IMT

Slike nazalost ne,a i nebi ti nista pomogle bez tacnih dimenzija mehanizma ,greska u milmetrima i kocnice nece raditi:ppozdrav:
 
E sad ispade da pravite satelit.ko da će u svemir.nemam taj traktor ali napravio bih taj mehanizam netreba mi ni slike.Probaću da nabavim za one koji bi da prave od jednog poznanika kad ga buden video_Ovaj mehanizam što je čovek napravio 50 puta bolje izgleda nego taj sa tih slika.A i radi vrujem 50 puta bolje.
 
Samo hrabro,samo napred.

Bez ljutnje ali dok sam ziv vise nikad necu nekom pokazivati kako sam nesto uradio ili kako je neko nesto uradio,tako sam i ovde neke stvari pokazao,okacio slike cak i nekim uzivo pokazao i to mi se sve obilo o glavu.Tako da sva moja pomoc moze biti:evo vam broj pa nazovite.:ppozdrav:

Ima ko je vec bio kod mene i videli su sistem kocnica,svi oni su sebi prepravili i nekoci ni trunke,sto je zalosno odmah su uleteli u posao da zarade pa su prepravili ljudima kocnice pa opet nekoci,pa ajd zovi mirka da resi problem ili da dodje da otkloni nedostatke a oni ce da naplate usluge svojih"kao"radova.Cak smo jedan traktor radili,ponovo otvarali jer je jedan clan foruma tom coveku radio kocnice i nije namestio a bezobrazno naplatio 200 eura uz pricu "kao to samo da legne posle izvesnog vremena ima da zakiva"nazalost nikad nije leglo.Tako da od mene jedno veliko nista za sad,ubuduce i nadalje:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

E sad ispade da pravite satelit.ko da će u svemir.nemam taj traktor ali napravio bih taj mehanizam netreba mi ni slike.Probaću da nabavim za one koji bi da prave od jednog poznanika kad ga buden video_Ovaj mehanizam što je čovek napravio 50 puta bolje izgleda nego taj sa tih slika.A i radi vrujem 50 puta bolje.
Ako moze da okrene 560 ili 577 na kocnici u mestu kao rakovicu skidam kapu.
 
Kocnice se za 200 eura preprave na mehanicke i posle mozes da ga okreces na kocnici kao 539 ili rakovicu.
Posto je tema IMT da napisem,ako kupujes 560 obavezno da ima gume 16,9-28 a ne 14,9-28,vazno je da ima napred orginalne gume 7,50-16 a ne neke sportske od kombija pa je prednji kraj zaboden u zemlju.I da ima rotacionu bos pumpu,ostriji na gasu.


upravo zbog tih 14.9 -28 je 558 uvek bio bolji orac od 560 , gde god 558 ore prvom 560 nije mogao zapeti
 
Ma ok je sve to cenim ja znanje ali napravismo od sklepanog mehaničkog mehanizma atomsku bombu.Malo mi je to onako........U tome i jeste stvar da pomognemo jedan drugome kad zatreba a ne da se reklamiramo ko će šta više da naplati.Ja Bih svakome dao savet ako nešto hoće da uradi na svoju odgovornost ali ako ne uspe onda mora da plati,kao što bih i ja ::novac::.Sve je rizik.
 
Jebmm ga,ja pre par dana orao prvom sa dvobraznim plugom uzbrdo na 25cm,uslovi losi ali ide kao tajfun.Kod nas u brdu 558 ima problem sa tezinom pozadi,fale mu tegovi na tockovima koji imaju na 560.
 
ma radi kocnice ko sto je fabrika napravila,uz malo dobre volje i redovnog odrzavanja kad zatreba imaces kocnice uvek,ja sam 567 kupio pre skoro 2 godine i nemam problema sa kocnicama,proveris ulje,ako neki safcic popustio zategnes,cim vidis da tocak ne koci,saniras kvar i miran si,ove prepravke su cista glupost i sve zato sto ste nemarni,nije problem u traktorima vec do ljyudi koji ih voza i odrzavaju,ne zelim nikog da uvredim ali to je cinjenica
 
Ma ok je sve to cenim ja znanje ali napravismo od sklepanog mehaničkog mehanizma atomsku bombu.Malo mi je to onako........U tome i jeste stvar da pomognemo jedan drugome kad zatreba a ne da se reklamiramo ko će šta više da naplati.Ja Bih svakome dao savet ako nešto hoće da uradi na svoju odgovornost ali ako ne uspe onda mora da plati,kao što bih i ja ::novac::.Sve je rizik.
I ja cu svakom da dam savet iz poljoprivrede,majstorija,ma smucilo mi se sve,pomognes a posle me zovu na telefon i mole za pomoc kao sto svi rade(citaj 99%).Zato vise i ne radim te proklete kocnice kao ni vecinu usluznih majstorskih radova.Ima ko radi,ja dam broj pa nek se dogovara kako ko hoce.
Zapamti,Srbija zemlja jajarenja,nema svoje odgovornosti,uvek je neko kriv,prvi ko nebi uspeo da sklepa te kocnice a video je od mene jeb...bi mi mamu i svalio krivicu na mene ili na nekog drugog majstora,tako je i bilo,sva sreca ima normalnih ljudi pa vide ko je kakav....

- - - - - - - - - -

Te mehanicke kocnice na 560 su cudo. Kod nas je covek platio 300e preradjivanje i od tada koci kao lud a tome ima vec vise godina.
Pa 300 je mnogo ali ne ulazim u detalje,mozda je menjao trubu ili nesto drugo ako je lose.Pa vek trajanja samih kocnica je vecan,jedino obloge ili lamele treba promeniti posle 15-ak godina.

- - - - - - - - - -

ma radi kocnice ko sto je fabrika napravila,uz malo dobre volje i redovnog odrzavanja kad zatreba imaces kocnice uvek,ja sam 567 kupio pre skoro 2 godine i nemam problema sa kocnicama,proveris ulje,ako neki safcic popustio zategnes,cim vidis da tocak ne koci,saniras kvar i miran si,ove prepravke su cista glupost i sve zato sto ste nemarni,nije problem u traktorima vec do ljyudi koji ih voza i odrzavaju,ne zelim nikog da uvredim ali to je cinjenica
Glupo je komentarisati ono sto nisi probao,kad bi naglo zakocio sa mehanickim garantujem da bi preleteo preko volana,tako je jedan kod nas koji nije verovao,polupao staklo na traktoru,direktno glavom,sav bio krvav.Imaju i svojih nedostataka:osmeh:
 
Ajd da nebudem skrt posto me vecina sad pljuje evo jedne slike kako to sad izgleda na mojoj samohotki:osmeh:
 
Tako je druže mirko daj neku sliku da se i mi malo patimo:ppozdrav:.Dosta si ti radio daj nama mlađima po koju ideju.

E ova je odrađena majstorski ivredi svaku paru.za ovo bi dao bez problema i više ako majstor tako kaže.Svaka čast mirko.
 
Ne bih preterano da se mesam, ali moj surak kupio 577DV pre dva meseca za sumu i imao problema sa kocnicama, otisao kod jednog lokalnog majstora koji mu je pokazao kako se rade te mehanicke i odradio je sam, za sada se okrece na tocku, za dalje videcemo.
Nisam hteo nikog da uvredim, Mirko je upravu jer svaka majstorija (i znanje)treba da se naplati, jer sam se dosta bavio mehanikom i tako kad neko dodje kod mene, em im prvo skupo kad se nesto radi oko motora i treba da se odradi obrada radilice, glave ili bloka pa pitaju jel to mora, a za ruku da ne pricamo ili sam imao milion situacija gde me covek ispituje danima oko nekog njegovog problema na autu ili traktoru, da bi na kraju sa nekim pred znanjem otisao kod nekog drugog i dao coveku vozilo da ga ovaj prvo istestira i na kraju resi problem.
Tako da sam reko da od sada za neke stvari kad me neko pita prvo 20evrica pa da pricam, jer sto ja da bijem glavu i da razmisljam, a taj bi za neki uradjeni posao voleo i kad bi mu se platilo sto je bi kod tebe.
Uvek sam tu da pomognem savetom, ali ko ne ceni, onda mora i da plati.
 
veruj mi da bi ti se desilo isto i sa mojim kocnicama koje su radjene jos ko zn kada,a tek kod strica mog bilo bi polomljenih rebara na volanu,krajnji sistem kocenja ke definitivno isti,tu se nista nije izmenilo,izmenjen je jedino nacim na koji se deluje,umesto uljanog ide mahanicki potis,sto znaci nema bas nikakve razlike osim sto su izbaceni cilindri i definitivno je da razlike u kvalitetu kocenja kod traktora sa potpuno ispravim cilindrima i ovim prepravljenim nema niti je moze biti,jedino sto se verovatno kod ovog sa mehanickim mora imati jedno 100kg i jako dobro razvijenu nozni misici,no naravno svako ima pravi da sa svojim traktorom radi sta hoce,doduse sve je bojle nego ko moj komsija od 2002-e vozi bez kocnica ;)
 
Odnesem boš pumpu kod majstora bošiste pregleda kaže sve ok samo malo da je ušteluje.Namontiram crnjak.Kobasica iz auspuha nešto prebiva sakloni bože.nemogu da osporim njegovo a i bilo čije znanje ali jednostavno se desilo nije obratio pažnju jer se dugo poznajemo.Mene mrzelo da je skidam reko ajde ja da probam nemam šta da pokvarim više..Odvijem poklopac i počnem da štelujem.posle jedno 2-3 sata traktor prede kao mačak.Miran nema dima lako pali milina jedna.Ma kad čovek ima volje ne treba ni majstor ni boš sto ni delovi ništa.
 
dobro imas raznoraznih majstora,samo nazalost vise fus nego dobrih i iskrenih,a i ti dobri pretezno alkosi,tako da je tesko naci dobrog i postenog majstora bar u mom kraju,pocevsi od auto elektricara,masinskih obrada pa nadalje,nisu svi takvi,ima dobrih i strucnih ljudi ali u jako malom broju
 
Odnesem boš pumpu kod majstora bošiste pregleda kaže sve ok samo malo da je ušteluje.Namontiram crnjak.Kobasica iz auspuha nešto prebiva sakloni bože.nemogu da osporim njegovo a i bilo čije znanje ali jednostavno se desilo nije obratio pažnju jer se dugo poznajemo.Mene mrzelo da je skidam reko ajde ja da probam nemam šta da pokvarim više..Odvijem poklopac i počnem da štelujem.posle jedno 2-3 sata traktor prede kao mačak.Miran nema dima lako pali milina jedna.Ma kad čovek ima volje ne treba ni majstor ni boš sto ni delovi ništa.


Ko ima volje nacice resenje, a veruj da ima ovde ljudi koji bi pogledali taj mehanizam i otisli kod coveka i rekli uradi tako kao na ovim slikama i na kraju ako nesto nije kako treba ko bi bio kriv?
Ko hoce tako nesto da radi ja sam za da se coveku pokaze da ne luta, ali nismo svi isti nazalost.
 
Al od ovih kočnica ljudi rade banane te kočnice rade kada se dobro slože a ko nezna bolje da ne radi ja imam hidrulične i rade bez greške već koju godinu.
 
veruj mi da bi ti se desilo isto i sa mojim kocnicama koje su radjene jos ko zn kada,a tek kod strica mog bilo bi polomljenih rebara na volanu,krajnji sistem kocenja ke definitivno isti,tu se nista nije izmenilo,izmenjen je jedino nacim na koji se deluje,umesto uljanog ide mahanicki potis,sto znaci nema bas nikakve razlike osim sto su izbaceni cilindri i definitivno je da razlike u kvalitetu kocenja kod traktora sa potpuno ispravim cilindrima i ovim prepravljenim nema niti je moze biti,jedino sto se verovatno kod ovog sa mehanickim mora imati jedno 100kg i jako dobro razvijenu nozni misici,no naravno svako ima pravi da sa svojim traktorom radi sta hoce,doduse sve je bojle nego ko moj komsija od 2002-e vozi bez kocnica ;)
Eto opet o necemu sto nisi probao,kocnica sa mehanickim kocnicama je meksa od pedale na autu,nema zapinjanja,moze dete od 5 godina da zakoci.
Moj 560 je izasao 82-ge iz fabrike iz fabrike i nije imao trunke kocnica,serviseri su se ubili da nameste i u tom je prosla i garancija,covek se patio 6 godina i nakraju prodao ga.To mi je licno pricao prvi vlasnik sada mog traktora.
 
Nazad
Vrh