HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

Sta bi moglo da se izostavi iz "hirosime" ako se ubacuje dikamba?
 
Ako po recepturi za Hirosimu ide npr 250ml mezotriona a uzme se npr Chief(ima 100g/l) ili Scaut(480g/lit),za koji preparat je doza 250ml ,verovatno za Scaut ?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Zakasnio sa totalom(poceo mestimicno da izbija),da li odmah udariti hirosimu ? Ili neka druga preporuka ,pa ostaviti hirosimu za kraj
6978c9e7b4ad4fe24fae6390a99f557d.jpg
e316cd2b9cba9e4256553eaae209c8ab.jpg
ea277bc92f4f24f4a42f815f6e51c4d2.jpg


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Koliko je dana proslo od setve kada si zakasnio? Imao si fore sigurno 7 dana za total, trebao si tad poprskati....sad ce ti neko iskusniji reci sta je najbolje, ali trava je velika ne bih ja tu kalkulisao puno
 
Uradio juce jednju parcelu od 4kj koja je prava botanicka basta. U zakupu pravo preceg od ove god. Naj veci problem sirak rizomski. Isla je pojacana hirosima
0,25l mezotrion
1l nikosulfurin
1l terbutilazin
52g rimsulfuron
Bice posle korekcije siguran sam
 
Prskao sam kukuruz hirošimom u četvrtom listu i veoma sam zadovoljan rezultatima. Njive su mi čiste. Samo na jednoj njivi od 3 kj imam dosta divljeg sirka iz rizoma na koji hirošima nije uopšte delovala. Šta raditi? Kojim sredstvom može da se izvrši korekcija i da li će moći kukuruz da se šparta posle kasnijih tretmana?
 
I ja imam 3 nove parcele,do skoro nismo mogli da udjemo zbog vode,trava je narasla do kolena. Kad sam je konacno iskultivirao i posejao,isao sam sa totalom+dual gold. Ali dosta korova je spremac zatrpao i te korove je promasio total,sad je kukuruz 3 lista a i korov je njegove visine. Imam kuci Basf Arat (dikamba+tritosulfiron) pa se mislim da to odradim sad a kasnije mezotrion+terbutilazin+nikosulfiron.
 
Nazad
Vrh