IMR - Rakovica

99% nemas dovoljno ulja ili ne valja spojka... Kad cvili pumpa znaci da gura ulje a nemoze da prodje kroz spojku... Imao sam tih problema... Pocni od ulja i od spojke...
 
Imam ulja. Evo sada sam probao i kipuje, ali i dalje hoce da pisti. Jos nesto pisti samo na oko hiljadu obrtaja, na leru ne pisti na vecem gasu ne pisti....
 
Mislis na sraf za kljuc 17? Ako na to mislis, jesam uvek tako okrecem....

Ako nisi okrenuo tacno da se pogode rupe hoce da sisti, znaci kad okreces sraf tacno se oseti kako cakne i tu ga ostavis u suprotnom hoce da sisti.
Onda:Dali si prvo spsustio poluge dole ili su ti ostale u gornjem polozaju pre okretanja srafa.
Vrati preklopnik da strelica stoji na gore i podigni poluge i spusti ih, pa onda preklopnik okreni za kipovanje i proveri sta se desava, pa ako i dalje sisti onda se baci na nesto ozbiljnije (skidanje ploce i provera tog nekog ventila koji ne odradjuje posao)
 
A gde da prikljucim kipu na gornji ili donji. Radi i na jedan i na drugi. Kada je na gornji onda podizem rucku kada kipujem, kada je na donji onda guram na dole kada dizem bunker.... Da li je bitno sa kojim radim?
 
Obavezno prvo spusti poluge skroz do zemlje pa okreni preklopnik(sraf ) i posle podigni rucku za poluge skroz gore.. Prikljucak stavi u donju spojku.... A da ako sisti probaj prilikom kipovanja da za malcice mrdnes sraf levo desno ali za malkice... Mozda nisi lepo pogodio...
 
Ово причам из искуства...замени се уље притисак од 2-4 бара. Исти дан седнем да нешто пофрезирам и притисак пада у црвено,чим се мотор мало охлади притисак је добар...
А што се тиче зујања колега Мањевићу окрени онај вентил на разводнику са стране за рад са једносмерним цилиндром и качи у доњи прикључак.
 
Ово причам из искуства...замени се уље притисак од 2-4 бара. Исти дан седнем да нешто пофрезирам и притисак пада у црвено,чим се мотор мало охлади притисак је добар...
Loš kvalitet ulja, opterećenje brzo razbije polimere i izgubi viskoznost. Menjaj proizvođača ili tip ulja. Ili si naleteo na neki falš. Nisam stručnjak ali sam se načitao o uljima.
 
Ово причам из искуства...замени се уље притисак од 2-4 бара. Исти дан седнем да нешто пофрезирам и притисак пада у црвено,чим се мотор мало охлади притисак је добар...
А што се тиче зујања колега Мањевићу окрени онај вентил на разводнику са стране за рад са једносмерним цилиндром и качи у доњи прикључак.
ja sam proletos zamenio ulje sipao sam PRISTA sae 40 i bilo je veoma dobro,sada sam sipao neko nisovo sae 30 i malo je manji pritisak,pod vecim gasom oko 4.5 i kada je vruc a na leru nikada ne pada u crveno,treba proveriti sat za merenje pod broj jedan.ako traktor duva to neznaci da mu je zato los pritisak,moze biti problem sa pumpom ili losi lezajevi na radilici jer upravo se tu najvise gubi na pritisku,ulje prolzi kroz radilicu i kada se zagreju lezajevi oni pustaju pritisak i ulje.karike neuticu na pritisak ulja jer zbog njih moze motor samo da duva i da trosi ulje.najvazniji je sistem kroz koji prolazi ulje.
 
Hvala,provericu sat, a sto se tice motora ne duva.Traktor je kupljen nov 96' i od tada nista nije ulagano osim redovnog odrzavanja.Sad treba da mu sredim kocnice,da promenim jabucice na sponama i na klipu,gumice u razvodniku za kipovanje,obe pletenice i da ga sredim limarijski jer se farba poprilicno ofucala...a treba i da pravimo silazu sa njim,i odmah zatim jos 100 poslova,tako da ce to naj verovatnije da ceka zimu.
 
ljudi ja sam se zezo za onaj pritisak ulja tamo je tem motora 50stepeni,inace kad ga upalim na leru je 4 i 1/4 da tako kazem nije 4,5 nije 4 nego izmedju
nego sta vi mislite o ovom izumu hoce ovo valjati
dgg5.jpg
 
treba da okrene celo ono donje postolje naopacke, da odvije onih 6 srafa i da ga prevrne, bar ja tako radim kad vucem dvoosovinku..
 
Moze i iz tog postolja da se podigne sa dve ploce metala uspravno pa da se na kraj njih napravi poteznica malo ispod visine toplinga... Ja mislim da je negde bilo tih slika...
 
Nazad
Vrh