HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

Rizomac ili semenac se beli? Ko je proizvodjac mezotriona? Ja sam prosle godine radio kao ti u ultra hibridima ali nisam primetio dejstvo mezotriona na sirak. Iako je pre bukvalno 10 godina secam se pisalo na pakovanjima mezotriona da imaju dejstvo na semenac.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Semenac i širokolisni korovi su totalno suvi a riromski beo kao da je Laidisom prskan. U pitanju je Skaut i Rezon.Pre kukuruza prskan Suncokret prskalica ekstra oprana.
 
Posto mogu videti da laudis beli sirak, hteo bih pitati da li se onda odmah dodaje i za sirak ili iz dva puta mora? Sirokolisne laudis a drugo prskanje sirak ili sve odjednom ide?
Verovatno moze odjenom ali da pitam posto me vec sirak u kukuruzu ozbiljno zivcira i zagadjuje nam njive.
 
Ja sam do sada radio na crno adengo i u 8 lista korektivu 300ml skaut mezotrion i 1,5l nikosulfuron i 30g rimosulfuron, ove godine planiram da idem 1l terbutilazin 300ml mezotrin i 1,5 nikosulfuron i 1l terbutilazin sta mislite da nije prejako za 8 list mezotrion uvek pojacam

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Terbutilazin 1l planiram pa oni ga do petog daju sa 1,3 preporuku ono i Calaris ide do 8 list a ima terbutilazin

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Calaris je izbalansiran mezotrion + terbutilazin. Ti hoces da ides 0.3 mezotriona+ 1l terbutilazina sto je puno jace od Calarisa.
 
Tako je uvek pojacam dozu terbutilazin ce da bude u granici a mezotrion je malo jaci

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Imam parcelu, kukuruz na kukuruz. Ima rizomskog sirka, nisam stigao prskati totalom jer je izasao za 7 dana. Sta sad.? Znam da nema pomoci. Dal prvo monsunom, pa kasnije hirošimom? Ili Laudisom pa kasnije hirošimom? Samo da ga zaustavim, da ga kukuruz obidje. Posle ću i špartati..
 
Jel radio neko na crno sa medeyom i posle isao hirosimu? Imam jednu parcelu gde sam isao dva prohoda na crno a sad bi da opalim hirosimu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sve znam… samo imamo priliku znati kako je to kad je covek bez brige. Iovako ne prskamo po vetru…
 
Nazad
Vrh