IMT

parduodu-t40-kabina.jpg
 
Ta kabina unutar ima kompletnu cevnu sasiju(okrugla cev fi 50 otprilike)medjusobno zavarenu i povezanu za nosace...jedna od najgorih,najnepreglednijih,najnekomfornijijih,ali pritom jedna od najbezbednijih kabina traktora starije generacije.
 
Darko Dreen i ako se zezas ova kabina unutra ima ram od cevi koji bi u velikom broju slucajeva uspeo spasiti vozaca. Mada nisam imao priliku da testiram taj ram na prevrtanje traktora ali za tvrdocu sam siguran jer sam vise puta proverio glavom.

- - - - - - - - - -

A siguran sam da je komsija Petar ljubomoran na nas koji imamo ovakve kabine.:osmeh:
 
Dobre su sanse da umesto sundjera za kabinu bude radila brusilica. Sa jednog je vec odletela kabina a i sa drugog ce. U planu je stavljanje neke sire kabine, ali otom potom.
 
U mom kraju je mnogo ljudi nastradalo u prevrtanju traktora bez kabine. I to uglavnom ili u šumi, ili pri odoravanju kojekakvih bregova i strana. Zato i kažem da je ova kabina jako bezbedna.
 
Bezbedna ali nepregledna

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Komsija, imao sam prilika da sedim u ovoj kabini, tako da poznajem njene cari. :D Kad se sedi u njoj nije toliko strasno, najtezi je zahvat izlazenja.
Ajd sto beze od rusa, i sto je 577dv prevelik zalogaj, ali opredeljenje za 558 pre nego za 560/567/565/569 ne mogu nikako da shvatim.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Imas je od mene na poklon ako resis da menjas kabinu na traktoru zbog bezbednosti. Dobijas model sa panorama krovom za brojanje zvezda nocu dok ores. :ppozdrav:
 
Sta vrijedi 558 meni 560 ima doslovno slab hidrulik.
Lagan je 558 nema ni hidro volan .
560 je puno u prednosti jaci mjenjac kabina hidro volan.
Pa nij3 neki pa neznam
Hidrulicnih prikljucaka im fali za ozbiljan rad
 
Sve što 558 uradi, 560 odrađuje bolje i lakše čak i s priključkom "za broj" većim nego što 558 nosi.

558 je ostao ljudima u podsvjesti kao "veliki 539" i on je došao prije 560 i zato je proglašen "najboljim traktorom na svijetu". Dalje pogoršava situaciju stari tip 560 koji je baš katastrofalan traktor al opet sposobniji od 558 al nije zdraviji za čovjeka koji s njime radi. Novi tip 560 je već dvije klase iznad 558 al tu je i faktor cjene gdje za jedan 560 nove tipe kupiš dva 558. Što bi se reklo: "Fata je Fata al' dvaput je dvaput."

Jedino ne razumijem nekoga da u 558 koji realno vrijedi 2500€ ulaže još toliko da dobije sklepotinu/budžotinu koja ne vrijedi ni uloženih novaca.

Kod nas masovno na 558 ugrađuju s44 motore i "to je i dalje 558" samo malo jači. Pa je moj koelga uz takav motor stavio teške felge od 560 na njega jer je zbog jačeg motora proklizavao kao lud. Onda je vidio da opet ima snage viška pa je dobio i 16.9 gume nazad a prije svega mu je ugradio hidro volan. On je motor i djelove za hidro volan dobio skoro na poklon pa ajde, opravdavam svaki dinar uložen u taj traktor al kad netko svjesno ulaže više para nego što stroj vrijedi...

Svatko ima svoje razloga i razmišljanja ali...

Hidraulični volan razumijem i na najmanji traktor kad se ugrađuje, tu nema greške, nije neki trošak a puno znači samo mislim da je ova ugradnja prednje vuče pretjerivanje.
 
Ako je dobar motor,dobar mjenjac,gume ok ..pa sto nebi ulozio i tih 2500 evra da ugradis i prednju vucu ako imas potrebe.Svi poredite ruse a niko nije uporedio nekog zetora il fiata sa prednjom vucom i kolika je njegova cijena.Vidite li koliko samo uloze u sredivanje kabine itraktora...
 
Ne isplati se ulagat u takve strojeve vise ja dam ulozio dosta u svoga.
I kasnije razmisljam o prodaji i necu vratit novce vise .
Jednostavno je to traktor s slabim hidrulikom koji uskoro ce krv pisat od prikljucaka kad ga zakacim .
 
Sve što 558 uradi, 560 odrađuje bolje i lakše čak i s priključkom "za broj" većim nego što 558 nosi.

558 je ostao ljudima u podsvjesti kao "veliki 539" i on je došao prije 560 i zato je proglašen "najboljim traktorom na svijetu". Dalje pogoršava situaciju stari tip 560 koji je baš katastrofalan traktor al opet sposobniji od 558 al nije zdraviji za čovjeka koji s njime radi. Novi tip 560 je već dvije klase iznad 558 al tu je i faktor cjene gdje za jedan 560 nove tipe kupiš dva 558. Što bi se reklo: "Fata je Fata al' dvaput je dvaput."

Jedino ne razumijem nekoga da u 558 koji realno vrijedi 2500€ ulaže još toliko da dobije sklepotinu/budžotinu koja ne vrijedi ni uloženih novaca.

Kod nas masovno na 558 ugrađuju s44 motore i "to je i dalje 558" samo malo jači. Pa je moj koelga uz takav motor stavio teške felge od 560 na njega jer je zbog jačeg motora proklizavao kao lud. Onda je vidio da opet ima snage viška pa je dobio i 16.9 gume nazad a prije svega mu je ugradio hidro volan. On je motor i djelove za hidro volan dobio skoro na poklon pa ajde, opravdavam svaki dinar uložen u taj traktor al kad netko svjesno ulaže više para nego što stroj vrijedi...

Svatko ima svoje razloga i razmišljanja ali...

Hidraulični volan razumijem i na najmanji traktor kad se ugrađuje, tu nema greške, nije neki trošak a puno znači samo mislim da je ova ugradnja prednje vuče pretjerivanje.

kaze se "brena je brena a dva put je dva put"
 
Znam coveka koji je prodao kravu i ugradio prednju vucu na 560 novi tip...ima dosta sljive a brdovitom terenu i ovo mu je taman...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Moras kupit veci traktor za vece prikljucke

nije toliko velicina ni bitna ide 560 dobro ali hidrulika fali tih izvoda ,malo je i slab hidrulik .
I mjenjač s tri brzine u brdu gubis vrijeme .
Ovo drugo sve prode radi toga cu ga mjenjat .
Da mi je zamjenit za sedmicu al niko nece ima jedna sad s pojacanim hidrulikom
 
Nazad
Vrh