IMT

To mora jako lufta imat da polomi.
Mi sve raskopali sve super nista lufta.
Danas slozili hidrulik radi.
Sad jos crijeva i izvod sastrane da kupim i proba jel radi
 
Zna li neko dimenzije semeringa za servo pumpu (za volan) od IMT-a 560 kao i koje ulje koristi sistem? Ja pre 2 meseca zamenio na kamionu (ista je za fapa 1414 i Merca 1213 ako bude nekom trebala). Stavio novu PPT, platio 32000 polse mesec dana obrije kajlu i proglodje remenicu a danas propisa semering ::jako_besan::::jako_besan::.Reklamaciju tesko da ce mi uvaziti.
Inace puma je ovakva: http://www.antos-trgovina.hr/shop/product_info.php?products_id=4893
 
Ima neki problem, pumpa zapinje iz nekog razloga. Meni se to desilo na kamionu, bio je problem sa kucistem upravljaca.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Malo mi je nelogicno jer bi najpre proklizali kaisi ako je nesto zastekalo. Znam desavalo se sa starom pumpom kad je na mekano najpre da zaskripe kajisevi od opterecenja a kad je izgubila pritisak pocela je i da zuji. Kajlu tesko da bi ogla da obrije. Aj to nego ne vidim razlog da ode semering a nikad nije bila bez ulja. I to pusta samo dok stoji. Stavicu polovnu a ovu remontovati. A i u petoletki se bas pretrgli. Stavili najjeftinije lezajeve i jos kosta skoro kao pumpa za Actrosa:sjasi:
 
Hidrulika spojena radi dobro...

[video=youtube_share;IUnNgKdGJ14]https://youtu.be/IUnNgKdGJ14[/video]
 
Jel može na brezonu od izduvne grane da pušta ulje. Imam 540 imta. Sve mi je suvo okolo samo mi je prvi brezon do volana mastan od ulja i počelo da se sliva niz blok. Nije to mnogo ali me nervira da je umazan.
 
Moze to se desi u slucaju stezanja brezona da se probije u uljani kanal ili cak i fabricki bude tako jako tanak zid pa kad urezuju navoj probiju ili pri stezanju se otvori kanal i onda slini ulje.
 
Nije ništa dirano oko toga pa mislim jedno 7-8 godina samo sam primetio ima jedno mesec dana da počinje da vlaži i sad je već počelo da prlja blok.
Jel bi moglo kako to sprečiti.
 
Hvala @ mityo na objašnjenju još mi reci šta je loktit ili kako već se zove jer prvo sam pomislio da je to superlepak onaj brzostežući pa da nelupim bezveze
 
Rusadzije takav problem resavaju sa teflonom za vodovod posto je sve jedan brezon ubusen u uljni prostor . Kada sam morao prosiriti navoj za nosac alternatora ureznica je izbila celo i usla u prostor sa uljem i to sa zadihtovao sa teflonom . Danas posle 2 godine ne curi na tom mestu .
 
Nazad
Vrh