (cale radi mehaniku 30 godina,ja malo vise od 10). :cao:
 
Ja glave nikad nedotezem,koliko su mm serafi za cca2 kg manje stegnem npr.ako stezem na 10kg onda kad skljocne jos malo dotegnem sa osijecajem.Nikad nema problema nit dotezem glave.brtve mogu biti lose kvalitete u to sam se uvijerio.
 
prvo treba procistiti navoje ureznicom i nareznicom,pa onda stegnuti na propisanu kilazu i to u tri faze.to je pravilo i neboj se.nevalja preterivati istezu se navoji :cao:
 
Ja sam malo zaobisao preporuku posto ne milujem kad vozim. Na 577 DV-u sam glavu stegao na 13.8kg iz 3 faze i posle 50rh dotegao na istu kilazu-otprilike jos 90 stepeni je islo, prestelovao ventile i sklopio. Na glavi je suv kao barut. Na obicnom 577 je davne 2002 godine stegnuta glava na 12kg (komsija mi je radio generalnu posto sam ja bio klinac) i nije dotegnuta pa sad flisuje ulje pomalo sa desne strane. Kada ugrabim vremena, moram promenuti dihtung glave..
 
Bubu je napisao(la):
Ja sam malo zaobisao preporuku posto ne milujem kad vozim. Na 577 DV-u sam glavu stegao na 13.8kg iz 3 faze i posle 50rh dotegao na istu kilazu-otprilike jos 90 stepeni je islo, prestelovao ventile i sklopio. Na glavi je suv kao barut. Na obicnom 577 je davne 2002 godine stegnuta glava na 12kg (komsija mi je radio generalnu posto sam ja bio klinac) i nije dotegnuta pa sad flisuje ulje pomalo sa desne strane. Kada ugrabim vremena, moram promenuti dihtung glave..
I moj 577 je curio ispod auspuha a sa druge strane suv ko barut sto to?
 
Verovatno je zato sto je sa te strane prostor od podizaca ventila i ako se ne varam tuda im se sliva ulje sa glave nazad u blok.Verovatno dihtung nije lepo legao ili je talasasta glava ili blok.
 
galki je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Stegneš je odmah na maksimalnu kilažu i ne boj se.Koji god smo motor radili ili skidali glavu tako je urađeno.
slazem se sa maticem uradio sam mnogo motora ni sam neznam broj jedino zastava 101 se mora dotezati to iz mog iskustva pricam
Mala ispravka: M12 [ brezoni ] se dotezu, a M10 se ne dotezu [ kod 101 ]
 
evo resio sam reda radi da ponovim 539 tj da mu promenim uloske dizna,nema dima plavog svidja mi se lepo brekce ali ima 8300 r/c,bolje da mu promenem nego da neka pocne da pisa pa da mi zariba motor.ja sam prezadovoljan tim 539 ma slobodno mogu reci da motor nema manu vec punih 20 god tj puni 20god. za nedelju dana i motor ima snage,netrosi ulje ma nema ga u okolini nove neracunam.jos uvek je kao nov ali 95% pritisak ulja na 3,5 kad je ladan a posle drzi na 2,5-3 bara,stvarno mi se jako svidja kvalitet mog 539 ako dostigne 10000 r/c bez generalke bice veliki uspeh naspram zapadnih masina, i necu ga nikad prodati ima da radi dok sam ziv.ljudi ja sam auto-mehanicar i razumem se u te motore,e sad se ja cudim na mom 539 nikad nisam radio anaser tj ima 20 god. a izgleda kao nov tj nemogu da verujem da je sve u top stanju evo primera,imao sam i 577 i on mi se kvario anaser 5x,uljana pumpa posle deset godina je zaribo na radilici,a 539 prkosi logici,tj nemoguce je mnogo se vise drnda od svih traktora jer nije da se falim ali nije normalan koliko je nov,gledo ja cetkice na anaseru one kao nove,bendiks nikad nije omano,ma nebi ga dao nizasta.traktor za 10-ku.deste rusdzije,menjac i lamela su jos u fabrickom stanju,sat jos uvek radi,a i bosh pumpa radi kao i prvog dana nisam primetio da se pohabala.hidraulika se nikad nije kvarila,nikad ga nisam zalio,vuce welgericu 61 i nije lako ali neda se,ferguson je 100% najbolji od svih koje sam ja u zivotu video ko neveruje usima moze da se uveri ocima.
 
Ovako moj drug je kupio 540 , 81 godiste 2000 sati, 2300 eura.Traktor je u dobrom stanju osim sto je drvo palo na njega. Zameneni su hladnjak i rezervoar u toku je plasticna operacija haube i maske hladnjaka
problem je sledeci stavili smo polovan rezervar i nismo sigurni kako treba okrenuti i povezati onaj polvak koji ide u rezervoar za kolicinu goriva.Ako moze slika i objasnjenje.
Hvala unapred!
 
Drugari video sam na forumu negde da ima imt sa dajc motorom . Da li je to isti motor kao na malom torpedu i da li se moze ugraditi na 539 .
 
Nazad
Vrh