Imt 506 - motokultivator

Danas me izdala 506. Motor radi, menjač šalta ali moticice se ne pokrecu. Šta bi moglo da bude.
 
Neko je spominjao da je menjao karburator na 506 stavljao od nekog tomos motora karburator. Neka napise neko ko zna tacnu oznaku dela, da li je potrebno jos nesto prepravljati ili samo nabacaiti taj karburator.

Ova igla na karbu zaglavi od stajanja. Hoce i u radu da napravi problem.
 
Danas me obraduje sin. Hteo da ocisti svecicu i u jednoj ruci drzao svecicu u drugoj onaj srafcic sto ide na vrh svecice i upadne mu srafcic u otvor stubline...Jos je povukao sajlu u nameri da priblizi klip gornjoj tacki... i naravno srafcic upadne negde dole...Gde je to moglo da ode? U otvor za izduvne gasove ili negde dole? Sta raditi?
 
Danas nisam imao vremena da skidam stublinu...da li je moguce da ode negde dole u karter pa da mora kod majstora?
 
Nasao sam problem

gornji lanac je spao ili pukao. esad kako se menja jel neko ima iskustva ? motokultivator je bez rikverca
 
Imam jedno pitanje za IMT 506. Da li se okasti srafovi (nalaze se pored pogonskog vratila prikljucne masine i sluze da se pricvrsti npr pogon kose) mogu zameniti bez rastavljanja cele masine?

i ako moze kratko uputstvo kako ih najlakse zameniti.

Hvala i pozdrav.
 
Imam jedno pitanje za IMT 506. Da li se okasti srafovi (nalaze se pored pogonskog vratila prikljucne masine i sluze da se pricvrsti npr pogon kose) mogu zameniti bez rastavljanja cele masine?

i ako moze kratko uputstvo kako ih najlakse zameniti.

Hvala i pozdrav.
Ako mislis na T berzon koji visi sa bloka onda se mora rasturati komletna masina tj. otvoriti menjac
 
Koja je najbolja igla za orginal bing karburator ?
Neko je spominjao da je menjao karburator na 506 stavljao od nekog tomos motora karburator. Neka napise neko ko zna tacnu oznaku dela, da li je potrebno jos nesto prepravljati ili samo nabacaiti taj karburator.

Najbolja igla je naravno original bing siva koju ako je i nadjes kosta pola freze, koju god stavis dobra je od ovih masinganih samo da nije predebela stim da se brze trose od originala. Ako mislis ustvari na igu sibera a isto ti se odnosi i na iglu plovka stim da imas te igle i za kineski karb koji neodgovara originalnom karbu. Duzina je mislim 14,5mm, Lek za zalepljenu iglu plovka je da 1. nestoji dugo a da neradfi kult npr celu godinu i 2. ako bas mora da stoji dugo zatvoriti slavinu goriva i ispustiti gorivo iz karba na centralnom srafu loncica karba.
Moze se nabudzaviti karburator od druge masine ali tu je skuplja pita nego tepsija jeftinije je kupiti zamenski karburator ili srediti - ustelovati lepo originalni i povesti malo racuna o odrzavanju masine
 
Neko je spominjao da je menjao karburator na 506 stavljao od nekog tomos motora karburator. Neka napise neko ko zna tacnu oznaku dela, da li je potrebno jos nesto prepravljati ili samo nabacaiti taj karburator.

Najbolja igla je naravno original bing siva koju ako je i nadjes kosta pola freze, koju god stavis dobra je od ovih masinganih samo da nije predebela stim da se brze trose od originala. Ako mislis ustvari na igu sibera a isto ti se odnosi i na iglu plovka stim da imas te igle i za kineski karb koji neodgovara originalnom karbu. Duzina je mislim 14,5mm, Lek za zalepljenu iglu plovka je da 1. nestoji dugo a da neradfi kult npr celu godinu i 2. ako bas mora da stoji dugo zatvoriti slavinu goriva i ispustiti gorivo iz karba na centralnom srafu loncica karba.
Moze se nabudzaviti karburator od druge masine ali tu je skuplja pita nego tepsija jeftinije je kupiti zamenski karburator ili srediti - ustelovati lepo originalni i povesti malo racuna o odrzavanju masine
Mislio sam na iglu plovka. Bila zaglavila posto freza dugo stoji, skinuo locne malo cacnuo i uplalia freza. Posle tokom rada nije nalivala dovoljno goriva.

Skinuo opet locne izcupao iglicu nesto je bila zaglavila, tesko je ispala. Posle vratio sve funkcionisalo, lako palila i nije se gasila freza tokom rada.
Mislim da je igla orginalna, bing orginal karb.
Kada sam narucivao set za reparaciju karburatora za testere porucim i iglu od 14,5. Fabricka je malo kraca, ona nova glavi nece lonce da napuni kako treba, vratim staru da kucnem u drvo radi lepo freza sada.

Samo sam dodao mali filter na dovod goriva do karba, sigurno ce biti bolje. Odsad ispustam gorivo iz lonceta kada stoji dugo.
 
DA bas taj cep to je obican pleh oko 2mm zabusi mu rupu uz kraj i sracigerom na prekret izvadis ga, kasnije zavaris rupu (ili pazalepis 2k lepkom ili kako god) prenego sto vratis nazad.
 
Mislio sam na iglu plovka. Bila zaglavila posto freza dugo stoji, skinuo locne malo cacnuo i uplalia freza. Posle tokom rada nije nalivala dovoljno goriva.

Skinuo opet locne izcupao iglicu nesto je bila zaglavila, tesko je ispala. Posle vratio sve funkcionisalo, lako palila i nije se gasila freza tokom rada.
Mislim da je igla orginalna, bing orginal karb.
Kada sam narucivao set za reparaciju karburatora za testere porucim i iglu od 14,5. Fabricka je malo kraca, ona nova glavi nece lonce da napuni kako treba, vratim staru da kucnem u drvo radi lepo freza sada.

Samo sam dodao mali filter na dovod goriva do karba, sigurno ce biti bolje. Odsad ispustam gorivo iz lonceta kada stoji dugo.
Skines svecicu prvo pa vidis kakva je i to onaj keramicki deo. Dal je masna crna, braon, siva, ili bela. Najbolja je boja kafe svetlo braonkasta, tad motor najbolje radi najmanje trosi, ne gusi se i ne greje. To da bi postigao ne mozes ako je dotrajao siber i igla, iglu ja stavim na drugi podeok. I vrlo bitno kako ti je sraf za smesu podesen, onaj mali sto upada do onog velikog za ler, treba ti dugacak srafciger kad se zagreje das mu gas i vidis gde najbolje radi, ili ga zategnes skroz do kraja pa odvrnes za 1.5 kruga do 1.8.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 
ako mene pitas nemam pojma , izfrezao sam jednu leju i presao na drugu, ubacio u drugu brzinu pustio kvacilo i samo su morike stale. Ovo mi je prvi problem sa njom a kod mene je preko 10 godina
 
Nazad
Vrh