IMT

Imam problem sa fergom. Ne moze da primi gas, gusi se, ujutru prilikom prvog starta i recimo kad treba da povuce praznu prikolicu trecom na blagoj uzbrdici. Nebitno da li je hladan ili vruc motor.
Ulje u filteru vazduha redovno menjam i cistim zicu. Filtere za gorivo zamenio pre nepunih 50 sati.
Motor nedobija dovoljno goriva,neki uzrok postoji,pa kreni redom,mozda je i casica za gorivo zagusena.
 
Hvala svima na savetima, prekontrolisao sam sva creva, slavinu, sito, zamenio filtere i na kraju se ispostavilo da se polugica za gasenje nekako iskrivila i da ne vraca do kraja, nekih 2mm. Ispravio, namestio da ona vilica udara u granicnik i traktor se odmah preporodio. :haha:
 
Koliko se krecu cijene prednje vuce tj samo prvog mosta bez tockova, ukljucivaca, kardana itd za 577?
 
Usput da pitam kada je vec kabina na slici,imam istu a ne mogu nigde da pronadjem desni retrovizor za nju,znaci komplet mi fali,zna li neko gde ima/nije valjda da fabricki nije imao kada vidim da ni na ovoj nema? Ili je desni bio kao dodatna oprema:sta:
 
Moze glat, ja stavio na svoj 560 kabinu sa 542/9.
Maticu novi tip. Kardan sa desne strane traktora, a cilindar volana na vuci.
 
Jel mislimo na novi tip planetarnog sistema bez sunčanog zupčanika sa kratkom poluosovinom na koju se navlači zupčanik?
 
@landini uf ako mzoe to bi bilo super

@Glackop ima na kupujemprodajem iz Zr ako se ne varam bas neki lik prodaje retrovizore za imt traktore
 
Gde bi mogao da nadjem radionički priručnik za imt 5106? Konkretno treba mi šema menjača kako idu brzine, presek gde se vide zupčanici i vratila u menjaču?
 
Bubu, MONTOYA, mozete mi poslati na PP a moze i na viber, samo mi treba deo o menjaču, pišem seminarski za faks pa mi treba sve to, hvala unapred :)
 
Koliko li vredi IMT 539 1987 god.prodaje ga stric i cijeni ga cca.4- 4,500 eura,Traktor je vrlo malo radio kod njega ima nekih 4 jutra obradive zemlje i to je sve.Jedino sto je on drugi vlasnik i kupio ga je sa nekih 4-5 godina starosti.Mozda bih ga i ja kupio ali me muci to kakav je bio prethodni vlasnik.Traktor nije paljen od prosle jeseni i juce kad sam stavio akumulator upalio je bez grejaca od prve,samo sto sam darnuo kljuc on sastavi to me bas zacudilo.
 
Nazad
Vrh