IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

Dok se ne upregne plug - tanjiraca ili ne povede dobar majstor nista od kupovine traktora. Ako neko ima ovaj traktor mogao bi da kaze sta im prvo odlazi na menjacima, diferencijalima da bi se obratila paznja. One price da su nepoderive stoji ali nista vecno nije a uvek postoji nesto sto prvo popusti i na sta treba obratiti paznju prilikom testiranja
 
kada sam ja prodavao moju rakovicu(odustao sam od prodaje) davao sam u proveru kaci plug kod mene i ori par jutara,nema bolje provere menjaca od te, dok motor moze i sa uredjajem kompresija da se pregleda i ta je opcija bila u opticaju ,a sto se tice delova da sigurno da nisu jeftini ali ima dosta zupcanika sto odgovaraju od nekih kamiona kojih ima kod dosta kod nas. @Goran IHC menjac takav imas mozda u irigu kod steve nemam njegov br.ako neko ima neka ostavi ako nekog zanima:ppozdrav:
 
imam sve i svasta sto niko nema:haha:

- - - - - - - - - -

photo0019.jpg

photo0020.jpg

photo0021.jpg

photo0022.jpg

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg
 
nemoze u rikverc,a nevalja ni spojnicka jer neko je od dve napravio jednu uz pomoc aparata za varenje
a potosenost se vidi na slikama:osmeh:
 
ako se nevaram ova predzadnja slika ,dva zupcanika i lezaj to je od sporih i brzih ili gresim
,mada je ovo sve mozda malo :off_topic: mozda je za vise u temu internacional ali nema veze
 
a isto je i tema o menjacu,a stavicu taj menjac koji pase i na rakovicu
 
Pogledajte ovu Rakovicu.Ladno je imala dugmice sa strane za podizanje i spustanje poteznica!!!El ima neko ovako nesto??
rak1big.jpg
 
To je bio neki izvoz za Egipat ili bliski istok ako se ne varam. Cuo sam za njih ali ih nikada uzivo nisam video ,samo na TVu i tad sam bio klinac koga bas nije mnogo zanimalo. Ako se dobro secam imali su menjace 24 brzine
 
U takvoj sam sedeo pre tri godine.Motor t 46 a menjac i prednja vuca su nekog Italijanskog proizvodjaca.Trazili su tad oko 30.000 eura a napravljeno je samo par komada.Da vam sad predstavim kakva je bila moja kad sam je kupio!
fbe0bk.jpg
,
or1j77.jpg
,
ve0oky.jpg
, posle toga je bilo pranje, pa opet pranje,i jos jedno pranje da bi stigli do menjaca. Ona je 91" i menjac joj je ko "casa" radi reda su promenjena dva lezaja i osovinica rikverca. Nakon toga je pocelo sklapanje,
20jsk2b.jpg
,
esnadu.jpg
,
wlyog7.jpg
. Kasnije me je mrzelo da slikam a ako nekog interesuje kako izgleda posle tri godine nije problem.Potrosnja joj je 220gr/kwh ili ti u proseku od 10-13 lit. na sat. Najveci problem koji mozete da imate je razvodnik hidraulike(tesko je naci polovan a nov je papren-cak i do 600 eura).Pumpe su joj standardne ,hladnjak je55000 din. Set kvacila 42000.Odnos tezina snaga perfektna,taman pocinje da slajfuje kad treba.Trobrazni plug lepo nosi a sa tvt-28 pri potpunom ukosenju se igra ,
2d2aicz.jpg
,stose tice buke je podnosljiva(ima i bucnijih u toj klasi) narocito ako je vi nevozite a preglednost nije na zavidnom nivou(prednji tockovi su u pitanju).Menjac prica za sebe -iz koje god hocete u koju god hocete bez otpora i krcanja(sinhroni). I za kraj "Svako hvali svog KONJA"
 
Dzabe si pisao kad neces da prodas :ppozdrav:He,he.Ajd slikaj malo unutrasnjost.i sa strane menjac prednja vuca.
 
Druze gde si kupio ovu rakovicu?
Vidim da je neki kombinat u pitanju.
Ima jedan covek kod nas r 120 ks, motor od Nemackog slitera. odlicna masina
 
Nazad
Vrh