HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

Ja sam juce uspeo isprskati po recepturi. Posle koliko dana ce se moci primetiti promena na korovima a pri ovim temperatirama i ovolikoj vlagi?
 
Da li je neko probao da prska baš sa originalnim Motivelom da uporedi?Generike koristi većina jer su dosta jeftiniji a kako ne rade ništa skupi su u svakom slučaju jer ne rade ništa.
 
Kako moze biti rezistentan odjednom svuda...
Ima njiva gde kukuruz nije bio 10 god ... sejana soja i psenica i tu rezistentan na nikosulfuron...
Vise sumnjam na aktivnu materiju...tj. njen kvalitet
Ja cu ti dati odgovor na ovo pitanje vrlo brzo.
Pogledaj u ovoj temi na strani 658 kakav sam rizomski sirak oprskao sa pojacanom hirosimom gde je rimsulfuronon i nikosulfuron. Proslo je od tada 6-7 dana.
Na toj njivi je godinama unazad bila soja, pa sad kukuruz.

Cekam jos par dana pa cu da uslikam i okacim sta se desava. Obisao sam njivu posle 3 dana. Sve sto je sirokolisno, sve je kapituliralo a cela njiva je zuta kao limun. Treba jos par dana i ocekujem da bude njiva cista kao sunce.
 
Mi smo koristili motivel extra ove godine, išlo je 0,7l/ha, nije odneo ni semenski sirak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristili ste Motivel 6 ili Motivel 4 ?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da li je neko probao da prska baš sa originalnim Motivelom da uporedi?Generike koristi većina jer su dosta jeftiniji a kako ne rade ništa skupi su u svakom slučaju jer ne rade ništa.
Tuko sam ja kod koperanta sa ekvipom a pre tog sa riniko puna doza i ništa, rezistentan, problem je što su sulfonil uree rizomski sirak samo suzbijale a ne i ubijale i tako je vremenom bacao seme i džaba što se vodilo računa o plodoredu kad se taj isti sirak nije uništavao 100% u sledećem usevu no je i dalje bacao seme, inače sulfoniluree su već 30 i više godina u upotrebi, osnova ista samo nazivi drugi, Banat prednjači sa rezistencijom jer ljudi moraju da "seju" i u monokulturi kukuruz ali nažalost ovo nas čeka i u soji, suncukretu, repi.... zato što ponavljamo iste greške, prskaj da ubiješ korov načisto.
 
Jasam prskao sa količinama iz recepture. Nisam dodao dikambu jer je prešao 54 list. Jedino šta me brine je poponac. Kad ga sad pogledam vidim da je stao i da se ne razvija. Promenio je i boju (nije onako tamno zelen). Nadam se da će sunce i vreme bez kiše da još više ga uništi kao i sve ostale trave. A čim se završio ovaj kišni period idem u špartanje i to je to od mene.
 
Isao u neki polu obilazak juce (polu jer sam se zaglavio sa fergom u nekoj barustini pa je dolazio burazer da me cupa i ne stigoh da obidjem sve sto je planirano) i mogu da kazem da je prskanje hirosimom pred ove kise ispalo kao pun pogodak. Gde je propisno oprskano nema travke, i zemljisno i preko lista odradilo za sve pare!
 
Prskao kukuruz sa Mezotrion +Terbutilazin količine 0,25 l/h i 1lH pre 5 dana danas išao da prskam fokusom pošto je ultra hibrid kad tamo sirak beo kao sneg. Tragova osim moih u njivi nema znači da niko drugi nije prskao. Da li je moguće da je to od Terbutilazina i Mezotriona iako čisto sumnjam. Ima li neko bilo kakav odgovor?
 
Nazad
Vrh