IMT

Procurela mi je vodena pumpa na 539. Nisam je jos skinuo ali kada mrdam njenu remenicu ima lufta. Sta da radim, da li da je repariram ili da kupujem novu? Nesto nemam poverenja u ove istocnjacke delove.
 
Poslednja izmena:
Onda sam ja jako prosvikao kako mi se cini... :/ :(

Ovim putem javna isprika svima... :( :(


Jos se jednom ispricavam. Bio sam danas na selu i tek onda skuzio da sam skidao glavu s 549 a ne s 539. Na 539 nije bilo potrebe da se s time zajebavam dok mi je 549 pojeo zivce. Posto se radi o drugacijem tipu motora (DM33 a pricalo se o M33) kod kojeg brezoni koji drze brizgaljke ne drze glavu za blok (koso montirane dizne) ja sam radi toga tvrdio da nemaju veze o onome sto se prica... Totalno mi sinoc pocrnilo pred ocima, nisam samome sebi vjerovao ali danas morao ici gledati... Cini se da sam zbilja poprijeko ostario i posenilio.
 
Ja sam pre par dana repariro pumpu vodenu na 533...fag lezaji po 5 marak i pakung 6 marki ...Ako se nema presa moze posluzit i veci skrip
 
Ima da se kupi komplet set sa kolom i osovinicom. ja sak kupovao set Garant Futog. semering je prohromski, sve je lepoo dradjeno ali lezajevi nisu top proizvodjaca. Idu 2 komada 6302 lezaja i nemojte kupovati C3 lezajeve jer ce napakovana pumpa odmah pokazati luft.
 
Ja sam isto i reparirao to je sve kratkog vjeka. Podere se i kućište pumpe i opet procuri.Prva ugradnja najduže traje stavljao sam ja i tešanj bila je nekih pet godina.Kad sam je rastavio kućište pakunga pojedeno.Sad je neka lijeva marka ugrađena 2011 godine.Na 560 sam stavio garant futog služi više od deset godina.Majstor koji se bavi opravkom traktora kaže neisplati se to reparirati samo novo.
 
isto kao i montoya, nov semering i novi lezajevi, sve ostalo staro ako se moze iskoristiti. turbina se obrusi na staklu sa smirglom a idealno je na tokarski stroj da se poravna leziste za semering i nikad problema.

Pumpe kad remont radim odnesem covjeku koji to odradi drugarski na presi i jako fino ju sastavi i nikad problema nije bilo. Jedino problem nastaje kad sam krpario od tri pumpe jednu a to nikako ne klapa, rotor ne usjeda fino na kuciste, struze jedno po drugom i katastrofa. To se nakon tjedan dana rasklima i majstor je to odmah rekao da je to krparija najgore vrste al za hicu i da posluzi neko vrijeme moze posluziti. I bio je i u pravu.
 
Kako vam se cine ove masine?
:)
8d16ec856a7178355453245ec6a32cac.jpg
6cf13d08375c202cea0f49544d6d108e.jpg
a0637e7e274213d26f861fcd465ad0f9.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa fergom. Ne moze da primi gas, gusi se, ujutru prilikom prvog starta i recimo kad treba da povuce praznu prikolicu trecom na blagoj uzbrdici. Nebitno da li je hladan ili vruc motor.
Ulje u filteru vazduha redovno menjam i cistim zicu. Filtere za gorivo zamenio pre nepunih 50 sati.
 
Produvaj cevi od goriva, i slavinica ume da zeza, najcesce se u njoj napravi cep.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh