IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

Danas sam prvi put izbliza video Rakovicu 135 turbo izbliza i sedeo u njoj... Pa ja jos nisam bio svestan koliki je to traktor,ima kocenje i prednje vuce,menjac vidim da svi hvale,za delove ne verujem da je problem jer je motor perkins bar sto se motora tice.. A sta je sa prednjom vucom,diferencijalom,hidraulikom,menjacem??? Interesuje me da li ima delova za te Rakovice???? Odusevio sam se kad sam je video kolika je to mrcina kad sam seo u nu ne vidim caleta ispred maske...:haha: I ja i moj cale smo se odusevili sa tim traktorem,ali ne vidjamo ih nesto po oglasima malo pre bas gledali da vidimo cene,ima jedna trazi za nju 14000,ima je na predhodnoj strani.. To je mnogoooooooooo... Danas ovu sto sam video covek trazi za nju oko 5000 evra ali ubacen drugi motr,to mi se ne svidja....
 
Motor je ubacen isto perkins ali za njega nema papire i ne slazu se brojevi,ja i na to obracam paznju jer je ovde stroga kontrola...
 
Kod rakovica 120-135 nikada ni na jednoj nisam čuo da je bilo ikakvih problema sa menjačima.Kad se skidaju original perkinsi i ubacuju mnogo jači mercedesi možda se i dese problemi.Tu se onda rade i ko zna kakve među-ploče pa su i one možda uzrok nekih problema.Mada i sa takvim motorima idu godinama bez problema sa menjačima .Za zadnji diferencijal takođe nema brige.Sahrani dva mercedesa dok njemu ne dođe kvar.Najčešći problemi su sa samim motorima i ponekad poklopcem hidraulika.Hoće ćesto da blokira ventil podizanja ali se to lako rešava ne skidajući kabinu.
U svakom slučaju potpuno uravnotežen traktor po svim kriterijumima.I tako kockast je i dalje daleko ispred nekih 20 godina mlađih.
 
Clan acaagri ima rakovicu se mercedesovim motorom 145ks i koliko znam sa menjacem nikakvih problema nije imao.Medjuplocu mu je radio neki lik iz Smedereva i mislim da je druga spojnicka osovina stavljena,da li pravljena ili od nekog drugog tipa traktora neznam.Traktor je mnogo zivlji sa ovim motorom iako nije bog zna kakva razlika u snazi.
 
dobar traktor ,kod mene je vec nekih 8 godina i samo reci hvale ,fali mu samo malo redinzajnirati haubu i kada bi se moglo ubaciti klimu .sto se tice odnosa motor menjac pun pogodak,sto se tice ubacivanja mercedesovih motora od kamiona neznam nisam ni za ni protiv ako se to i uradi sigurno da ima malo opterecenja na menjac, ali i treba majstorski da se odradi tj ucentrira zbog kacenja tj dodavanje medjuploce itd.....
menjac ZF iz serije 3000 tacnije ZF-3445 i prednja vuca ZF
 
Samo joj je mana kabina sto se mene tice. Zvoni u njoj kao u 577 sa malom kabinom. Ne cuje covek misli svoje posle par sati oranja ili tanjiranja sa njom. Inace odlicna masina cak i o njima razmisljam trenutno dok trazim traktor
 
Samo joj je mana kabina sto se mene tice. Zvoni u njoj kao u 577 sa malom kabinom. Ne cuje covek misli svoje posle par sati oranja ili tanjiranja sa njom. Inace odlicna masina cak i o njima razmisljam trenutno dok trazim traktor

gresis uposte niti zvoni niti zuji ,a traktor nemoze biti udobniji,kao sto rekoh zbog svoje duzine(medjuosovinskog rastojanja) izuzetno udoban traktor to odgovorno tvrdim kod mene je traktor preko 8 god i nije bilo zujanja do sada
 
Kako ga mozete videti da li je ispravan.Jedino rentgenom.Sednete,provozate ako nema nikakvih neobičnih zvukova treba da je u redu mada ni to nije nikakvo merilo ispravnosti.
 
Nazad
Vrh