HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

I ja imam 3 nove parcele,do skoro nismo mogli da udjemo zbog vode,trava je narasla do kolena. Kad sam je konacno iskultivirao i posejao,isao sam sa totalom+dual gold. Ali dosta korova je spremac zatrpao i te korove je promasio total,sad je kukuruz 3 lista a i korov je njegove visine. Imam kuci Basf Arat (dikamba+tritosulfiron) pa se mislim da to odradim sad a kasnije mezotrion+terbutilazin+nikosulfiron.
terbutilazin moze i posle treceg lista?
 
Zeka nista tu nije pojacano.trebao si jos 0,5 lit nikosulfurona

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Jeste, ja na mojim njivama nemam problema sa sirkom rizomskim. A ovde sam i rim i nikosulfuron pojacao. Isao sam 0,7l/h niko i 30g/h rim, a sad sam mu dao malo jacu dozu. Videcemo za par dana efekat
 
Isto sam tako na.ebao prošle godine sa jednom parcelom u zakupu.Full doze Nikosulfurona, Rimsulfurona, Mezotriona i ništa.Korekcija Laudis u punoj dozi i opet ništa, njiva blagi užas, bruka i sramota koliko je bilo prljavo.Na novije zakupe više ne sejem kukuruz ni pod tačkom obavezno.
 
Da li je neko imao problem da posle hirošime kukuruz požuti? Na istoj njivi su 9300, 9911 i 0164 najviše je dobio 9300, ostali retko koji da je malo dobio koju žutu fleku.
 
Ja sam primetio žućkaste listove posle hirošime, išao sam malo jaču dozu niko i rimsulfurona
 
Isto svuda, jednostavno nema leka za rizomski sirak u kukuruzu, imao sam problem na jednoj manjoj parceli, sve preparate sam probao u pojacanim dozama i nista, tera kao lud
 
Ako je rezistentan,ne pomaže ni nenormalna doza.
Prošle godine,u leđni špic sa 8l. vode,nasuo 2.5 dl. Nikosulfurona i isprskao sirak izmedju 2 reda kukuruza.Posle 7 dana,dobio po neku crvenu tačkicu Posle 2-3 nedelje,nastavio da raste normalno.
 
Ako je rezistentan,ne pomaže ni nenormalna doza.
Prošle godine,u leđni špic sa 8l. vode,nasuo 2.5 dl. Nikosulfurona i isprskao sirak izmedju 2 reda kukuruza.Posle 7 dana,dobio po neku crvenu tačkicu Posle 2-3 nedelje,nastavio da raste normalno.
Bolje da si ga totalisao kad je vec radila mala ledjna, barm bi ga unistio
 
Cilj mi je bio da vidim da li je rezistentan ili je hemija toliko razređena,da ne deluje.
Uradio sam tako samo jedno polje,izmedju 2 reda,koliko sam imao tečnosti.
 
Posto je zbog ovih kisa (sreca) pomereno prskanje dok ne prosus, da li moze neko iskusniji da kaze do kog lista moze hirosima recept standardan? Kontam 7mog al da proverim… a preko kog bi morale manje doze ili izmene?
 
Pozdrav drugari!

Sta koristite protiv divljeg/samoniklog suncokreta u kukuruzu? Kod mene do ove godine je radio PEAK 70,sada vise ni on ne radi posao.
 
Nazad
Vrh