IMR - Rakovica

ljudi ja sam se zezo za onaj pritisak ulja tamo je tem motora 50stepeni,inace kad ga upalim na leru je 4 i 1/4 da tako kazem nije 4,5 nije 4 nego izmedju
nego sta vi mislite o ovom izumu hoce ovo valjati
dgg5.jpg

jel bi ti bio problem da slikas i da postavis sliku celog traktora i ako mozes iz kabine.. zivo me zanima kako si uradio platformu u kabini :)
 
nije problem ali nije zavrseno jos,a i ti si blizu mozes doci videti
mirko a kako kad zakaci tanjiracu ili sejalicu msm nesto teze isto ga vuce nazad,ovaj traktor nece orati pa mu nece ni trebati hidrulika, plus nece vuci ni dve 5otonke a kamoli zmajevke mozda po jednu prikolicu i stim da kod mene nema brda tako da ga nece gurati prikolice pa mislim da nece pokvariti hidruliku ,to je caletov izum ja se nisam slozio sa tim al sta da radim cutim i slusam

evo cenejac
hkpl.jpg

snza.jpg

ketm.jpg

hqd1.jpg

mjdx.jpg
 
Poslednja izmena:
pa sta da ti kazem kad nisam ja gazda... kad ja preuzmem bice zut,sve jedno ja nesedam u njega to sam im obecao
evo kako ko je to bilo
zs8u.jpg
 
Sa danasnjeg sajma u Kragujevcu

Rakovice na svu srecu nisu pustale ulje, ali na svakom auspuhu je probila korozija, a sto se farbanja tice bolje da ne komentarisem. Evo jedne mini rakovice.

vmbe.jpg
 
ljudi dajte mi molim vas recite koje ulje ide u hidraulik od R60. tu kod mene koga god pitam sipaju motorno (super 5 i slično), a ja bas ne znam da ide to. Hvala unapred
 
Iz IMR-a ne izlaze sa Hidrolom 100%,bar kod mene nije hidrol.
Danas sam se iznenadio kad sam primetio da nove 65-ice nemaju pogon kardana preko tockova.Izgleda da je to bilo visak pa su uklonili da ne smeta,ili ja neznam gde se to ukljucuje.
 
Po pravilu ide Hidrol ali u praksi svi sipaju motorno SAE 30,razlika je u gustoci i u tome sto je motorno ulje obogaceno aditivima,inace nece da skodi ali je bolje sipati hidraulicno i jeftinije je.

- - - - - - - - - -

Iz IMR-a ne izlaze sa Hidrolom 100%,bar kod mene nije hidrol.
Danas sam se iznenadio kad sam primetio da nove 65-ice nemaju pogon kardana preko tockova.Izgleda da je to bilo visak pa su uklonili da ne smeta,ili ja neznam gde se to ukljucuje.
Kako znas da nije hidrol,kako si zakljucio?
 
Kod mene je Hidrol 68 od prvog dana i nikad problema sa hidraulikom.... Pre nekog vremena je pocela neto da brljavi hidraulika i nasao sam u cemu je bilo problem,glupost jedna.... Pukla jedna kajla od onog tockica sto ide tamo gde se kaci topling,kad sam zamenio tu kajlu istog trenutka je proradila velika rucica... :osmeh:
 
kod mene je isto unutra super 3 otkad je traktor kupljen ali ja sam htio stavit ono koje bi trebalo da se sipa. inače hidraulik radi bez problema jedino što maloooo pušta ulje tamo di izlazi osovina od ručice pa moram nekad dosipat.

kolko litara ulja ide u hidraulik i gdje se ispušta?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh