IMT hidraulika

Odg: IMT hidrulika

Z
tomobanja je napisao(la):
ja imam problem sa hidraulikom na imt 560,mnogo sporo kipuje kada je hladno ulje. zna li neko u čemu je problem? :udri:
zemljak i kod mene se to desavalo.pa je u neko vreme skroz stala, i na kraju sam vadio pumpu. Uzrok je bio da je jedna mala karika pukla na pumpi visokok pritiska.
 
Odg: IMT hidrulika

Kurkela je napisao(la):
Poledaj predhodne postove.
Desava se da se zaglave i poluge kod hidraulicne pumpe.
Istoci ulje iz menjaca, i skini dekl, ispod sedista sa desne strane gde je merac.
Tu ces videti dve polugice kod mene su ranije i one glavile.
Ili probaj ovo ranije sto sam pisao, ako nije to ::lose::
iei88j.jpg

poluge su se ukocile u gornji polozaj,skinuo sam hid.poklopac na imt 560 i video sam da ona osovina ventila bez opterecenja ide od tacke A do B(ne dejstvuje opruga)-dali da rasklopim pumpu?
 
Odg: IMT hidrulika

dobijo ti je razvodnik zazor i podglavi ti spon i zato ti ostanu poluge podignute,lek jedini da zamenis razvodnik
 
Odg: IMT hidrulika

galki je napisao(la):
dobijo ti je razvodnik zazor i podglavi ti spon i zato ti ostanu poluge podignute,lek jedini da zamenis razvodnik
Tako je.
Danas sam skinuo pumpu,razradio razvodnik,i sklopio sve,sutra cu da probam dali sam sve dobro uradio pa ako je sve o.k nek ide tako do sledece zime kad budem reparirao hid. pumpu.
 
Odg: IMT hidrulika

Jos jedan u nizu sa slicnom mukom.
Naime, na 539 hidraulik, tj poluge ostale u gornjem polozaju nebitno dali je traktor u radu ili ugasen,nemrda.
Da li da pogledam nesto drugo pre nego sto pristupim ranije navedenim radnjama.
Da napomenem da imam utisak da su poluge vislje no ikad.
 
Odg: IMT hidrulika

zaglavio ti razvodnik. otvori deklo sa strane, procackaj ga malo i stvar resena
 
Odg: IMT hidrulika

sasa22 je napisao(la):
Jos jedan u nizu sa slicnom mukom.
Naime, na 539 hidraulik, tj poluge ostale u gornjem polozaju nebitno dali je traktor u radu ili ugasen,nemrda.
Da li da pogledam nesto drugo pre nego sto pristupim ranije navedenim radnjama.
Da napomenem da imam utisak da su poluge vislje no ikad.
ist slucaj kao kod mene.Prvo pokusaj preko onaj otvor, na dvostranoj polugi sa valjcima ,metnes ruku unutra i sa naglim trzaja napred-nazad :bravo: na gornji valjak (treba viljuske da doteras da imaju slobodan hod u odnos na gornji valjak a to znaci da pomeris odprilike skroz dole komande za podizanje poluga) i ako imas srece onaj ventil odglavit ce se a ako nemas kao ja na primer rasklapanje ne ti bezi.
 
Odg: IMT hidrulika

nemoj ispustati natraj desni tocak na nesto vislje odvi deknu i razdrmaj ventil ii onda upali i probaj da li rad pa ga onda sastavi
ja sam to kolegi odglavio na njivi poso od 15 minuta :ppozdrav:
 
Odg: IMT hidrulika

probaj sa pajserom da ga cimnes ali negine ti rasturanje izgleda da si ga dobro zakovo
 
Odg: IMT hidrulika

jebo sam mu kevu, rastureno skroz. Kao da je bilo vode u menjacu. Sledi pranje, promena ulja ....
 
Odg: IMT hidrulika

sasa22 je napisao(la):
jebo sam mu kevu, rastureno skroz. Kao da je bilo vode u menjacu. Sledi pranje, promena ulja ....
Skini poklopac hidraulike.Imas jednu sipku koja ulazi u mali otvor prema zadnjem dijelu poklopca.Sipka je zrđala u tom otvotu i blokira polugu za spustanje hidraulike.Skini sipku ocisti rđu sa nja i u otvoru kud prolazi do balansne opruge.SipKA mora da se alko mrda rukom.
 
Odg: IMT hidrulika

Imam, za mene, veliki problem. Kupio sam bocnu frezu Rinieri ELX 140, koja ima dva creva za ulje, a na mom IMT 549 (2004 g) imam samo jednu uticnicu za hidrauliku(onu za kipanje prikolice) a i ona je velika za ova Rinierova creva. Postoji li nacin da se ugradi nesto , kako bih ukljicio oba creva od freze?
 
Odg: IMT hidrulika

Moras nabaviti razvodnik.On se postavlja na poklopac hidraulike.Na prednjem kraju sa desne strane poklopca hidraulike ima dva vijka 12mm(kljuc 19mm)Oni drze jedan mali poklopcic koji je spoj protoka ulja sa pumpe na klip hidraulike.U trgovinama trak.dijelova kupis razvodnik postavis ga umjesto tog poklopca i onda ulje ide preko njega.Najcesce imaju oko tri izlaza.Kod mene u Bosni on kosta oko 80eura.+dva crijeva +plus utikaci hdraulike za kosu.
 
Odg: IMT hidrulika

Lisnik..................hvala. osto sam bez teksta.............a ja se javljao u IMT, pa oni nisu znali ko da mi odgovori, pa kao nisu razumeli pitanje ( a tel impulsi kucaju ko gajger milerov brojac.mislim da je iz Makedonije,najskuple telefoniratri u Srbiju.)
Kako se zove taj razvodnik, ima li neku oznaku, neki broj, ko ga proizvodi, kojih je dimenzija. gde se stavlja,... plainiam da otrcim do Soluna (tu mi je blizu na 60 km) ali moram znati sta da trazim.
Hvala
 
Odg: IMT hidrulika



Uploaded with ImageShack.us
Ovako izgleda samo je malo neprakticno za rad.Moras rukovati i rucicom hidraulike i ovom rucicom na njemu.Kombinovano.Na MF-ovim traktorima imaju dosta prakticniji razvodnik. IMT-577 ima pomocnu pumpu koja se veze na glavnu i ima svoj tvornicki razvodnik sa 4 izlaza.Mozes i taj sistem ugraditi al zavisi koliko si novaca spreman uloziti.Izajde malo poskupo.Vidi kod nekog ko ima IMT-577 kako izgleda taj sistem.On je najprakticniji.Mada je ovaj na slici razvodnik najeftinija opcija al malo komplikovan za rad.Sto se tice rinerovi spojnica na crijevu zamjeni ih sa standardnim.
 
Odg: IMT hidrulika

panonstib je napisao(la):
Gospodine @sasa22
Molio bih Vas da malo pazite na te keve!Hvala! :cao:
Izvinjavam se, nece se ponoviti.
Moja muka resena.Kao da je klip bio previse isteran napolje i sistem prenosa sile sa polugama(unutra u menjacu) je zapao u neki "mrtav" ugao.Klip vracen rucno nazad, oprano, spakovano, korisceno...
 
pozdrav drugari iz aleksinca sam i evo imamo problem, danas smo kosili sa 549 i odjednom stalo vreteno i ujedno i hidraulik sta to moze biti ako ste to rasturali molim za pomoc unapred hvala.
 
Nazad
Vrh