IMT hidraulika

Da baš i mene zanima pomoćna pumpa nju sam nasao novu sad moram da vidim , za taj zupčanik jel ga ima.
Rupa na poklopcu ima razvodnik sam gledao .
Ja cu sebi morat spajat to jer planiram okretača uzet na 577 je to tvornički na 560 nema
 
Montoya ako ne grešim spoljna hidraulika se kači na trube odnosno na trubama je nosač klipova a centralno kućište može biti kakvo hoćeš sa razlikom da li je izvod za uključivač prednje vuče sa desne ili leve strane i da li postoje ili ne postoje rupe za povrat ulja kao što je kod mene slučaj(nema ih)pa se spram toga razlikuju pomoćne pumpe.Nisam to ni znao dok nisam počeo da se raspitujem oko nabavke potrebnih komponenti pa sam slučajno saznao.
Nikola nemam malu pomoćnu pumpu.
 
Prošle godine sam ugradio na svoj MF 35 (ista hidraulika kao 533 ili 539) dodatnu hidrauliku. Zanima me da li je moguće na već postojeću pumpu ugraditi dodatnu pomoćnu pumpu, kao na 542, 549 i sl. jer u mom slučaju nemoguće je da istovremeno radi pomoćna hidraulika i poteznice.
32zl21h.jpg


sxm61c.jpg
 
Montoya ako ne grešim spoljna hidraulika se kači na trube odnosno na trubama je nosač klipova a centralno kućište može biti kakvo hoćeš sa razlikom da li je izvod za uključivač prednje vuče sa desne ili leve strane i da li postoje ili ne postoje rupe za povrat ulja kao što je kod mene slučaj(nema ih)pa se spram toga razlikuju pomoćne pumpe.Nisam to ni znao dok nisam počeo da se raspitujem oko nabavke potrebnih komponenti pa sam slučajno saznao.
Nikola nemam malu pomoćnu pumpu.

Ono sto sam ja do sada uspeo da zapazim: Prve serije sa mokrim kocenjem i pojacanim hidraulikom su imale pomocnu pumpu i izvod iste kao i kod starih tipova preko one glupo resene kockice sa cevcicom koja prolazi kroz kuciste. Svako veliko kuciste ima izlaz tj. ulaz bar za povrat ulja iz razvodnika a samo kucista u kojima je pomocna pumpa sa crevom ta imaju i izlaz za pritisak ulja. Levi i desni kardan nije bitan u ovoj prici ali ovi sto imaju levi kardan, obicno imaju i novi tip izlaza. Marko, pogledaj da nemas limeni cep umesto duple nuple na koju se kaci crevo za povrat ulja. Tako je kod mene na 567 i na svim IMT traktorima sa 'velikim' kucistem (540-589) a verujem da je tako i kod tebe.
 
Ima ulaz za povrat ulja iz razvodnika i sve ostalo samo nema rupe za kačenje kockice.
 
Poslednja izmena:
Ma lako za povrat ulja al je štos izvesti pritisak van kućišta...

Već gledam kako da na 549 ubacim tandem pumpu na mjesto pumpe volana samo radi razvodnika. Sad mi razvodnik (naknadno ubacivan) ima dovod ulje preko kiper izvoda i to sasvim OK funkcionira s beračem ili prikolicom. Ali ako bih htio staviti npr hidro sklapanje drljače, ne mogu, ako bih htio plug okretač npr, ne mogu...

Tražio sam dugo vremena original pumpu što ide unutra ali to je prevelik posao i za ugraditi a teško je i naći da ima i nosače i zupčanike po nekoj "normalnoj" cjeni. Puno je lakše staviti tandem pumpu na razvod i mir. Da li se može na s44 s druge strane kompresora štogod ubaciti kao na Mseriju motora ili ne?
 
Ne može a bilo bi veoma korisno.Na netu sam našao slike Perkins motora koji imaju među kućište na mestu gde dođe pumpa volana na S44 i na to među kućište nakačena zupčasta pumpa.To bi bilo najkulturnije rešenje pod uslovom da takvo kućište uopšte i može da se ugradi na S44 motor.Drugo rešenje je ugradnja zupčaste pumpe sa strane a pogon iste preko remena direktno sa radilice ili čak i pogon preko kardana sa ili bez multiplikatora.
 
Video sam skoro 539 sa ugradjenim servo volanom na istu foru...al nisam slikao.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
mozda je resenje dobro za ttandem pumpe ali pogonski zupcanik i osovina je slabasna za pogon dve pumpe. meni jesenas otisla kajla i ostao bez volana.simptomi su bili kada sam menjao smer tockova levo desno bilo je zapinjanje ja mislio ne valja orbitrol . a u stvari kajla pre kidanja je imala lufta i taj zazor osovine pumpe i zupcanika osecao se na volan. sada ide kao auto
 
Nazad
Vrh