IMT

Mišo,jel to lako za promeniti i koliko te karike koštaju?Jel ide samo to ili još neki delovi?
 
Sreca moja pa ne moram da skidam plocu.Skinuo sam lim kod biraca brzina obrisao lepo plocu i sve okolo kao ono pusta na maloj ploci od cevi sto ide u pumpu.Namazao sam sa silikonom i sad drzi samo sto sam izgleda preterao pa sad jako tesko propusta ulje izgleda da sam zacepio rupicu.Al to cu sutra da sredim ako je do toga...
456e6fdfee66421d8d766a4e9c9f7b23.jpg

Tu nesme silikon,idu samo gumice.
 
Pantelija sta si namazao silikonom jel ovu plocicu sa slike sto se cev u nju zabada, inace tu treba samo da stavis nove gumice i lepo dotegnes i nesme da pusta.
Pretece me prezimenjak :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Mišo,jel to lako za promeniti i koliko te karike koštaju?Jel ide samo to ili još neki delovi?
Zavisi ako se malo razumiješ u mehaniku nije teško.Jedino ti treba šelna da stegneš karike da ubaciš klip u cilindar.Neko vještiji može i bez šelne,nisu skupe možda desetak eura.
Vozi to nemoj puno da te brine pa kad imadneš više vremena mjenjaj.
 
Da pitam ove stručne ljude za savet.Na mom 539 primetio da na boci od kompresora,na onom dole ispusnom ventilu ide crno ulje kad pritisnem da malo izađe kondenzat.Ranije bi išla samo voda, a sad crno ulje.Kompresor radi ali mi se čini malo slabije.Šta je u pitanju?
Karike kompresora vrlo verovatno, cena karika i seta zaptivki je oko 800 din. Mogu se zameniti bez skidanja kompresora a mozes ga i skinuti ne skida se klip vec se vadi cilindar na gore a klip ostaje. Moras samo proveriti pre kupovine koja je sirina karika ima dva tipa.
 
Kompresor radi ali mi se čini malo slabije.Šta je u pitanju?
Pre ce biti da ventili vise ne dihtuju dobro tu nema leka osim zamene glave,a do karike nije 99.9%,no probaj jer karike pet puta manje kostaju od glave.Uvek su ventili prva tacka od koje se treba poci i kod klipne i membranske pumpe,kao i kod coveka...kada srce slabo radi doktori kazu zalisci popustili a u prevodu to je kao plocice kod ventila.
 
Čovek se žali da mu duva ulje u bocu tako da ipak su karike popustile. Ako malo ulja ubacuje nije strašno, gore je kad počne preko karika da uduvava vazduh nazad u motor pa pumpa na iberlauf ko da je produvao
 
Ако компресор тако удувава кроз карике у кућиште, шта учини мотору?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Pre ce biti da ventili vise ne dihtuju dobro tu nema leka osim zamene glave,a do karike nije 99.9%,no probaj jer karike pet puta manje kostaju od glave.Uvek su ventili prva tacka od koje se treba poci i kod klipne i membranske pumpe,kao i kod coveka...kada srce slabo radi doktori kazu zalisci popustili a u prevodu to je kao plocice kod ventila.
Otkud ulje u ventilima ako su karike dobre
 
Drugari koja je dijagnoza u slucaju kapljanja ulja,verovatno iz menjaca,gledano od dole ima jedna rupica iz koje viri kao neka civija.i odatle mi pocelo kapati ulje.kakav je belaj na pomolu?
 
Otkud ulje u ventilima ako su karike dobre
Tako sto ako npr usisni propusta on vraca deo vazduha nazad i tako smanjuje pritisak sabijenog vazduha koji se salje u bocu a ujedno taj isti vazduh i vraca film ulja koje karike ostavljaju,znaci kompresija oslabila zbog ventila pritisak opao i slabije vazduh vraca to ulje nazad.Mozda sam bio nedovoljno jasan pa iz primera ko u ovo ne veruje neka odvije crevo sa kompresora i pusti da tako slobodno izduvava i videce da ce tu poceti da baca ulje iako mu je kompresor u odlicnom stanju,ali ne za pet i deset minuta nego neka obavi neke teze radove za sat dva i videce o cemu govorim.A kao drugo nije da ne mogu da budu i karike lose ako se govori o traktoru koji je 30.god,a tu nista do sad nije menjano ali tu onda ni hilzna vise nije dobra pa slaba vajda samo od karika.
 
Nazad
Vrh