IMT hidraulika

I ja sam naknadno ugradio razvodnik u 549, ali napajam ga preko izvoda za kipanje, izbjegao sam kupovinu kornjace, ovako ga samo ustekam kad mi treba i to je to. Ne koristim ga cesto pa posluzi i ovako. Kornjaca je komfornije ali i skuplje rjesenje ;)
 
Kako ste rekli da kod nas ljudi ne znaju kako se pravilno vozi Brena pa stičem utisak da kod vas ljudi ne znaju kako se kipuje sa IMT traktorima pa da organizujemo neki seminar i podučimo jedni druge oko pravilne upotrebe IMT traktora da bi nam duže trajali jer ovako nas nadživeše.
 
Oprostit cete mi na ovome ali ja ipak vise uvazavam misljenje strucne osobe nego necije "sa strane".

A to sto njegove tvrdnje ne piju vodu je tema za neke druge rasprave. Ja se necu u tudje ime prepirati s vama zato jer vi tvrdite suprotno od covjeka koji ima staza u IMT-u vise od vas i to kao strucno osposobljen mehanicar... Proslo mu je preko ruku i sluzbeno i privatno traktora i traktora tako da cu ja ipak vise vjerovati njemu.

Ista stvar i za oranje s brenom u 1. direktnoj, ko voli nek izvoli ja cu ipak slusati "sluzbernu osobu" s iskustvom i necu se oko toga prepirati...
 
Ponavljam, covjek je u IMT-u u Beogradu osposobljen da servisira traktore od 5100 i na vislje... Bio je zaduzen za odrzavanje i servisiranje traktora po kombinatima i vjeruj da se svega nagledao. Kad se drzava raspala IMT se povukao iz HR, poceo je privatno raditi s naucenim znanjem i isti posao radi dan danas kao i svi mehanicari koji su tad radili u IMT-u.

Ne znam zasto covjeka kojeg ne poznate prozivate "nadrilimajstorom", "lazovom" i sto vam daje za pravo da mislite da znate vise od strucne osobe? Lijepo sam objasnio od koga sam ovo cuo ali vi opet po svom...

Jednostavno ne razumijem vas posljednji komentar...
 
Ja nisam napisao da on ne zna.Napisao sam komentar u vezi tvrdnji rekla-kazala koje po meni a i mnogima nisu na mestu.Da se ne bih raspravljao u nedogled bez potrebe reći ću da ste u pravu i vi i vaš majstor.
 
Fino čovek govori ,ali je to IMT klasika.Ovde se vodila diskusija o drugoj (pomoćnoj,ili tkzv brzoj )pumpi ,i mogućnošću njenog sparivanja sa glavnom ,i načinom njenog korištenja.Kad i zašto? A ovaj čovek nju nije ni spomenuo..
 
Od kako sam osposobio razvodnik,njega koristim za kipanje prikolica i nikada nije bilo problema.
Jedino mi nije jasno u vezi one male rucice(jednosmero-dvosmerno) radim sa tanjiracom,koristim obadva prikljucka, rucica stoji uspravno.Kada kipam,koristim samo jedan prikljucak rucica ponovo stoji uspravno.Ako je slucajno nogom gurnem u levu stranu,nece da radi nikako.Pa mi nije jasno sta je onda tu jednosmerno,sta dvosmerno ili kod mene nesto neradi kako treba.

Ej...i nemojte se svadjati...
 
onda ti je razvodnik prebačen na dvosmerni a kad kipuješ prikolicu povratni vod trpi...
kad je razvodnik na jednosmernom položaju crevo se kača na donji ventil,gornji nema funkciju...
 
Probao sam i na obadva da kacim crevo kipe kada je rucica u jednosmernom,ali nije hteo da digne prikolicu,kada sam rucicu prebacio u uspravni(dvosmerni) polozaj htela je da kipa i na jednu u na drugu spojku.
 
Pošto diskutuje te o tom razvodniku, taman da i ja pitam nešto. Naime kod nas je pumpa ta pomoćna izvađena, pre dve godine, a taj ventil je zapekao. Naime, mi hoćemo da razradimo taj ventil i da (kad se sedi u traktoru i gleda hidroulična ploča, tu se nalazi ona cev na kojoj bi trebao valjda da bude konstantan pritisak) zavrnemo ovaj ventil http://www.hidraulika.biz/hidraulika/1-hidraulicke-pumpe/klipne-pumpe-za-imt.html i da sprovedemo do tog pomoćnog ventila i da na to kipujemo zmajevku i eventualno da preko njega nosimo vučenu tanjiraču...

Šta vi kažete, jelo ovo pije vodu? Da li je tako neko radio?
 
Mozes ovo ugraditi i preko toga napajati razvodnik posto nemas pomocnu pumpu u traktoru... NO na toj usponskoj cjevi nije konstantan pritisak, nego samo kad ti das komandu za dizanje, onda tu krece ici ulje. Kad ugradis, vidjet ces i sam na sta mislim. Puno ljudi na ovaj nacin rjesava napajanje razvodnika.
 
Mozes ovo ugraditi i preko toga napajati razvodnik posto nemas pomocnu pumpu u traktoru... NO na toj usponskoj cjevi nije konstantan pritisak, nego samo kad ti das komandu za dizanje, onda tu krece ici ulje. Kad ugradis, vidjet ces i sam na sta mislim. Puno ljudi na ovaj nacin rjesava napajanje razvodnika.

Dam komandu na razvodniku ili na onoj komandi za dizanje poluga?
 
Poluga na ventilu za kipovanje se pomeri za jedan stupanj napred.Velika ručica za dizanje poluga se povuče skroz gore i onda se radi preko razvodnika.
 
A predpostavljam da je bolje tako, nego na onu "duplu"? A predpostavljam da taj razvodnik može i da se prebaci i ne jednosmerni sistem?
 
Nazad
Vrh