IMT hidraulika

Najvjerovatnije ti je otišla kardanska lamela.To ti je najčešći kvar (ode kroner na lameli).Uključi kardan i probaj nekim kljiještima(rolcangama) okretati kardansko vratilo.Normalno to radiš kad je traktor ugašen.Ako mozeš vrtiti a da se neokreće motor 99 posto je kardanska lamela.
 
pozdrav drugari danas sam resio problem otisla je lamela to jes pokidalew se nitne na srce lamele prebisio sam rupe i stavio nove nitne i sve je u redu jer ova je dobra greota da se baci hvala na pomoci pozdrav.....
 
Crkla mi je pumpa na 558... Gde mogu da nadjem drugu jer je ova prsla nacisto... I da li pase pumpa od 577 mislim da li moze da se nabudzi u 558?
 
Ima sigurno kod Zorana u Nepričavi ili u Irigu kod Steve ili kod Dragana u Ribarima. Ako ti trebaju brojevi tel. poslaću ti na pp.
 
Kod mene isto glavi ventil razvodnika na 542 kada kipam prikolicu ili berac malo udaris po sediste pa se odglavi sam :haha::haha:
 
Ima sigurno kod Zorana u Nepričavi ili u Irigu kod Steve ili kod Dragana u Ribarima. Ako ti trebaju brojevi tel. poslaću ti na pp.

Ako nije problem da mi pustis brojeve... Hvala...

---------- Poruka napisana u 17:43 ---------- Prethodna poruka je at 17:42 ----------

Skup je Akela ko za oci...
 
Imam problem na IMT 577 ('82) zakacio sam dvobrazni plug za njega i kad podignem curi (pisa) ulje nazad kod desnog tocka na cilindru, kako je meni neko objasnio da je to sigurnosni ventil, do sada se desavalo samo malo da suzi, neko krace vreme i to je to, ali sad bas trosi, pa sam hteo da u prvu ruku proverim filter ulja, da ga ocistim, ali ako neko ima neki predlog sta bi sem toga moglo da bude, bio bih mu zahvalan.
 
kako mogu na 558 da ugradim ovaj razvodnik ,treba mi dva smera zbog pikapa na presi
m8eln6.jpg

91b2v5.jpg
 
a jel moze to bez te dodatne pumpe nego da se poveze na postojacoj......
zuri mi se nemam vremena da ugradjujem jos jednu pumpu
 
Moze se ugraditi.

Ja imam IDENTICAN razvodnik ugradjen na 549. Dovod ulja mu je doveden s kipe a odvod je stavljen nazad u mjenjac. S gornje strane razvodnika se kopcaju crijeva na koja idu uticnice i u njih se steka prikljucak. Dignes "kockice" do kraja, poluge se podignu, ulje krene kruziti po razvodniku i onda s ruckom razvodnika radis s pick-up uredjajem na presi. No zar pick-up ne bi trebao imati jednoradne cilindre, da dolje ide pod svojom tezinom, da mu pritisak ulja treba samo za podizanje pick-upa?

Za vucene strojeve za koje ne trebas podizne poluge, ovako spojen razvodnik radi savrseno normalno.
 
ja sam video na 542 da ima ovakav ventil i trebalo bi da se preko njega gase poluge ,po meni je to idealno resenje
143kr2s.jpg
i zamolio bih vas ako mozete malo da ubacite po koju fotku
 
Nemas potrebe ugradjivati ovaj ventil, sta ti smeta da su poluge skroz podignute? Makar nece zapinjati za otkose. Cemu bacanje novaca na taj ventil?



Znaci, crvenim zaokruzeno je komad crijeva koji ustekavam u kiper izvod kako bi razvodnik dobio ulje.

Na plavo mjesto ustekavam berac, tarup sto god treba i kontroliram ga zelenom ruckom.

Povrat ulja na poklopac hidraulika je oznacen zutom bojom.


Kad ne koristim razvdnik, "kockice" fine hidraulike vratim dolje, istekam crijevo i ustekam ga u plavo mjesto da prasina ne ide. hidraulik radi normalno, razvodnik se tako vozi na traktoru dok ne zatreba iduci put...
 
Mozes ga ustekati na veliku maticu gdje se toci ulje u mjenjac a ja sam ga stavio ispod podizne ruke. imas jedan imbus cep. Svejedno je gdje stavis, ja sam isao na soluciju da nemam crijeva u kabini i na sto kraca crijeva da me ne izadje skuplje nego sto treba biti... Svejedno sam pljunuo 100€ za sve to ali ne kajem se ni naj manje.
 
Nazad
Vrh