HIROŠIMA-koktel herbicida za korove u kukuruzu.

Rizomac ili semenac se beli? Ko je proizvodjac mezotriona? Ja sam prosle godine radio kao ti u ultra hibridima ali nisam primetio dejstvo mezotriona na sirak. Iako je pre bukvalno 10 godina secam se pisalo na pakovanjima mezotriona da imaju dejstvo na semenac.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Semenac i širokolisni korovi su totalno suvi a riromski beo kao da je Laidisom prskan. U pitanju je Skaut i Rezon.Pre kukuruza prskan Suncokret prskalica ekstra oprana.
 
Posto mogu videti da laudis beli sirak, hteo bih pitati da li se onda odmah dodaje i za sirak ili iz dva puta mora? Sirokolisne laudis a drugo prskanje sirak ili sve odjednom ide?
Verovatno moze odjenom ali da pitam posto me vec sirak u kukuruzu ozbiljno zivcira i zagadjuje nam njive.
 
Ja sam do sada radio na crno adengo i u 8 lista korektivu 300ml skaut mezotrion i 1,5l nikosulfuron i 30g rimosulfuron, ove godine planiram da idem 1l terbutilazin 300ml mezotrin i 1,5 nikosulfuron i 1l terbutilazin sta mislite da nije prejako za 8 list mezotrion uvek pojacam

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Terbutilazin 1l planiram pa oni ga do petog daju sa 1,3 preporuku ono i Calaris ide do 8 list a ima terbutilazin

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Calaris je izbalansiran mezotrion + terbutilazin. Ti hoces da ides 0.3 mezotriona+ 1l terbutilazina sto je puno jace od Calarisa.
 
Tako je uvek pojacam dozu terbutilazin ce da bude u granici a mezotrion je malo jaci

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Imam parcelu, kukuruz na kukuruz. Ima rizomskog sirka, nisam stigao prskati totalom jer je izasao za 7 dana. Sta sad.? Znam da nema pomoci. Dal prvo monsunom, pa kasnije hirošimom? Ili Laudisom pa kasnije hirošimom? Samo da ga zaustavim, da ga kukuruz obidje. Posle ću i špartati..
 
Jel radio neko na crno sa medeyom i posle isao hirosimu? Imam jednu parcelu gde sam isao dva prohoda na crno a sad bi da opalim hirosimu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh