IMT

Dobio je kupanje nov akumulator 110 ampera i iskrin alternator jer je onaj indijski izdržao godinu dana ravnih.
Sutra ulje zamjenim i tek mu dolaze radovi....


photo hosting sites




pic host
 
Imaju piksne al je to malo komplkovano mjenjati a luft može biti do pojedenih segmenata.Može i na ležaju koji drži vreteno biti luft. To ili uraditi sve generalno il ne dirati pa dok radi radi.
Upravo tako... Ja sam to na skuplji nacin zakljucio... Na kraju sam odneo kuciste na borverk, i na struganje caura na meru, novi segmenti, nov puz, nove spone i sad radi ko svet!
A i ruke sam produzio, pa sad lakse ide volan. Vredelo je potrositi na njih sat dva rada...

xbhfrd.jpg


51y7vd.jpg
 
Ne gubi ništa. Kućište ima toliko hoda, skreće kao i s kratkim rukama. Nisam pojma imao da su na 540 dulje ruke na rukavcima nego sam kod komšije vidio da ima lakši volan na 539 s kabinom nego moj bez kabine, s novim gumama, i remontovanim pužom volana i prepiksiranim prednjim krajem. Gledao i gledao i skužim da on tvornički ima ugrađene dulje ruke na rukavcima. Čim sam to vidio, sjeo opet u njegov traktor i motao da vidim anšlag i sve je kao i kod mene samo lakši na volanu. Odmah sam tražio dulje ruke od 540 i kupio čim sam ih našao, čak išao 30km po njih ;)
 
Moze li jedno brzinsko pitanje. Imt 539 juce stao i nece da upali. Sve je cesce u poslednje vreme teze palio i jedva primao gas. Sad je potpuno mrtav. Nema nafte na prelivu PVP do nje pritisak fantastican, Sada hocu da skinem PVP i moje pitanje je kako je vratiti na mesto posle remonta? Moram li skidati razvodnu plocu ili se moze uzupciti kroz otvor za montiraje pumpe? Hvala svima na odgovoru!
 
Vuk, kao što Bubu reče, ako je rotaciona PVP na ulazu ima mikro sito koje se nekad i nekad poštopa. odvrneš dovod goriva u PVP, odvrneš veliku maticu, dal je 24 dal je 27 ključ, i polako ju odvrći, kad ju odvrneš unutra ima opruga i ventilčić i na njih pazi. sitance je oko tog federa, sa kliještima za seger prstenje se lako izvadi sitance, opereš ga, vratiš i gas dalje.


Radashine, ne sjećam se više, 10-15€ s tim da je jedna bila malo smotana pa sam ju odnesao čovjeku da ju poravna na presi koji nije naplatio ništa ali sam mu ostavio za piće.
 
Sad si me Bobo razočarao.Ja mislio da si ti ekspert za IMT a ti sad video da neki 539 ima rukavce duže a neki kraće.Ajde da se to meni desi,početniku u poodmaklim godinama ali tebi...

- - - - - - - - - -

Ja pričam pred dućanom i hvalim se kako imam poznanika sa foruma koji sve zna o IMT i šta god mi nije jasno,ja ga pitam i dobijem dobar savet,a šta ću sad? Ovo moram prećutati.
 
Poz drustvo. Imam problem na 539 dok idem njivskim putem 2 brzom na odredjenim obrtajima do 12 pocinje da trese zadnji trap , kabinu sanduce od alata sve zvoni. Cim malo dodam gas preko 12 obrtaja izgubi. Sta bi moglo biti
 
Popustili srafovi na kabini, ili je pukla neka od cijevi u konstrukciji kabine.Prekontrolisi sve srafove i nosace kabine.
 
Sad si me Bobo razočarao.Ja mislio da si ti ekspert za IMT a ti sad video da neki 539 ima rukavce duže a neki kraće.Ajde da se to meni desi,početniku u poodmaklim godinama ali tebi...

- - - - - - - - - -

Ja pričam pred dućanom i hvalim se kako imam poznanika sa foruma koji sve zna o IMT i šta god mi nije jasno,ja ga pitam i dobijem dobar savet,a šta ću sad? Ovo moram prećutati.

Eh, kolega, dobro pa sam ja to vidio, sad nas nekoliko ima lakši volan na 539 za minimalan trošak ;) A ne moraš mene hvaliti, desilo se kod mene ohoho puno grešaka već ali sam svaku i priznao...
 
Na traktorima koji imaju kuciste volana sa jednom polugom se produzi ta poluga na kucistu volana i dobija se efekat lakseg motanja. Video na par 560/558
 
Na traktorima koji imaju kuciste volana sa jednom polugom se produzi ta poluga na kucistu volana i dobija se efekat lakseg motanja. Video na par 560/558

Pa time bi dobio teze motanje sa manje krugova od kraja do kraja. Mislis da se skrati ? Na kucistu volana skratiti ili na rukavcima produziti, dobija se isti efekat
 
Na traktorima koji imaju kuciste volana sa jednom polugom se produzi ta poluga na kucistu volana i dobija se efekat lakseg motanja. Video na par 560/558
Nigde veze , da se produzi ona na trapu pa bih razumeo da ide lakse , ali ta kod volana kad se produzi moze samo teze motati volan.

Ja sam tu na 558 polugu ispod volana razmisljao da skratim ali mrzi me da se bakcem , u planu je veci traktor da se uzme i onda koji ce mi.558 ce biti za ukras :) , nemam srca prodati ga, kupio ga deda novog, pa tatu sluzio i sad mene vec 20 god.

1971 god :) Old timer

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nigde veze , da se produzi ona na trapu pa bih razumeo da ide lakse , ali ta kod volana kad se produzi moze samo teze motati volan.

Ja sam tu na 558 polugu ispod volana razmisljao da skratim ali mrzi me da se bakcem , u planu je veci traktor da se uzme i onda koji ce mi.558 ce biti za ukras :) , nemam srca prodati ga, kupio ga deda novog, pa tatu sluzio i sad mene vec 20 god.

1971 god :) Old timer

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja sam skratio na R60 i dobio sam malo laksi volan, izbacio sam oko 5cm parce i to je to.
 
Nazad
Vrh