IMR - Rakovica

vas kraj voli rakovice,to je poznato! ja sam moju 65 prodao u macvanski prnjavor
 
Ja sam vec sad prezadovoljan sa rakovicom koju sam kupio u oktobru prosle godine.
-1.Problem kazu antifriz u rajki Agrocoop Bl. slagali Voda u hladnjaku obicna.
-2.Tockovi nisu nastelani..
-3. Na bospumpi kraj Spojnice curilo, popravio
-4. Curilo kraj svih filtera, popravio
-5. Curi na kardanu pojma nemam kako to rijesiti cekam sevisera dok je pod garancijom
-6. Reflektor nema spoja a ni saltera samo formalno postavit :(
-7. Prednja Guma je Tryjalova oskocila kao saka na platnima se odpojila....kao spada pod garanciju i dobicu valjda novu.
30 sati presla nisam je vozao preko dozvoljeng obrtaja , da se motor razradi.

Sve u svemo prezadovoljan sam ja opet sa njenom obradom i kvalitetom.
Kad smo kupili 539 prije 5 godina imao sam sedmicu dana posla da sve
postelam i nastelam i sredim da bude ok. Idioti nisu bili preserafili kabinu
kako treba i polomi mi bolzne naprijed kraj bloka,,, pa posla da ja to povadim
..al sad ide i on kao doxa.
nijemi nimalo jasno da ljudi mogu biti toliki idioti i neodraditi kako treba!!
 
Znam ja to i nijemi zao ni para ni posla!!! Jos ja volim i
uzivam da radim oko traktora. Samo sto mi je Krivo da
je to na novom traktoru.
 
Desava se to i na drugim markama novih traktora,ali kao sto rekoh to su decije bolesti koje treba pregurati i posle veruj mi neces imati problema,kod mene ima rakovica sacuvaj boze i kod svih je u pocetku tako,a posle samo gas.

Sve sto mozes izvuci u garantnom roku je odlicno.Sredice,ne brini i kod nas sve zavrse bez problema.
Koliko te je kostala kod vas?
 
26`850 Km sa kabinom to je negdije pojma nemam 14.500 eura.
sad opet kazem obrada je bolja nego IMT nema ostri coskova i pleha
ocisceni varovi. a na 539 suprotno sasjeci ruke kad ga perem.

Meni je bilo drago kad sam vidio da kuka dolazi uz rakovicu, i kutija za halat
a na imt dobio samo toplinger.... Ali ja sam zadovoljan sa oba imt je za mene kao mali
bosanski brdski konj.
 
1.jpg

Jel ovo srce od rakovicine felne?
 
I ja sam u nekoj peoceduri za novu Rakovicu 47,kao dobija se nekih 40% jeftinije za traktor do 40KW,ali to i nije bas tako,tona papira,u zakonu pise,ali u praksi tesko da cu da uspem.Necu na kredit,kupujem za kes pa mislim da nebi trebalo biti problem,uglavnom ako bude sta javljam.

Nikola kao sto rece kolega Sinisa srce je od Rajke ili od Landine.Ista su.Nisam siguran koliko je kg.ali je teze od 60kg.
 
Pozdrav svima imam novu rakovicu 76, skinuo sam zadnje staklo prije 3 mj, i djed se petljao oko njega, i ispreturao raspored onih gumica i podloski, da li neko ima sliku tog stakla, i raspored kako je postavljeno. da uslika i postavi. Hvala
 
momci jedno pitanje imali ko od vas da je kupio rakovicu 65 onu sa cetvrtastom maskom DV od skora?
ja i stari isli da vidimo imt565 da kupimo nov ali rekli da moramo cekad od sest mjeseci do godinu dana.
a rakovicu nam nude za mjesec dana najdalje da ce stici.
pa se nesto neckamo nismo imali iskustva sa rakovicom nikakvog,a u mom kraju neznam dli ih ima pet po jedno 25 godina starih i sve su obicne.
ako ima ko sliku od 65dv da vidim i misljenje vase...
 
Kod mene u selu ima jedna 76 dv sa cetvrtastom maskom ali je staro oko 10 godina. Teraju je momci od 20-tak godina i bas je ne stede ali i dobro se odrzava jer ljudi bas imaju love. Koliko sam ja upoznat od vecih kvarova je bila samo prednja vuca ali to se i na vecini drugih traktora kvari. Mogu ti reci da je to sila od traktora jer ima mnogo bolji motor nego R-65 a laksi je od IMT-656 i prilicno je okretan. Po meni najveci problem kod novih Rakovica je kvalitet izrade zbog loseg stanja u fabrici.
 
Kod mene u selu ima jedna 76 dv sa cetvrtastom maskom ali je staro oko 10 godina. Teraju je momci od 20-tak godina i bas je ne stede ali i dobro se odrzava jer ljudi bas imaju love. Koliko sam ja upoznat od vecih kvarova je bila samo prednja vuca ali to se i na vecini drugih traktora kvari. Mogu ti reci da je to sila od traktora jer ima mnogo bolji motor nego R-65 a laksi je od IMT-656 i prilicno je okretan. Po meni najveci problem kod novih Rakovica je kvalitet izrade zbog loseg stanja u fabrici.
Koji ti je taj Imt 656? :osmeh:
 
ne znam da li sada rade sa cetvrtastom maskom,imam i ja rakovicu 65 dv i mogu ti reci da je to odlican traktor,bar je se kod nas pokazao odlicno a mi ti zivimo u brdskim predelima
 
Rajka 65DV ekstra masina,neces se zeznuti.Cetvrtasta limarija se radi od 1984 i tad se hauba otvarala od napred a sad od nazad se kipuje napred.Naravno i danas kocka limarija se doplacuje mislim oko 600-700 eura.Na 76 hoce da pukne spojnicka jer je motor malo jaci a spojnicka od 65,ali zato 65DV je prava mera.
Slike imam ali mogu kasnije da postavim.

Da naglasim komsija ima Torpedo 75DV i sasvim slucajno je dosao do Rajke 65DV,sad prodaje Torpedo,kaze gde su mu oci bile.Ja nisam uporedjivao ali tako mi je rekao.
 
hvala momci na savjetu,nesto stari zateze,kaze nebi on rajku i kaze male joj prednje gume pa se necka,radije bi on cekao (imt565).
a ja bi radije i novu rajku za 13500evra kako kod kosta sa subvenciom,nego nekog polovnog istranca iste jacine.
 
ja sam mom stavio prednje 8.3-20 i sada izgleda mocnije,traktor je 88 god.jednom radio generalnu ,vecih kvarova nije bilo,sipas gorivo i teras
 
Nazad
Vrh