IMR - Rakovica

Pozdrav svima..! Trebala bi mi mala pomoc vas koji ste upoznati sa ovom problematikom, problem je sledeci:
R60, hidraulika, sredjena pumpa, medjutim, sada dize poteznice samo kad nije opterecena, samo nogu da postavim na njih, nema sanse da digne, a kamoli sa nekom masinom! Napominjem da sam proverio polugicu za prinudno dizanje, za brzo-sporo dizanje, i sve je to u redu... Sta bi to moglo biti, da li neki od onih ventila u glavi napred...?? Hvala unapred
 
Prvo proveri onu polugu pozadi koja se oslanja na poteznicu gde se kaci toplink, onaj sraf (kljuc 17) zavij malo u desno, ako nece i dalje onda moze biti ventil za tariranje pritiska, ili je negde procurilo ulje
 
Moze biti da je nesto zabrljao prelivni ventil,da su gumice na klipu crkle ili jos neke stavke treba proveriti...
 
Sve gumice su ok, ali sumnjam da sam pogresno postavio onaj polumesec ma osovini sto podize rucke, jer zna neko od Vas u kom polozaju bi trebao on da se uzubi, recimo kad su poteznice spustene...?
 
Aj sad ću pitati komšu jel ima uputstvo ili ne,baš sam radio servis na njoj.
Savle,nema komšija uputstvo.... Nije ni on dobio....
Vasilj ako misliš da je u njemu problem,onda izvuci osovinu i zarotiraj polumesec unazad tj neka ono zadebljanje polumeseca bude u donjem položaju pa čak i malo prema zadnjem delu traktora.
 
Ma nije polumesec, otvorio sam, u dobrom je polozaju... Izgleda da je zaribao neki od ona tri ventila napred, usao neki opiljak ili slicno.... Ima li neko neku skicu tih ventila, ili shemu od kojih se delova sastoje, itd.... ?
 
Jednom davno sam rastavljao ploču da ne kažem mozak hidraulike. I to onu malu ploču koju drže čini mi se dve 13-ke šarafa i jedan 17-ka. Tamo imaš jedan klipić(prečnika jedno 8-10mm,jbg ne sećam se.....) koji mora slobodno da se kreće napred nazad. Moguće da je u njemu problem. Ako ti je jako važna skica,ako misliš da nećeš znati rastaviti, mogu pokušati da slikam taj deo hidraulike iz kataloga ali nisam siguran da ću uspeti okačiti sliku. Komp. mi popio duplu fazu struje i sad opasno trokira a i nešto neartikulisano se čuje iz njega....
 
Jednom davno sam rastavljao ploču da ne kažem mozak hidraulike. I to onu malu ploču koju drže čini mi se dve 13-ke šarafa i jedan 17-ka. Tamo imaš jedan klipić(prečnika jedno 8-10mm,jbg ne sećam se.....) koji mora slobodno da se kreće napred nazad. Moguće da je u njemu problem. Ako ti je jako važna skica,ako misliš da nećeš znati rastaviti, mogu pokušati da slikam taj deo hidraulike iz kataloga ali nisam siguran da ću uspeti okačiti sliku.
Sinisa, mnogo bi pomoglo... taj mali klipcic ima i jednu oprugicu ispred njega, prema poklopcu, jel tako?
 
Evo jedne slike moje rakovice slikana kad sam zavrsio prednji trap i posle probe naravno.. :bravo:

VE1PD.jpg
 
Sinisa, mnogo bi pomoglo... taj mali klipcic ima i jednu oprugicu ispred njega, prema poklopcu, jel tako?
Proverio sam i nažalost nema u katalogu skica tog dela hidraulike.... Previše šturo slikano i objašnjeno.... Taj klipic na koji ja mislim sigurno nema nikakvu oprugu. E sad možda ti misliš na nešto drugo.... Bilo kako bilo nadam se da će se još neko javiti da pomogne.
 
Evo i moje mašine posle zimskog servisa.


- - - - - - - - - -

Evo i moje mašine posle zimskog servisa.
IMG_20130314_130805.jpg
IMG_20130314_130805.jpg
 
Malo se mučim sa postavljanjem fotki. Dajte neki savet za aploud.

- - - - - - - - - -

Konačno je valjda uspelo. Spremna za njivu.
img20130314130740.jpg
img20130314130832.jpg
img20130314130649.jpg
img20130314130605.jpg
img20130314130726.jpg
img20130314130740.jpg
 
ZAsto je filter vazduha zavrsio ovako nisko??? Punice se prasine zacas od prednjeg tocka.. Ako je vec tu bolje da ga izvuces pored kabine nagore u visini krova... :ppozdrav:
 
Zato što je na starom mestu pravio mnogo buke. Usis je izveden privremeno kod hladnjaka (ne vidi se, usisno crevo ide uz glavu motora do hladnjaka) dok ne nadjem difuzor koji ću staviti uz krov kabine.
 
Nazad
Vrh