IMR - Rakovica

Dva izvoda
Mozda slika zbunjuje jer sam jednu rucicu izvrnuo da mi ne smeta

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Koji rasipac? Ako ima oprugu koja potpomaze otvaranje mozda bi pomoglo ako bi stavili slabiju oprugu

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Jel bi moglo to da se odradi na rakovici kao ti sto si uradio samo da se stavi crevo sa druge strane kad je razvodnik okrenut da podize poluge? Onda bi dobili obe funkcije.
 
Sa druge strane je saraf koji drzi prednju plocu. Moglo bi eventualno negde da se probusi gde ima stalni protok ulja pa da se tamo spoji... Nemam drugu ideju...

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi ulje dovesti prvo na razvodnik i umjesto na ovaj povrat ulje iz razvodnika odvesti na mjesto gdje treba da dodje sipka od pumpe ( za rakovicu 65) i onda bi se imo stalni protok kroz razvodnik, prema poklopcu, pa se onaj dole saraf ne bi trebo okretat
 
Da da,za r 65 bi to bilo neko resenje :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Postovanje forumasi imam rakovicu 60Znate i sami da ima slab hidraulik kada podignes nesto tesko probije ispod prednje ploce hidraulika. e sad posto imam sejalicu nodet 6 reda vec 3 godine malo je problematicno da je nosi moze ali zbog tezine nesme da bude mnogo vagasa. e sad moje pitanje jeli moze da se namesti pomocni klipovi kao sto ima na torpedu ili imt 577. da li je neko nesto tako radio
 
Takvu ideju sam imao(imam) i ja ali ovde na forumu kazu da rakovica ima jaku hidrauliku i da nema potrebe i da mi nesto nije nastelovano kako treba. Nisam stigao do majstora da odem da on vidi ali sam nastelovao sve po radionickom prirucniku i opet nema snage da digne neki ozbiljan teret(prskalica puna vode,oko 900-1000kg)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Rakovica 60 nema dovoljno jaku hidrauliku za sestorednu sejalicu, ima dovoljnu podiznu moc ali ne za duzi vek exploatacije.
Meni je na rakovici pucalo kuciste hidraulike bas sa sestorednom nodetkom.
Jedno resenje za pojacanje hidraulike je sa dva cilindra koji bi se napajali uljem sa srednjeg izlaza (tako se zadrzavaju normalne funkcije i izlaz za kipovanje kao i do sada) samo sto se neutralise klip u kucistu (originalni).
drugo resenje je busenje ploce tj poklopca klipa i podjednako napajanje glavnog i pomocnih klipova ili klipa zavisno od potreba, time se dobija nesto sporije podizanje ali za klipovima precnika 35mm podizna moc od oko 2.5t...
 
E to drugo resenje je meni bilo na umu ali nisam jos nista uradio po tom pitanju.
Koje je to srednji izlaz?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Kao sto ste rekli sa R 65, ona ima duplo vecu podiznu moc od R60 i R76 ST...
Srednji izlaz je cep na gornjoj strani iznad srava na kom prebacujete da li cete koristiti radnu ili spoljnu hidrauliku.
 
aha,znaci saraf za prebacivanje ostaje na polozaju za spoljnu hidrauliku samo se na srednji saraf poveze crevo za cilindre i onda funkcionisu cilindri i izlaz za kipovanje?
 
Odakle veca podizna moc R65 od R76. Moja R76 nosi i radi sa nosenom v28 tanjiracom oko 750kg inace bez i jednog tega napred, naj vise sam sa njom nosio oko 1300kg na kratko, mada hidraulici nije tesko. Jos jedno, ugradite pomocnu pumpu i resili ste problem oko kipovanja, cini mi se da je clan Mirko govorio da je oko 80e.
 
aha,znaci saraf za prebacivanje ostaje na polozaju za spoljnu hidrauliku samo se na srednji saraf poveze crevo za cilindre i onda funkcionisu cilindri i izlaz za kipovanje?
Sraf za prebacivanje se okrene na gore kada bi ste koristili radnu hidrauliku, odnosno na desno (gledano sa sedista) kada kipujete (spoljna hidraulika).

- - - - - - - - - -

Odakle veca podizna moc R65 od R76. Moja R76 nosi i radi sa nosenom v28 tanjiracom oko 750kg inace bez i jednog tega napred, naj vise sam sa njom nosio oko 1300kg na kratko, mada hidraulici nije tesko. Jos jedno, ugradite pomocnu pumpu i resili ste problem oko kipovanja, cini mi se da je clan Mirko govorio da je oko 80e.

R 65 ima vecu podiznu moc od R 76 sa starim tipom hidraulike (gornapisanom R76ST).
 
Znaci ne moze zajedno da radi nego treba da se prebacuje.
Da li tako povezan hidraulik( preko pomocnih cilindara) ima istu preciznost kao inace ili moze samo da spusti i podigne orudje?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh