IMT

Molio bih postovane kolege forumase za savet za moj problem.
Naime radi se o 539 i velikom luftu volana, na asvaltu nigde ga stici. Mislio sam da kupim sve sto ide u kuciste i da mi to majstor prepakuje ili da kupim novo kompletno kuciste i samo da ga stavim. Da napomenem da mi curi i ulje iz volana, fali i nesto kuglica. E sad je pitanje kvaliteta tih kucista posto u prodaji imaju turska i indijska i kostaju oko 100e mada i kada bih kupovao sve posebno ne bi manje kostalo plus majstor, a opet sve turska i indija. Svaki savet i iskustvo dobrodosli.
 
Ma kakav bosista, sta oni znaju... Pitaj Mirka, on je ugradio 50 takvih motora kojekome i svi rade super, cak bolje nego original. To su stancali brojeve na pumpe kako im se dalo da zavaraju narod...
Na mom 560 je glanc nova pumpa,oznake koje nosi nemaju veze sa onim oznakama iz tabele IPM-a,nema takava pumpa u toj tabeli,a na 540 je pumpa od viljuskara i radi traktor bez problema evo vec mnogoooo godina.Kob brata na landini-rakovici je motor od tamica 60 i pumpa i to evo radi vec 10 godina a na 585 smo ubacili motor od tama 75 sa sve pumpom.i traktor nije mogao da radi,da ore iako je u tamicu isao kao lud,kupili prsten i cetkice i uradili zamenu i evo traktor vec 3 godine radi samo robijaske poslove:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Molio bih postovane kolege forumase za savet za moj problem.
Naime radi se o 539 i velikom luftu volana, na asvaltu nigde ga stici. Mislio sam da kupim sve sto ide u kuciste i da mi to majstor prepakuje ili da kupim novo kompletno kuciste i samo da ga stavim. Da napomenem da mi curi i ulje iz volana, fali i nesto kuglica. E sad je pitanje kvaliteta tih kucista posto u prodaji imaju turska i indijska i kostaju oko 100e mada i kada bih kupovao sve posebno ne bi manje kostalo plus majstor, a opet sve turska i indija. Svaki savet i iskustvo dobrodosli.
Druze ja na 540 ugradio hidraulicni volan zbog toga,sve novo i opet nisam mogao pohvatati tockove po asfaltu.:ppozdrav:
 
Ma kakav bosista, sta oni znaju... Pitaj Mirka, on je ugradio 50 takvih motora kojekome i svi rade super, cak bolje nego original. To su stancali brojeve na pumpe kako im se dalo da zavaraju narod...
Glavni kocioni cilindar od kamiona. 2 komada u potpunosti identicni. I spolja i iznutra a kataloski brojevi razliciti. Jedina razlika je bila sto je moj imao rupu za prekidac stop svetla. Proizvodjac oba dela Petoletka. Zasto je tako ne znam.
 
Na mom 560 je glanc nova pumpa,oznake koje nosi nemaju veze sa onim oznakama iz tabele IPM-a,nema takava pumpa u toj tabeli,a na 540 je pumpa od viljuskara i radi traktor bez problema evo vec mnogoooo godina.Kob brata na landini-rakovici je motor od tamica 60 i pumpa i to evo radi vec 10 godina a na 585 smo ubacili motor od tama 75 sa sve pumpom.i traktor nije mogao da radi,da ore iako je u tamicu isao kao lud,kupili prsten i cetkice i uradili zamenu i evo traktor vec 3 godine radi samo robijaske poslove:ppozdrav:

I dvojica mojih kolega imaju motor s vilicara na traktorima, jedan sam ja ugradjivao s kolegom. Motori su azdaje. Ali ne zaboravi da je to industrijski motor slicne namjene kao i traktorski gdje se gas doda na neku vrijednost i teraj misko. Drugi kolega ugradio motor s kombajna (s44) na traktor i takodjer radi bez greske... Traktor kad dodje u tesko, gubi okretaje, tamic kad dodje na brdo sam dodaje gas da odrzi brzinu...

Opet kazem da nisam bos-majstor i da ne znam kako to unutra funkcionira ali da ima razlike u pumpama, svakako ima... Jedino sto sam cuo price da se linijska pumpa sa tama 80 ne mora nista podesavati, samo se smanje max okretaji ako zelis i da je to sva mudrost.

Motor koji je ujak ugradio na kombajn je kupljen iz tamica koji se vozio ali je bio pre trul da se ragistrira, dakle ispravan motor koji je palio na zub i nije ni dimio ni trosio ulje. Na mjestu radi fantasticno, kad se ukljuci vrsalica, nije gubio okretaje, sve super. Do njive je kombajn isao normalno cak i kad je kosio sve super, kad je izasao iz otkosa ode motor na veliku turazu da ga je bilo gadno za slusati. Tri puta je radilica pucala dok ujak nije izgubio volju... Taj kombajn je danas kod jednog mog poznanika i on je znao o cemu se radi, zamjenuo bosch pumpu (stavio sa nekog 55:cool:, stavio novu radilicu i kombajn radi kao curica...

Zasto je to tako bilo s tom pumpom, nadam se da ce netko od strucnijih ljudi s foruma znati objasniti jer ja ne znam.
 
Molio bih postovane kolege forumase za savet za moj problem.
Naime radi se o 539 i velikom luftu volana, na asvaltu nigde ga stici. Mislio sam da kupim sve sto ide u kuciste i da mi to majstor prepakuje ili da kupim novo kompletno kuciste i samo da ga stavim. Da napomenem da mi curi i ulje iz volana, fali i nesto kuglica. E sad je pitanje kvaliteta tih kucista posto u prodaji imaju turska i indijska i kostaju oko 100e mada i kada bih kupovao sve posebno ne bi manje kostalo plus majstor, a opet sve turska i indija. Svaki savet i iskustvo dobrodosli.
Ja kad sam kupio 533 volan je bio totalno rasturen. Dakle lufta je bilo dosta, takodje neko je stavio duzi vijak koji drzi poklopac sa lijeve strane i doslo je do ostecenja puza. Kupio nov puž i vreteno, dva nova semeringa, lijepak umjesto dihtunga i flašu sae 90. Dijelovi jesu indijski, ali još uvijek funkcionišu iako sam "udesio" traktor na jednon nizbrdici i desio se veliki udar koji je pomjerio taj isti poklopac od kućišta volana. Nema računa kupovati baš sve, osim ako su segmenti potrošeni i imaš ogroman luft u prednjim točkovi (najčeščće desni). Možeš se opredjeliti za ugradnju kao što je rekao kolega iznad, ali i to je investicija..
 
u vezi boš pumpi ima sa levim i desnim smerom sve zavisi od motora i proizvođa pumpi i nije za savaki motor isto podešavanje kolicine ubrizganog goriva to jest potrebnog pritiska na kojem treba da ga ubrizga dizna ,jer sve zavisi od upotrebe motora na kom se montira pumpa i nije samo fora smanjiti broj obrtaja na poklopcu pumpe ima i do položaja i rasporeda rupa ispod poklopca koji regulatr pokrece ventil za doziranje (protok) goriva u hidraulicnu glavu a oko štelovanja liniske pumpe nije tacno da može da se našteluje van stola za štelovanje i nisu svi majstori varalice i neznalice .
 
A na poziciji 40 pumpa koja se ugradjuje u 558... Lako se moze usporediti da se pumpe drugacije podesavaju za traktor i za vozilo...
 
da, al što mene najviše zanima, kako je drugačija pumpa za imt 558,560, i rakovicu 60???? rajka ide na veće obrtaje, kao i 560, dok 558 radi na manjim obrtajima.....i razlika je u regulatoru i max gasu, kao i regulaciji lera...al ja mislim da je večinom razlika u onom ispod poklopca, slika što je bobo postavio, ako uzmem tu od tama, skinuti poklopac na toj pumpi i od 560 i namjestiti feder na rupe kao što je na 560 i to je to, ostaje samo drugačiji regulator, i na vijku smanjiti max broj obrtaja
 
Probaj pa nam javi. Mirko kaze da ide direkt bez ikakvih prepravki... ako te ne mrzi samo skines staru pumpu, stavis ovu i probaj upaliti traktor i idi nesto potanjuraj ili sto vec imas za raditi pa nam javi kako je proslo.
 
Isto sam rekao Ivanu na PP,mislim da je zardjala unutri,tacnije neispravna.A ako se razume u materiju neka skine deklo gde idu prsten i cetkice i videce jel ima od nje nesto.

A vidim da je Ivan razumeo kako sta funkcionise pa se zna snaci:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Razlika imedju pumpi za 560,558,R60 je samo u max.broju obrtaja i to smesne razlike,ma glupost teska zato kao ima 100 vrsti pumpi a ustvari prakticno samo 10.
 
Ako pumpa ne potice iz podrucja koja su zahvatale poplave onda ne mora da znaci da je zardjala,jer sam ja tako kupio letos jednu na KupPro,reskirao sa 60.e i za srecu radi ko sat,ali je imala na sebi plasticne sa navojima zatvarace na mestima ulaz-izlaz goriva,kao i na cevi doduse samo na tri od cetvrti bio otpao jer oni nisu bili sa navojima vec princip samo se nataknu kao na pivskim flasama zatvaraci.
 
Nazad
Vrh