IMT

Neko je pisao da je ugradio grejace od golfa u vrtlozne komore od 533. Da li neko moze da postavi slike od te prepravke i da kaze koliko se pokazala efikasnom.
 
Sve što 558 uradi, 560 odrađuje bolje i lakše čak i s priključkom "za broj" većim nego što 558 nosi.

558 je ostao ljudima u podsvjesti kao "veliki 539" i on je došao prije 560 i zato je proglašen "najboljim traktorom na svijetu". Dalje pogoršava situaciju stari tip 560 koji je baš katastrofalan traktor al opet sposobniji od 558 al nije zdraviji za čovjeka koji s njime radi. Novi tip 560 je već dvije klase iznad 558 al tu je i faktor cjene gdje za jedan 560 nove tipe kupiš dva 558. Što bi se reklo: "Fata je Fata al' dvaput je dvaput."

Jedino ne razumijem nekoga da u 558 koji realno vrijedi 2500€ ulaže još toliko da dobije sklepotinu/budžotinu koja ne vrijedi ni uloženih novaca.

Kod nas masovno na 558 ugrađuju s44 motore i "to je i dalje 558" samo malo jači. Pa je moj koelga uz takav motor stavio teške felge od 560 na njega jer je zbog jačeg motora proklizavao kao lud. Onda je vidio da opet ima snage viška pa je dobio i 16.9 gume nazad a prije svega mu je ugradio hidro volan. On je motor i djelove za hidro volan dobio skoro na poklon pa ajde, opravdavam svaki dinar uložen u taj traktor al kad netko svjesno ulaže više para nego što stroj vrijedi...

Svatko ima svoje razloga i razmišljanja ali...

Hidraulični volan razumijem i na najmanji traktor kad se ugrađuje, tu nema greške, nije neki trošak a puno znači samo mislim da je ova ugradnja prednje vuče pretjerivanje.
Nema razloga komentarisati isplativost i opravdanost ulaganja u neki traktor cena je ta pa ko voli... a sto se tice imt 558 za nekoga je to staro gvozdje i ne vredi nista, neko sa njim radi i sanja bolje a za nekoga je jos nedostizan nazalost ali kakav je takav je ljudi ga jos kupuju i prodaja ide sasvim solidno. po meni je i cena od 6000- 6500 e za shtore 404 suluda ali ljudi ga kupuju tako da svaka roba svoga kupca ima. 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa....
 
Poslednja izmena:
Zvao sam mladenovica da pitam za 558. 2500 evra je ugradnja prednje vuce a plus 500 evra za hidraulican volan.
Sigurno je dobra stvar ali za moje uslove preterano skupa.
 
OPAA, 3000€ za prednju vuču i hidro volan...

Da rezimiramo, bilo u redu komentirati nečiju odluku ili ne, moram, jače je od mene. Da se proda 558 za 2500€ (ovo pišem općenito, onaj sa snimka izgleda jako uredan, moglo bi se izvući štogod i više para) i da se doda na to te 3000€ koje bi se uložile u volan i prednji pogon (prednji pogon pitaj u nepoznatom stanju trajnosti i dobavljivosti djelova), stari tip 577DV se uzme da ovog 558 podere uzduž i poprijeko i sa hidrauličnim volanom i s prednjim pogonom. Kabina na 577 mu ne treba jer mu ne treba ni na 558 tako da je ovo zbilja ludost. oćeš u šumu, oćeš u njivu, oćeš u transport. Gdje god ga pogledaš bolja solucija od 558...


Gledao sam na yt snimak 558 bez kabine s ugrađenom prednjom vučom pa sam zabunom napisao za kabinu al opet stojim kraj toga što sam iznad napisao.
 
Neko je pisao da je ugradio grejace od golfa u vrtlozne komore od 533. Da li neko moze da postavi slike od te prepravke i da kaze koliko se pokazala efikasnom.
Prvi komsija ugradio u 555 to mu dodje isto grejace je ugradio od sitroena 1.9d mislim da su isti kao kod G2 prvo su bili povezani na njegovu bravu i radili su kao i plameni samo dok se drzi u polozaju za grejanje a kasnije je ugradio od istog auta i relej za grejace sa zutom sijalicom i drugu bravu od kamiona. sad radi uvek kao kod auta i traktor dobro pali sto se tice ugradnje, izbusio poklopce komora i urezao navoj.
 
Prvi komsija ugradio u 555 to mu dodje isto grejace je ugradio od sitroena 1.9d mislim da su isti kao kod G2 prvo su bili povezani na njegovu bravu i radili su kao i plameni samo dok se drzi u polozaju za grejanje a kasnije je ugradio od istog auta i relej za grejace sa zutom sijalicom i drugu bravu od kamiona. sad radi uvek kao kod auta i traktor dobro pali sto se tice ugradnje, izbusio poklopce komora i urezao navoj.

Rade grijači ina original bravi kad se vergla ako se ključ okrene dalje u pravcu grijača. MNOGI ne čitaju šta na pločici kod bravice za paljenje piše pa u lijevo drža grijač a u desno pale traktor pa moraju više puta grijati. Ovako držiš ključ u lijevo dok se ne čuje da je grijač "upalio" i u lijevo na drugi zub bravice se grijač ne gasi a anlaser se uključuje.
 
Slazem se sa Bobom da je 3000e stvarno puno. To je vise ljubav nego korist jer realno za prednju vucu dajete takoreci jos jedan traktor. Bolje za te pare kupiti jos jedan traktor i raditi sa dva nego kurkelitii budziti stosta. Drugo je prepravka koju radi Ivan iz padine jer dobijate potpuno drugi traktor.
 
I pitanje je u kakvom je stanju ta prednja vuča, koja je kvaliteta ukapčalice koju naknadno ugrađuju te ako se štogod i sruni u prednjem pogonu jel ima ikakva garancija na taj rad ima li djelova za taj prednji pogon il se to samo sklepa pa dok ide-ide a kasnije se snalazi?
 
Rade grijači ina original bravi kad se vergla ako se ključ okrene dalje u pravcu grijača. MNOGI ne čitaju šta na pločici kod bravice za paljenje piše pa u lijevo drža grijač a u desno pale traktor pa moraju više puta grijati. Ovako držiš ključ u lijevo dok se ne čuje da je grijač "upalio" i u lijevo na drugi zub bravice se grijač ne gasi a anlaser se uključuje.
Bobo druze, znam ja i komsija zna da grjaci rade i kad se vergla ali poenta releja je da grejaci rade jos izvesno vreme oko 10-15 sekundi kad se pusti brava taman toliko da los motor sastavi rad na -10c
 
Kolega, kad traktor upali, držiš bravicu na poožaju za grijanje dok se motor ne smiri. Nisam to jednom radio. Jasno da je s vremenskim relejem komfornije upališ i ne misliš al samo kažem...
 
Prvo da se izvinim za dezinformaciju, mislio sam da i hidraulicni volan spada u cenu od 2500e.
Slazem se da je to mozda puno para ali ima ljudi koji iz nekog razloga ne zele drugi traktor. Moj drug skoro reparirao 558, bukvalno je nov traktor, gledali smo jedan sto su ovi isti majstori radili u susednom selu (samo je na njemu jos dodat i turbo punjac) i on kaze samo da sakupim pare ide i moj na ugradnju.
Ja mu rekao da razmisli jos malo, kaze ne, to je to.
Kao sto kolega rece "sto ljudi, sto cudi"


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
E da je 58ka uraditi,prednja ta od zila,i limarija i ostalo kod ivana,dal bi onda bojke menjo svoj traktor za takvo sto? :))

- - - - - - - - - -

E a onda bi ga nikola opet napao kako pali,i kako nosi prskalicu...
Pa to bi bio skup za kraj stogod...
 
Palio sam fergu ova dva dana i prezadovoljan sam kako pali...Jest u garazi al je juce bilo jedanest u minusu i kresno je uz dva tri okreta,pola minute nejednako radio i poslije samo cakce.Dok mu nisam bio uradio generalku moro sam ga po ljeti 2 puta grijat da bi ujutru sastavio,
Za losij motor je po meni bolja baklja na usis...Jest malo petljava sa bakljom al slab motor lakse pali sa njom nego grijacom
 
Motor je rastavljen, blok i radilica su na brusenju, i bice kompletno uradjena generalna. Zato se i raspitujem, sad mi je najjednostavnije uraditi jer je sve vec rastavljeno.
 
Nazad
Vrh