IMT

Шта скупо,тај трактор у Бијељини иде без проблема по те паре.неће дуго бити на продају,рођак је продао такав али више израђен 88 год за 4500е пре 10 година,па купио нов тада за 6500е са подстицајем пре увођења пдв,и продао га за 4500е 2015 са 5000рх.да би купио новог тафеа.
 
Ako ima kabinu i nema mnogo radnih sati, u dobrom stanju mislim da je realno oko 3500-4000e
Pre par godina smo prodali 539 '81 god. bez kabine u radnom stanju ali motor pri kraju za 2400e

Inace smatram da je 539 precenjen, za slicne pare kupis 540,542 ili cak 560. Doduse stare linije ali ipak dosta jaci traktori od 539.
 
Neki dan 539 napunio godinu dana kod mene i odradenih 560 radnih sati......da li je to puno ili malo, neznam.....za te sate nije bilo problema, osim onog semeringa na radilici kod kvacila koji je poceo kapati, drugo nista
 
sto se tice laksih poslova, okretnosti, preglednosti, sve na dohvat ruke, tu je 539 prvenac, ne mogu mu prici ni 560, ni 542, kod njih primera radi pola stvari oko sebe ne vidis od ogromnih blatobrana, dok na 539 to nije slucaj
 
Sta to radis sa 539 da toliko gledas oko blatobrana leba ti ?
Za te pare 549 moze da se uzme naspram kojeg je taj 539 express lonac na koturaljkama.Sve sto je falilo na fergusonu na 549 je ubaceno .5 brzina, jaci prednji trap,jaci hidraulik, tezi 300-400kg stim da je zadrzao gabarite na tockovima. Cak je i pregledniji , nozni gas itd itd.Koja je to sad prednost 539?Ni okretniji nije kad se poskidaju granicnici sa prednjeg trapa na 549.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
imam i 542 i 539, slazem se i ja sa danerom, ali lagodniji je 539 za te poslove sta god da kazes, svi imaju jedan ili vise jacih traktora i 539? slucajnost? sto nisu uzeli 542,549? imali su para i za njega sigurno.
i nije pregledniji od 539 nema teorije
 
533/539 je zakon, sto on da nemoze napraviti a 549 moze????

549 je najvise za manja gospodarstva i gdje je on jedini traktor, pa je jaci u oranju i pripremanju od 539, a opet mozda nesto okretniji od 560.....vise brzina za lakse poslove meni nije potrebno.....
 
Najvise nevolim taj mjenjac kako sam imao 577, pa otisli sinhroni i nije htio u 4 i 5, kod 3 brzinskog mjenjaca nema tih problema......zato imam 539 i 560, od toga 18g sam vozio 533 koji je napravio 6000 sati kod mene, i nikad nije raden mjenjac, a ni skinut poklopac hidraulika, motor je palio sa sprejom, jer je bio gotov, a koliko je jos odradio prije mene, najveci kvar je bilo kvacilo, otisle pracne i to 2 puta, jednom promjenio samo karike koje su vec kao nove imale dosta lufta i odradio dizne, al nije se tada imalo novca da se bolje uradi.....taj je sve zaradio sto sada imam
 
Ovaj ima kabinu i samo sto sam zaboravio napomenuti da su mu zadnje gume pri kraju a sto se tice limarije nigde nije ogreban,dole mu je auspuh.Neznam nesto razmisljam da ja prodam svoj 91 godiste i kupim,najvise me odusevio sto je nakon godinu stajanja i na ipak hladnijem vremenu upalio bez grejanja kao auto benzinac.Jedino neznam zasto mu pritisak ulja nije na hladno preko 4 nego nesto ispod.Moj 539 dosta teze pali na hladno ali kad upali pritisak ulja mu na leru prelazi 4
 
Moj nedize na 4, mislim da neide preko 3 bara al i nepada ispod 2,5 budem bas pogledao u radu, dok 533 je dizao na 4,5 a kad se ugrije nakon par sati pada na 0,8bara na leru a na gasu nije bio iznad 2 bara
 
Eto napomenuo sam i to premda smo o tome vec mnogo puta polemisali pa da me sad ko ne grdi,nije to merodavno toliko za procenu motora,nego da pitam jos i ovo da li se auspuh moze na traktoru koji je bio dole promenit pa stavit gore,naravno da se dokupi onaj dio grane..Nekad sam slusao price kao u fabrici se odredjuje kojem motoru treba gde auspuh i da nije dobro menjat u sta ja licno neverujem,nema mi nikakve logike bio dole ili gore
 
Moze vrlo lako, samo kupis koleno na gore, a lonac mozes i stari da iskoristis samo ga malo skratis i navaris krivinu gore da ne ulazi voda. ili kupis ceo auspuh. A za to da je predodredjen motor sta da kazem :haha::haha::haha:

Mozes malo da mu spustis cenu zbog losih guma, nove zadnje gume 11.2 su ti oko 350e, a 12.4 oko 500e pa ti vidi
 
ja sam kod mene na 542 sa fabricki donjeg auspuha prebacio gore, nista ne smeta, mnogo brate davi dim nazad kad se kaci nesto.
 
533/539 je zakon, sto on da nemoze napraviti a 549 moze????

549 je najvise za manja gospodarstva i gdje je on jedini traktor, pa je jaci u oranju i pripremanju od 539, a opet mozda nesto okretniji od 560.....vise brzina za lakse poslove meni nije potrebno.....
Sta moze 549?Evo moj npr vuce dve uvrsene zmajevke kukuruza 35 na sat sto 539 ne moze ni 20 ako i moze u opste da ih vuce trecom brzinom , nosim tereta 800 kg na polugama sto 539 ne moze, jaci masu na kardanu za presu npr ,prosle god kum vozio bale soje sa 539 i kad su natovarili dve zmajevke bala ferguson ni makac , otkacim presu zakacim prikolice i bez da zaslajfujem izvucem iz njive .Ne pricati koliko je kabina udobnija , u 539 kad ulazim nervni slom dobijem ( visok sam 196).Sprcen skucen , kabina jebena katastrofa duva sa svih strana, mali rezervoar, akumulator zameniti nauka.
Sto svako domacinstvo ima 539 a ne 549? Rodjaci 549 je bio skuplji 4-5000eur nov od fergusona.
Budimo realni nema mesta poredjenju.Svako od nas moze da nesto voli al realnost je realnost.

I ja vozim cuveni 558 koji svi nesto hvale a kude 560 a na 560 otklonjeno sve sto je bilo lose na 558. I sad kao 558 bolji traktor , kako da ne. Samo sto je razlika izmedju 549 i 539 mnogo mnogo veca nego 558 i 560.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh