IMT hidraulika

Ako je original dosao u traktoru, ima ruckica na samom razvodniku preko koje se bira jednoradni ili dvoradni rezim rada razvodnika.
 
Matiću mislio dam na onu ručicu za fino podešavanje, ja to zovem "dupla"... Ako ti nije problem jel bi ubacio koju sliku da vidim kako je povezano...
 
Ako stavis ovu "kornjacu" na poklopac onda "kockicu" ne diras. Samo "kuglicom" das protok ulja i to je TO. posto se poluge ne dizu, nema sto zatvoriti razvodnik i bit e stalan protok ulja kroz kornjacu a samim time i razvodnik.
 
Bobo, ako sam ja dobro razumeo, ako stavim taj ventil na poklopac hidroulike, i nema više šta da diram "glavne" ručice, nego samo pomoću razvodnika radim (kipujem)?
 
Dobro si razumio. Samo preko glavne rucke moras dati protok ulja kroz razvodnik i to je to... Kipas ko covjek, radis s vucnom tanjuracom ko covjek, sve radis preko razvodnika samo sto nemas poluge iskoristive. Poluge mozes koristiti kad "kornjacu" prebacis u drugi polozaj al onda nema razvodnika... Ili jedno ili drugo.
 
Zahvaljujem se još jednom svima na odgovorima, a i malo je teško naći odgovor na oovih 500 i nešto strana... Zato su uvek tu kolege da nam u par postova objasne kako da rešimo neke stvari...

I samo još jedno pitanje u vezi montiranja tog ventila: da li mora da se skida ploča, i da se vadi ta cev, ili se samo zavrne na one rupe?
 
Samo se zavrne i to je to.Cev morate produžiti jer ce šetati gore-dole i to će uzrokovati često odlaženje gumica na šipci.Produženjem cevi taj problem se sprečava na duže staze.
 
Kako misliš produžiti? Navariti je ili ubaciti istu takvu dužu? (ja neznam ni kako izgleda, ali zna burazer, i on mi je nešto spominjao neke gumice u/na cevi)
 
Zar nije lakse (i jeftinije) napraviti piksu "na mjeru" koja ce sjesti u ventil iznad cjevcice i sprijeciti setanje cjevi nego produzavati samu cjev? Iskreno, za ovaj problem do sad nisam cuo a ugradjivali ljudi i na 533, 539, 549, 558 i 560... Vjerujem da to ponajvise ovisi o izvedbi samog ventila.

Ako bude potrebe za vadjenjem cjevi, to se odradi u manje od minute. Ako niste vicni vadjenju iste, predlazem komad deblje zice koju cete ugurati kroz cjevcicu skroz do pumpe i kad cjev budete vracali ta zica ce sluziti kao "vodilica" za lakse nisanjenje cjevi na mjesto. No to jedini ako mislite da necete uspjeti cjev nanisaniti u pumpu pri vracanju.
 
Kad se poluge dignu do kraja, i sa ovim ventilom preusmeri protok, da li poluge padaju? (nevezano za ono polako padanje kad se ugasi traktor)..
 
Ako je dobar klip i stublina poluge neće padati ako ima riseva ulje će se provlačiti pored i padaće poluge polako, pričam ako ima nešto zakačeno na polugama.
 
@Kosjerac

Za te poluge netreba ni da se dižu kada je onaj veltil otvoren da šalje ulje na razvodnik?
 
Ko ima neko pitanje u vezi hidraulike na IMT traktorima neka pitanja i odgovore potraži u ovoj temi kako bi se izbeglo gomilanje bespotrebnih postova u temi IMT traktori.Ova tema postoji već skoro 3 godine i niko nije seo da malo pretraži forum i pronađe temu koja ga interesuje već se pitanja postavljaju gde se stigne.
 
Nazad
Vrh