IMT

Po meni ove cetiri idu uz 2050 ,lepe one a ni 2050 nije kockast
 
Pozdrav svima...Ja sam dan pre poskupljenja uplatio IMT 539 4wd po 966 137din... ::novac:: ::novac:: ::novac::Mislim da su sad skuplji oko 100 000 bar po najavama.Da li neko zna realno koliko cu cekati na isporuku i kakvi su uopste ti duplaci... :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1293988326[/time]
_________________________________________________
Za gore izlozene fotografije svaka cast.......... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
Meni su za isporuku rekli 90-110 dana pošto je 549 u pitanju a običnih 539 ima odma da se tera.E sad pošto ti imaš sa prednjom vučom čekaćeš i ti malo a sad još i ovi praznici ima to da se oduži.
 
Pa nek se ceka i 100dana ali da bude sigurno,cujem price da neki ne dobiju po pola godine ili se sude godinu dana,ili dobiju pa ostane volan u rukama na prvoj voznji i razne druge price...Na ugovoru mi samo pise da je CRVENE boje i ima JEDNO sediste... :sta: :sta: :sta:
:ppozdrav:
 
MALINAR je napisao(la):
Pozdrav svima...Ja sam dan pre poskupljenja uplatio IMT 539 4wd po 966 137din... ::novac:: ::novac:: ::novac::Mislim da su sad skuplji oko 100 000 bar po najavama.Da li neko zna realno koliko cu cekati na isporuku i kakvi su uopste ti duplaci... :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1293963126[/time]
_________________________________________________
Za gore izlozene fotografije svaka cast.......... :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Добро си прошао са ценом ја сам платио исто толико пре годину и по, чекао сам четири месеца на испоруку. За рад су неупоредиво бољи од обичних осим што имају мали ајншлаг, ја нисам имао проблема само сам чим сам га дотерао сваки шаф притегао. то треба да ураде на нултом сервису они који га испоручују али...
 
Ja sma 549 DV dobio za 45 dana :D, ali ih je na tako brz rok isporuke nateralo Ministarstvo poljoprivrede :zli: zbog roka za subvenciju ::novac:: uplatio sam 28.08. traktor dobio 13.10.
 
mirko_markovic67...........Kakavi su ti 539 4wd za rad,ja planiram sa njim rad iskljucivo u malinjaku...znaci da nosi atomizer 300-400litara,traktoska freza i razvlacenje stajnjaka...to je otprilike to sto ce on raditi 99posto.Koju frezu da kupim,da li njegovu IMT ili neku drugu?Da li moze on da nosi te atomizere?Na sta treba obratiti paznju?
hvala unapred :ppozdrav:
 
Pa tako sam i mislio posto su srafovi od 10 mm neki mi kazu na 12 kila ali to mi bilo malo mnogo .
posto sam radio generalku sutra stezem glavu kompletiram motor i palim
 
5twfnl.jpg

Izvinjavam se malo kasnim! :ppozdrav:
 
MALINAR je napisao(la):
mirko_markovic67...........Kakavi su ti 539 4wd za rad,ja planiram sa njim rad iskljucivo u malinjaku...znaci da nosi atomizer 300-400litara,traktoska freza i razvlacenje stajnjaka...to je otprilike to sto ce on raditi 99posto.Koju frezu da kupim,da li njegovu IMT ili neku drugu?Da li moze on da nosi te atomizere?Na sta treba obratiti paznju?
hvala unapred :ppozdrav:
Вероватно може да носи и више сам трактор је тежак 1930кг, зависи какав ти је терен, за стајњак је сигурно добар, а у фрезе се не разумем колико им је снаге потребно. Ја нисам имао проблема, ако си имао трактор онд знаш: вода, уље, кочнице, одради све сервисе како треба код поузданог мајстора и неби требало да имаш проблема.
 
isidor je napisao(la):
Pa tako sam i mislio posto su srafovi od 10 mm neki mi kazu na 12 kila ali to mi bilo malo mnogo .
posto sam radio generalku sutra stezem glavu kompletiram motor i palim

Najprije ga dotegnes na 8 kg i uradjivanje motora. Kasnije dotezes redom na 10 ili 12, kako zelis... Ja sam dotazao i na 539 i na 549 na 12kg i nema problema nikakvih vec neko vrijeme. Nije toliko ni bitno 10 ili 12 kila, bitno je da se postuje redoslijed dotezanja i da su svi sarafi jednako dotegnuti (na istu kilazu)...
 
Koje je znacenje reci ''uradjivanje'' :haha: Pa motor jos nije uradjen, covek treba da postavi i stegne glavu motora :haha: a ti mu lepo,konkretno,precizno i ne dvosmisleno objasni tako da te je sigurno razumeo. ::lose::
2gtrz2o.jpg
 
Glava se po fabrickoj preporuci i katalogu steze na 7,5-8 kg i na tu meru se steze i prvi i svaki drugi put.Bitno je da ispostujes kilazu jer su to stari srafovi i stari navoj pa ako prekoracis moze da dodje do kidanja a redosled takodje mora da se postuje zbog ravnomernog naleganja glave na blok.Stegni na 8 kg i ne brimi. :cao:
 
Na 8 kg je glava dotegnuta prvi puta i propisala je brtva glave i na 539 i na 549 nakon 200 sati rada...

Oduvijek se ovdje glava doteze na 10-12kg, kako je tko naucio, a na 8kg je samo prvih stotinjak sati.

A sto se redoslijeda dotezanja tice, to nema veze s nasjedanjem glave na blok, nego s namjestanjem brtve, da se namjesta iznutra prema van, dakle od sredine pa u krug ides da brtva sto bolje nasjedne...

Inace, svaki traktor ovdje je stezan po "majstorskom pravilu" koliko je saraf mm debel, na toliko se kg steze... tako svi rade, i nikad nikakvih problema.

Samo da napomenem, sarafi za dotezanje glave se smiju koristiti dva ili tri puta, poslije se MORAJU mjenajti novima, jer su od dotezanja vec "izvuceni" i nisu dobri za dalje ugradjivanje u motor.

Ne znam kako se traktor ponasa s glavom "dotegnutom" na 8kg, ali moj 549 je propisao na 300 sati rada na brtvi glave i poceo je izbacivati antifriz iz kilera. Od kako je glava na 12kg, nemam vise tih problema, nit motor masti, a antifriz vise ne izbacuje.

A sto se tice glave na IMT traktoru, po uputama za koristenje se preporuca razradjivanje (uradjivanje9 motora prvh 100 sati bez vecih opterecenja i kad se to odradi ide se na mjenjanje svih ulja, DOTEZANJE glave, stelanje ventila, i to mu je opcenito prvi servis.

Molim da mi se objasni zasto dotezu glavu poslije 100 sati rada i zasto se ne preporuca raditi teze poslove s traktorom kojem nije dotegnuta glava na prvom servisu? Na koju je kilazu onda tvornicki dotegnuta glava, ako ju oni dotezu na 8kg, a 8 kg je za glavu motora jako mala kilaza i iz iskustva znam da to treba ici na bar 10kg

Radite kako mislite da je bolje, ali ovaj moj nacin mi se pokazao kao odlican.
 
Stegneš je odmah na maksimalnu kilažu i ne boj se.Koji god smo motor radili ili skidali glavu tako je urađeno.
 
Nazad
Vrh