IMT

Ako nekom treba pomocna pumpa komplet sa zubcanicima i nosacem i razvodnik sa jednom rucicom, imam na prodaju danas skinuo sa traktora.
 
Ajd ako svi imaju sa iste strane stavite sa imt 555 kuciste dif. Na neki drugi da vidite koliko moze brzo u rikverc...

- - - - - - - - - -

Da znas Zare da ne razmišljam dok radim ali kada se nneko nalupa ovako onda se dobro razmislim da li sam ja lud ili ne pričamo o istim mašinama. Niti tanjirasti menja stranu niti bočni reduktori menjaju smer rotacije a to si i sam sebe demantovao samo kada bi pročitao šta si sam napisao. Čas kažeš lomi kad traktor krene u rikverc, bočni reduktori menjaju smer a tanjirasti se vrti u napred. A da li izbrazdana čaura struže po tanjirastom... Posle ovakvih nalupanih gluposti, malo verovatno
kako bocni reduktor ne menja smer?? Kad gornji zupcanik ide napred doljni ide nazad. Imali smo 555 godinama i menja smer 1000 posto.
 
Pa rečeno je da "roda" ili ti IMT 555 ima tanjurasti s dense strane i nema planetarni bočni reduktor o kojem je bila riječ nego ima obični bočni reduktor koji zbilaj mejnja smjer jer se ta redukcija sastoji od dva zupčanika.
 
Koliko ja znam imt ima planetarne bocne reduktore a tu nema gornjih i donjih zupcanika,za imt 555 neznam jer taj traktor u zivotu nisam video pa je glupo da komentarisem
 
Eto utvrdismo da postoji sa desne tsnjirasti, i plus kod nje ceo dan on ide unazad dakle ne kida on izbrazdanu cauru, ili deklu tj patku kako je zovu neki.
 
Veci od 577 neznam ni dal imaju takvu deklu i izbrazdanu cauru. Misim da je vec na 5100 vec drugacije a i 560 577 vlazne kocnice isto mislim da nije takva dekla.
 
svaki koji ima mokre kočnice treba imati i valjski hidraulik, tj vanjske podizne cilindre. Ti traktori imaju nazad samo osovinu koja spaja gornja ramena i ništa drugo se na tu osovinu ne kopča. Poklopac hidraulika je za 560-577 isti kao i obični samo se rupe za osovinu blindiraju jer osovina ne prolazi kroz poklopac hidraulika nego kroz drugi, posebni dio. i ide jedna šipka od gornjih ramena do poklopca da poklopac "zna" u kojem su položaju podizne poluge da prestane podizati ili spuštati poluge kad one dođu do željene pozicije. 5100 i ti traktori imaju totalno drugačiji poklopac hidraulika gdje je treća točka za kopčanje odvojena od samog poklopca hidraulika ali je s njime spojena posredstvom polugice preko koje hidraulik vrši korekcije u radu ovisno kako je fini hidraulik naštiman da radi.
 
Veci od 577 neznam ni dal imaju takvu deklu i izbrazdanu cauru. Misim da je vec na 5100 vec drugacije a i 560 577 vlazne kocnice isto mislim da nije takva dekla.
Kolega procitaj kakve gluposti su pisane gore pa onda brani koga hoces

- - - - - - - - - -

svaki koji ima mokre kočnice treba imati i valjski hidraulik, tj vanjske podizne cilindre. Ti traktori imaju nazad samo osovinu koja spaja gornja ramena i ništa drugo se na tu osovinu ne kopča. Poklopac hidraulika je za 560-577 isti kao i obični samo se rupe za osovinu blindiraju jer osovina ne prolazi kroz poklopac hidraulika nego kroz drugi, posebni dio. i ide jedna šipka od gornjih ramena do poklopca da poklopac "zna" u kojem su položaju podizne poluge da prestane podizati ili spuštati poluge kad one dođu do željene pozicije. 5100 i ti traktori imaju totalno drugačiji poklopac hidraulika gdje je treća točka za kopčanje odvojena od samog poklopca hidraulika ali je s njime spojena posredstvom polugice preko koje hidraulik vrši korekcije u radu ovisno kako je fini hidraulik naštiman
Batali bobo,vidis da nema svrhe
 
Pa ne branim, nego sam se dotako rode da se dokaze da deklu ne kida dif.kt. nego lose nastelovan i pogresno koristen hid.
 
Kod mene hidrulik jako lose ustelan ja nezz kako je to radilo na pumpi dvokraka poluga pomotana .
I klatila i zato je , dotegao sve na oprugama.
Balasna opruga isto jako raspustena bila.
Zato i je hidrulik tek poslije pola reagirao.
U oranju nije dobro radio sad mi je bilo jasno.
 
kako bocni reduktor ne menja smer?? Kad gornji zupcanik ide napred doljni ide nazad. Imali smo 555 godinama i menja smer 1000 posto.

I ja ti na to kažem da na 558 2000% ne menja smer
Uopšte nije bilo reči o 555. A i odmah su rekli da 555 i rakovica imaju sa desne ali o njima se nije pričalo. Pričalo se o malim imtovima (533. 539. 540. 542. 549) koji nemaju bočne reduktore, i o većim (558.560. 577 i slični) koji imaju bočne reduktore ( znači duža poluosovina, tri satelita-trkača, kraća poluosovina a ne samo dva zupčanika kao na 555)
 
Nazad
Vrh