IMR - Rakovica

Mali MIsa@ Onda to menja stvari, ja sam samo komentarisao gore post gde je josif92@ trazio savet za R65DW ili R76DW za povrsinske radove, pa kazem ako se koristi samo za te poslove onda je prednja nepotrebna, ali ako nemas jaci traktor za oranje onda to menja stvari :ppozdrav:
 
Menja i te kako,ali nece ona biti postedjena ni lakih radova kod mene,nosice sve sto treba,bar dok traje garancija,a posle toga sta bude trebalo to ce i raditi. Zato sam i komentarisao onako kako jesam. I,Borko,da ne zaboravim,oko podesavanja u toku oranja tebe cu da davim kad mi bude zatrebala pomoc. :osmeh: Ti imas rajku i poprilicno iskustva.
 
Meni su kad sam uzeo novu rakovicu govoril po komsiluku,cepaj je dok je u garanciji,bolje da ti nesto rikne sad ako en valja nego posle... Ja ih nisam slusao,polako sam je razradjivao do 50 sati,u oranje je usla sa tek 80... i vozim je sasvim normalno kao i drugo traktor. i za sada je se pokazala odlicno, ima neke nedostatke a to je elektro instalacija. Pa evo jedan moj savet kad je budete kupili OBAVEZNO dovedite elektricara neka sve iskontrolise ,poveze,pricvrsti... Kod mene nisu dobro stegli zicu sa kontakta pa je pala na sajlu od obrtomera i napravila spoj,sva sreca pa je samo sajla izgorela inace je moglo da bude haos.
 
Vlado ti si srecan covek,kod mene su ljudi imali problema.kod komsije na novoj rajki zaboravili da stave aksijalne lezajeve na radilicu,kod drugara otkazao hidro volan,hidro pumpa,sad mu propisala ulje pozadi na hidrauliku,kod drugog drugara na 76 dv pukla klavijatura klackalica u motoru,ima lepih kvarova ali ruku na srce otklanjaju kvarove u roku od 48 sati.Sto se tice servisa su munja.
 
Моја има тек 30рс, рано за неки озбиљан коментар али оно што ме је дефинитивно одушевило код дв модела је угао закретања предњих точкова који је, да не претерам, као код класичног предњег моста, carraro предњи мост, за мостарсе не знам, можда би неко ко има тај тип могао да прокоментарише.
Иначе, чини ми се да сам прочитао негде податак да је угао закретања 55 степени за тог италијанског произвођача.
 
Meni su kad sam uzeo novu rakovicu govoril po komsiluku,cepaj je dok je u garanciji,bolje da ti nesto rikne sad ako en valja nego posle... Ja ih nisam slusao,polako sam je razradjivao do 50 sati,u oranje je usla sa tek 80... i vozim je sasvim normalno kao i drugo traktor. i za sada je se pokazala odlicno, ima neke nedostatke a to je elektro instalacija. Pa evo jedan moj savet kad je budete kupili OBAVEZNO dovedite elektricara neka sve iskontrolise ,poveze,pricvrsti... Kod mene nisu dobro stegli zicu sa kontakta pa je pala na sajlu od obrtomera i napravila spoj,sva sreca pa je samo sajla izgorela inace je moglo da bude haos.
Vlado i kod mene se desila ista situacija na 20 sati rada,ali sam isto dobro prosao....
 
Vlada90,nece biti da je bas mucimal ce da radi sve,a opet i ne toliko,zavisi kad dodje,i sad da je narucim,za setvu kukuruza je neupotrebljiva. Planiram barem 30 sati rada pre nego bilo sta pocne raditi. Jedina mi je muka kad joj sta kaciti,tipa grabulje sunce,prskalicu,neke lagane stvari,imam i mehanicku sejalicu. O oranju i tanjiranju pre 70 rh ne razmisljam. To za struju nije neki problem.
Evo sad sam dobio odgovor na emali iz jugometala,cena za rakovicu 76dv sa kabinom 2326464,00 dinara. To je puna cena.
 
Poslednja izmena:
e preterali su sa cenom,a sto se tice hidro volana koji je nakacen na istu pumpu koja gura i hidraulik radi perfektno imam takvu rajku dv
 
Најавили су да ће бити субвенционисаних цена, сачекајте да то озваниче, тј да трговци коригују цене. Мада ми нешто ова пуна цена баш јака. vlada90 најбоње зна пошто је има али мислим да је прошле године била 15-16000е, наравно субвенционисана цена. Нисам сигуран али мислим да је 577 око 21000е пуна цена а он је ипак мало "јачи" трактор.
Прошле године негде у јуну месецу, баш тада је еуро скочио са 111 на оних 118, колико беше, и они су кориговали наспрам тога цене. Ево, ових дана је еуро око 111 па им не пада на памет да врате цену:osmeh:, али добро, сви други трошкови иду горе па да их човек разуме.
 
Какве су то цене, ништа ми није јасно. Прошле године 14500е а сада 17000е??
Сама кабина 2000е а била 1500е.
Сад је изгледа и математика постала релативна, па 2 може да буде и 20 по потреби:osmeh: (мислим на повећање пдв-а које је једина разлика у односу на прошлу годину).
 
Ta cena je previsoka za jedan traktor koji je funkcionalan ali sa druge strane pun tehnickih nedostataka koje fabrika i ne misli da otkloni i posle 20-30 godina,mislim na hidraulik,kardan,previse tvrd menjac,osetljivu lamelu i da ne nabrajam.
 
Mislim da ću iskopati jedno uputstvo za novu 65-icu. Kontaktirao sam komšiju koji je prošle god kupio rajku i dobio s njom uputstvo i obećao je da će mi ga doneti. Samo odmah da vam kažem da pošto nemam skener moram zamoliti sestru da mi ona to skenira... I tu će proći izvesni vremenski period,dok se to sve realizuje,pa da ne mislite da sam zaboravio. A s'obzirom da je kraj sezone mislim da nikom nije hića za uputstvo...

Синиша, шта би са тим упутством, јел скенирала сестра?
Ако си га окачио а ја пропустио да видим извини, али мислим да сам пропратио ову тему довољно детаљно те да нисам пропустио.
Ово си написао почетко новембра месеца.
 
Agro taso i Agrorid poceli su prodaju po subvencionisanim cenama...
Najverovatnije cu uzeti 76 dw ali bez kabine jer je skupa sa kabinom,ima da se nadje jeftinija kabina posebno...
 
Синиша, шта би са тим упутством, јел скенирала сестра?
Ако си га окачио а ја пропустио да видим извини, али мислим да сам пропратио ову тему довољно детаљно те да нисам пропустио.
Ово си написао почетко новембра месеца.
Savle nisam ništa uradio po tom pitanju jer je mirko 015 okačio link pa sam mislio da ne treba. Jes da je za 76-icu ali manje više je to to. Evo opet link nek se nadje http://www.scribd.com/doc/106394165/Rukovanje-i-Odrzavanje-Traktora-r76
Aj sad ću pitati komšu jel ima uputstvo ili ne,baš sam radio servis na njoj.
 
Agrorid ima jedna 76dw sa kabinom moze odmah da se uzme,posto bez kabine nisu imali,zvali su imr i rekli su mi da mogu odmah da je preuzmem,sledece nedelje cu je preuzeti iz fabrike!
A Agro taso kaze da treba da se ceka 5-10 dana...

- - - - - - - - - -

josif92 koklo se ceka na isporuku IMR 76 dv po subvencionisanoj ceni kod gore pomenutih ?
Obrisi poruke iz inboxa jer nece da se salje :)
 
Nazad
Vrh