IMT hidraulika

Da krenemo polako.Nove obe pumpe
a115f3d999ba91b1572433ef46cda639.jpg
ecdfcafef831dea84d9d7d996aa38f39.jpg
5135a1800724776a2ac70a63dbe1cb8d.jpg
1aca376fe6c4f4f50a76116644b5570c.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Imam jedan problem mozda neko moze da pomogne,isao sam traktorom sa zakacenim plugom ulicom i kada je strucno u rupu poluge su pale i vise nece da podigne,otkacio sam plug i idalje nece.E sad najcrnje je to sto sam par sati pre toga remontovao pumpu i promenio cilindar i klip hidraulike,pomocna pumpa je izbacena(u pitanju je 577dv)
 
Podigni plocu pa ces videti sta ti se desilo jer bez toga mislim da je tesko moguce utvrditi kvar. Moguce je da ti je pukla klipnjaca ili je ispala ako je elasticna civija koja je drzi bila losa.
 
Hvala.I ja se nosim mislju da su makaze preskocile jer nisam promenio one nosace pumpe a bili su pohabani.idem da skinem rucicu za ukljucivanje kardana i poklopac da zavirim.Jel mogu da ih vratim kroz tu rupu sa strane?
 
Trebao si obavezno promenuti i štiftove(nosače)pumpe jer nije nikakva stavka a znači dosta.Možeš kroz rupu sa strane,malo je teže ali opet lakše od skidanja ploče.
 
Ukrivili ste onaj nosac makaza, onaj debeli lim trouglastog oblika. Vjerovatno prilikom skidanja ili vracanja poklopca hidraulike. Vjerovatno makaze spadaju na stranu prema desnom tocku, vrati malo lim nazad (prema lijevom tocku) njeznijim udarcem preko nekog aluminijuma.
 
treba malo iskustva prilikom vracanja ploce teska je. mogu dvoje uvezbanih ili mali flasencug i sam polako. upustiti je pasti ukriviti se rezultat je to st sada imas. ja makaze vezem koncom za sivenje dvokraku polugu obicnim kanapom od bala slame i polako pustis kada legne pajserom podignem malo zadnji kraj izvucem kanap a konac otkinu makaze
 
Za skidanje ploce postoji fabricki alat koji moze da se napravi u domacoj radinosti sa 4-5kg materijala, par elektroda i jednim kamenom za secenje. Uz taj alat se ploca nakipuje ka nazad tako da makaze i taj lim nigde ne zapinje i nema ostecenja.
 
Nemam potpunu sliku kako to izgleda ali ako nadjem, ja kacim. sistem je prost, alat se montira na kuciste zadnjeg mosta preko lomljenog klina i na kroz njega i kroz plocu ide klin kao za toplink ali duzi i umesto sedista se zavrce poluga kojom se dize ploca a ujedno sluzi i kao nogara.

2mqt0ft.jpg
 
ma nije problem vratiti poklopac hidraulika ni ručno. meni je naj gori posao iznesti ga iz traktora s kabinom a pogotovo 539. To je posao koji pojede živce i koji izdere sve moguće prste na rukama... Iz mog 549 sam ga mogoa izvaditi bez ičije pomoći al ga nisam nikako mogao unesti nazad u kabinu. It 5106 se vadi lako i lako se vraća, jer je manji poklopac i zgodniji je za namjestiti. nije loše da prilikom vraćanja netko drži dvokraku polugu u zadnjem položaju ili kako kolega reče zavezati ju špagom mada se uvijek nađe netko da pomogne pri vraćanju poklopca.

Ovaj alat ima smisla samo i jednio na traktorima koji nemaju kabinu koliko vidim a da skidam kabinu kako bih skinuo poklopac, ne dolazi u obzir. A na traktoru bez kabine je lakše ručno vratiti poklopac nego s ovim alatom kako mi se čini al ajde...
 
Hidraulik radi odlicno,ugasen traktor juce ceo dan i celu noc drzao plug nije ni milimetar pustio,danas orao i u radu nema nikakvih problema.Cena popravke je bila 9600 dinara za cilindar,klip i karike i 5900 dinara za set za reparaciju pumpe
 
Nazad
Vrh