IMR - Rakovica

Oko 9000-10.000 evra vidim ima po oglasima to godiste

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
U mtz i imt temi se pise o ceni i posledicama gasenja imt,pa imali nekih novosti o ursusu sa imr motorima? Hoceli oni uspeti da uticu na cenu drugih traktora i povrate malo konkurencije?
 
Sta moze da bude problem na Rakovici 60, rucicu kardana u koji god polozaj da stavim kardan se okrece, ne mogu da ga iskljucim ?
Kada stisnem kvacilo do kraja on stane normalno, ali cim pustim on opet krene...
 
jesi to sad radio po ovoj zimi? ako jesi ulje prenosi i okrece, gusto je. kod komsije na zetoru 4911 okrece non stop a rukom uhvatis on stane.
 
jesi to sad radio po ovoj zimi? ako jesi ulje prenosi i okrece, gusto je. kod komsije na zetoru 4911 okrece non stop a rukom uhvatis on stane.
To je vrlo verovatno. Znam da kamion kada je izbacen iz brzine i kad dignem 1 tocak u vazduh, on pocne da se okrece i nogom ga zaustavim.
Probaj da stavis u polozaj iskljucenog kardana i sa drvenom letvom probaj da ga zaustavis. Ako stane, onda je do gustog ulja:ppozdrav:
 
Imas dve opcije,ili je ulje pregusto kao sto kazu kolege ili je neko unutra fiksirao da radi kardan non-stop da bi mogla da radi hidraulika,neki kvar u trupu.Moras probati da zaustavis kardan kad je iskljucen,ako mozes rukom ili nekom letvom da ga zaustavis sve je OK a ako nemozes e to je vec sex.
 
I pored velikog problema da se nadje rakovica po normalnoj ceni zbog Arapa, juce je rodjak pazario Rakovicu 65. Pronasao ju je u selu pored. Vlasnik (prvi) je bio mladji covek koji je iznenada umreo, pa je traktor stajao 12 godina nekoriscen. Ima 950 sati rada i u skroz ok je stanju bez ikakvih problema i lufta.
Ono sto me je najvise iznenadilo je to sto je traktor upaljen, i cim se zagrejao, radi kao da je iz njive izasao bez imalo dima na auspuhu. Ima malo ulaganja sto je normalno, ali sve u svemu je u sasvim korektnom stanju. Treba kupiti nove prednje gume, dva akumulatora, auspuh, zameniti filtere, ulje, pretresti instalaciju itd.
Evo par slika















 
ja sam u ovakvom stanju kupio 560 sa 1300 i nesto sati, platio 2500e i zamijeni ovo, zamijeni ono i nabacim jos 1300e sa pogonskim gumama. a jos nisam kupio prednje gume, auspuh, opravio limariju. moj zakljucak iz ovog iskustva je bolje kupiti traktor koji je juce radio kod gazde nego drliju koja je stajala 10 godina.
 
Najvise zbog okretnosti. Nije superka obicna je.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Vidim sa slike da imas i 560 ili 565,posto sam vlasnik i Rakovice 65S pored 565 mogu ti reci da je kod rakovice veliki problem upravljivost,mnogo lak prednji kraj pa ona ide kud ona hoce,po meni ona je nesposobna za neko dobro upravljanje bez odvojenih kocnica.Ima ajnslang i to je lepo po suvome i sa prikolicama ali ona u brazdu ne ulazi kao 565,ona ne ide losim putem gde ima kanala kao 565,bez kocnice da je bacis gde zelis njen prednji kraj nece,pogotovo 60 koja je laksa napred od 65
 
Nazad
Vrh