IMR - Rakovica

Molim za pomoc kolege forumase...! Treba mi informacija koliko ulja staje u hidraulik rakovice 60, i koje se ulje stavlja? Jos i to, koliko obrtaja ima kardan pri ler gasu? Probao sam da nadjem odgovore u prethodnim postovima, ali ih ima prosto previse.... HITNO! Unapred hvala....
 
Nisam na rakovici to nikada radio sta mora sve?Koje se spone izvlace ili odvrcu iz cevi gledajuci odnapred,tockovi se nista nediraju?
Ako imaš novi tip rakovice sa servo volanom onda prvo što moraš da uradiš jeste da odvrneš držače cevovoda od volana što vode do hidrauličnog cilindra(na desnoj strani)-ovo radiš da nebi polomio cevovode kada raširiš točkove.Otpustiš uzengije levu i desnu kao i spone i raširiš na željenu širinu.Uzengije ubaciš u odgovarajuće rupe i pritegneš ih kao i spone kada ih izvučeš

- - - - - - - - - -

Točkovi se ništa nediraju nego se samo izvlače na željenu širinu
 
Nikola koliko ti treba da raširiš prednji trap, probaj sa okretanjem felmi i prebacivanjem felme sa spoljne strane glavčine.
 
Da li je moguce staviti drzace retrovizora sa IMT 560 (noviji) na rakovicu??? (mislim na one drzace slicne kao na belarusa).. Jer uradio to neko ili nesto slicno???

Bas mi je smesan orginal nosac retrovizora a i kad vucem prikolicu jedva vidim nesto....
 
hpim0843.jpg

jesili mislijo na ovakve nevidi se dobro na sliki kako su postaviti
 
E to druze!!!! To bi sad hteo da stavim na moju rakovicu nasao sam ge ima da se kupe drzaci ali me strah da ih kupim ako nemogu da se nameste a nesto bas nisam zapazio lepo kako izgledaju ti drzaci tamo gde se srafe za vrata... Imas li jos neku sliku??? Namestio si ih... :bravo:
 
drzaci i retrovizori su od kamijona turbozete zastava zasarafijo sam ih za vrata i super se vidi nazad jebiga mogu ti sutra stavit jos neku sliku detaljnije sad ce nece vidit da slikam
 
A nisu drzaci od IMT 560 znaci.. Neznam jer ce moci od 560??? Jer nemaju onu krivinu dole kao sto vidim na slici... Jer se mogu nabaviti ti drzaci kao tvoji negde???
 
ima ih na otpadima kod mene a pogledaj u prodavnici za kamijone zastavin program
mogu i od 560 ali mi nekako ovi vise odgovarali kada ides pored medje kad grana udari sami se preklope
 
zastavai.jpg


Evo Ciro slike, donji drzac ima cetiri srafa, a gornji ima tri. Iao sam zastavicu pa znam kako ide i znam da moze da se stavi na vrata od rakovice, jedino bi gornji drzac morao da se malo suzi i da ide na dva srafa
 
ima ih na otpadima kod mene a pogledaj u prodavnici za kamijone zastavin program
mogu i od 560 ali mi nekako ovi vise odgovarali kada ides pored medje kad grana udari sami se preklope

Ma kod nas slabo kamionski program ima videcu ja dal moze da se stave od 560 i uzi su oni drzaci sto se srafe... Ali ako moze negde d ase nabave polovne od Zastavice sto da na ali neznam gde bo to moglo..
 
Nazad
Vrh