IMR - Rakovica

Nije taj sa dve brzine nego samo zupcanici za brzi kardan koji se stavljaju na mesto standardnih.. ja mislim.. :sta:
 
Stavljaju se umjesto standardni i dobijas nesto brzi kardan odprilike na 1400.obr.mot imas kao na standardnom sto si imao 1800
 
Zaboravih da kazem.. Danas podigao moju Rakovicu na dizalicu (prednji kraj) i trap ima lufta samo napred nazad nikako u drugim smerovima??? :sta: Kupio sam one biksne i sve ali nikako vremena to da rasturim.. Sad razmisljam jer ce taj luft napred nazad da prestane kad stavim nove biksne??? A dosta se potrosila i ona platna sto ide na srednjem drzacu znate sto ide izmedju trapa i centralnog drzaca... Jer moram i tu platnu da menjam????
 
A jer ima u prodaji ta platna??? Jer ce mi trebati presa da stavim te biksne ili moze stari dobri cekic i parce drveta????

- - - - - - - - - -

Trap nikad nije rasturan kao i vecina delova na traktoru.. Traktor je 86god..
 
samo lagano cekicem (anestezija) i drvo ima sve u prodaji samo neznam kod tebe izgleda da nema puno tih prodavnica sa rezervnim dijeloma kod mene ima sve mozes u kompletu ili pojedinacno da kupis
 
Pa ima prodavnica dosta ali nisam pitao za tu platnu pitao sam za biksne i za klinove sve to imaju sad cekam da nadjem malo vremena da to rasturim ovih dana sam u nekoj frci pomazem jednom coveku oko stoke posto je ostao sam kod kuce pa gotovo za nista nemam vremena... :sjasi:
 
Zaboravih da kazem.. Danas podigao moju Rakovicu na dizalicu (prednji kraj) i trap ima lufta samo napred nazad nikako u drugim smerovima??? :sta: Kupio sam one biksne i sve ali nikako vremena to da rasturim.. Sad razmisljam jer ce taj luft napred nazad da prestane kad stavim nove biksne??? A dosta se potrosila i ona platna sto ide na srednjem drzacu znate sto ide izmedju trapa i centralnog drzaca... Jer moram i tu platnu da menjam????
To na sredini što imaš lufta i što hoće da se čuje kada ideš napred nazad jer tu "šeta" to se rešava tako što otpustiš te šarafe,digneš prednji most i gurneš ga nazad ili napred u zavisnosti od stanja i ponovo zašrafiš-najverovatnije da samo tu i imaš lufta i to se ponekad čuje kada ideš napred-nazad:ppozdrav:
 
Koje srafove odpustim??? I jer moguce da to sredim bez promene biksni??? :sta:
Te na sredini jer tu se luft i pojavljuje i nisam siguran 100% dali ima jedan šaraf napred da se odpusti.
Uglavnom meni je to bilo stanje na novom traktoru jer u fabrici ih mrzi da to rade a možda mnogi i neznaju tako da sam tražio da to nameste,to je posao 3 minuta,nisam bio kući da vidim ali su namestili.Ja sam pre par godina na IHC-u isto to radio sam samo što je bio i jedan šaraf napred na prednjem mostu što se otpusti a sve je to isto sranje ako nga nema napred na rakovici onda samo ta dva na sredini:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vrlo verovatno da imaš samo taj problem i da te to pati nemaš potrebe da je biksnuješ
 
10000% javljam sta sam uradio dal sam resio problem na taj nacin.. Pregledacu sutra sve lepo da vidim kakve su biksne napred..

- - - - - - - - - -

Ma pisao je na prosloj strani da ima neko da je uradio na R60 sa dve brzine pa cekamo slike da vidimo kako,a ako je ubacio od landina onda je samo ubrzao i to je jedna brzina


Izvinjavam se na :off_topic: borko isprazni sanduce za PP... :ppozdrav:
 
A dosta se potrosila i ona platna sto ide na srednjem drzacu znate sto ide izmedju trapa i centralnog drzaca... Jer moram i tu platnu da menjam????
Moraćeš ubaciti dodatnu platinu-podlošku. Ono što je M.Jovanović objašnjavao važi za nove traktore. Inače pre nego rastaviš taj središnji deo izmeri luft-hod (koliko mm trap beži napred nazad) da bi znao koje debljine podloška je potrebna.
 
Kako da znam ovako kad pogledam jer su za zamenu prednje biksne??? Znaci trap ne mrda ni na jednu stranu sem napred nazad i da stavim sve nove biksne isto ce da mrda napred nazad jer je problem u podloski-platni zar ne Sinisa?????

Znaci ta podloska ima u vise debljina???? Izbacim staru pa premerim koliko mesta ostalo ??
 
Digneš prednjicu. Ako se rukavci mrdaju onda su čaure-biksne za zamenu. A ako se trap mrda napred nazad onda su dovoljne podloške. Ne znam dal ima u prodaji tih podloški ni kojih su dimenzija. Ja sam to obično rešavao tako što sam napravio na strugu novu podlošku odgovarajuće debljine.
 
Znaci ako se rukavci mrdaju su biksne propale.. Kod mene komplet trap kliza napred nazad nista se vise ne mrada.. Sutra cu sve detaljno pretrest ako budem imao vremena pa javljam rezultate... :ppozdrav: Hvala puno svima imate :ppozdrav:.. Navratite sutra mi je rodjendan... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Danas rasklopio trap na mojoj rakovici i pregledao sve,kupio sam i biksne ali kad sam skinuo trap nema potrebe da se zamene jer su dobre nema lufta ni malo... Problem sam resio kupovinom nove mesingane podloske i stelovanjem napred nazad i problem je nestao... :bravo:

Hvala svima na pomoci.. Imate :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A da kad sam danas bio do greda po podlosku potrazio sam drzace za retrovizore i nema ih nigde!!!!!!!!!!!! :udri:
 
Nazad
Vrh