IMT hidraulika

To je glupo urađeno ali je moralo tako slabašno zbog kidanja kajlice u slučaju da pumpa zariba.
 
mozda je resenje dobro za ttandem pumpe ali pogonski zupcanik i osovina je slabasna za pogon dve pumpe. meni jesenas otisla kajla i ostao bez volana.simptomi su bili kada sam menjao smer tockova levo desno bilo je zapinjanje ja mislio ne valja orbitrol . a u stvari kajla pre kidanja je imala lufta i taj zazor osovine pumpe i zupcanika osecao se na volan. sada ide kao auto
Ova pumpa košta 20-25e i po meni je rešenje dobro, volan funkcioniše odlično
 
Nemoguće da niko ne zna odgovor pa ću ponoviti pitanje. '' Prošle godine sam ugradio na svoj MF 35 (ista hidraulika kao 533 ili 539) dodatnu hidrauliku. Zanima me da li je moguće na već postojeću pumpu ugraditi dodatnu pomoćnu pumpu, kao na 542, 549 i sl. jer u mom slučaju nemoguće je da istovremeno radi pomoćna hidraulika i poteznice. ''
 
slazem se da pumpa tera samo volan a dodati jos jednu pumpu za pomocnu hidrauliku mnogo je. ja sam imao problem sa pomocnom pumpom orginal i isprobavao je bez poklopca hidraulike pa kad dodje do sto bari ceo nosac pumpe se uvija. pumpa je novije generacije nosac je od debljih limova. ne treba se ni cuditi sto taj sistem na 577 nije pouzdan. moze kipovati berac prikolice ali utovarivac i nesto teze brzo ce crci
 
A što misliš, zašto ima opcija da se udvoje obadvije pumpe kad se radi nešto teže preko hidro priključaka? Kad se kipa prikolica npr, udvoji se protok da se ta mala pumpica rastereti a to ne radi NITKO koga ja poznam. Isto tako za prednji utovarivač, ne trebaju ti nazad poluge, udvoji se protok i nema problema al ajde, ko će čitati uputstva za upotrebu kad je lakše pričati da nešto ne valja a ljudi su sivonje u 90% slučajeva...
 
Da je to udvajanje dobro, ne bi ga dzabe kasnije izbacili u fabrici. Mislim da bi opusteno mogla da se stavi dupla pumpa na razvod, samo da je zupcanik koji je zavrnut na pumpu a ne sa kajlicom i segerom.
 
Da je to udvajanje dobro, ne bi ga dzabe kasnije izbacili u fabrici. Mislim da bi opusteno mogla da se stavi dupla pumpa na razvod, samo da je zupcanik koji je zavrnut na pumpu a ne sa kajlicom i segerom.

Mane tog sistema su samo te što ga nitko nije znao ili nije htio koristiti... Šta tu ima loše da se prilikom kipanja neke teže prikolice udvoji protok pumpi i da se mala pumpa rastereti?

Kod mene je na 5106 TVORNIČKI ugrađena cjev za kipanje prikolica preko glavne pumpe (kao na manjim IMT traktorima direkt s poklopca hidraulika) jer vjerovatno nisu htjeli da se za to koristi pomoćna pumpa.
 
Druze, to na 5106 sigurno nije fabricki ugradjeno jer svakako ima 4 izvoda pozadi. To je ugradio prethodni vlasnik posto je na tom tvom traktoru bio prednji utovarivac, zar ne?

Cim je jedna pumpa slabija, taj sistem udvajanja nije bas funkcionalan. Mislim da zaista nije potreban jer 577 to sto treba da kipuje, kupuje opusteno kad je pomocna pumpa ispravna i sve sto ide uz nju.
 
Ne vjerujem da je netko naknadno ugrađivao jer je cjev s križnim priključkom i onim originalnim poklopcem protiv prašine na lančiću čak je i tvornički nosač bio (siva boja, debelo obojano baš) al polomljen... Cjev nikud motana, i točno dugačka koliko treba. Više ni ne znam kud sam s njom al negdje ju imam. Kažem, ne mora biti da je original al onda se netko zbilja dobro potrudio kad ju je montirao da to na nešta liči. S obzirom kako je traktor "održavan" ne vjerujem da se itko trudio toliko da uradi i ofarba nosač za kiper cjev. Moguće da griješim al zbilja ne vjerujem.

Nekad su bili nazad i nosači za priključnice koje su okrenute prema naprijed radi utovarivača al su i oni izlomljeni, zbilja ne znam iz kojeg razloga al eto, nekome je tako pasalo.

Pa i kad su obje pumpe nove nemaju ni približan protok ulja al opet mislim da tu vrijedi: "Fata je Fata al dvaput je dvaput"

Zbilja nemam pojma kako pomoćna pumpa podiže kipu jednoosovinske prikolice znam da se na 549 i glavna baš uzlupa kad treba pokrenuti sanduk da se odvoji od šasije.
 
Ja sam probao da udvojim pumpe ali to nije funkcionisalo, sve što sam kačao za 577 je bez problema kipovao samo sa pomoćnom

- - - - - - - - - -

Hvala kolega Montoya. Da li bi mi objasnio kako i od kog modela traktora ?
Moraš prvo zameniti deklo postojeće hid. pumpe da bi mogao uošte zašafiti nosač pomoćne,
treba ti pomoćna pumpa novog tipa sa zubčanikom
zatim ti treba pogonski zubčanik na vratilu hid. pumpe
i treba negde kroz blok napraviti izvod za ulje iz pumpe
 
Evo malo slika.Glavna preko zupcanika goni pomocnu i to je to...Vec ste objasnili sta i kako
fc256f35a8d8d4d0fe9f1c0a95ff7c19.jpg
82b325b65db9fa838806851cd5e14a97.jpg
a3b3e91cd29a2dcfd8713580a0a8f909.jpg
10009931810443641c3154ae9e94e67f.jpg
ff1c1d8787647a108d21271c7a7e59d6.jpg
820a382bdb68d0c7e9917b3ad36960ae.jpg
b45099ae4089493d8e6791f3793a079b.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da li ima razlike u glavnoj pumpi sa i bez pomocne hidraulike?Da li je mozda duza osovina na prednjoj strani zbog udvajanja pumpa zbog tih zupcanika ili su iste?Nisam imao prilike da ih uporedim.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
To je nosač pomoćne pumpe sa pogonskim zubčanikom
al kao što sam ti već naveo treba ti i prednje deklo od glavne pumpe
to možeš sve naći kod ljudi što rasturaju traktore od nekog starog 577
 
Nazad
Vrh