Herbicidi u suncokretu

Jel može da se meša Vibala sa Fokusom,pošto na jednoj paceli ću morati ponoviti zbog sirka,a krenula i ambrozija.
 
Kad ste najkasnije radili expresom ili kesicama suncokret ? Oprskao sam samo pola povrsina pod suncokretom ostalo nije dozvolilo vreme pa me strah da ne preraste 4 par listova. A stici ce ubrzo i sirak za prskanje.
 
Palamida posle 35gr/ha TBM-A, 5 dana posle tretmana.
Da li smem ići još jedan tretman TBM-a za koji dan?
5163b62bdb25a89b0f5701a9af26ab6d.jpg
 
35+40gr po hektaru uz okvasivac ,toliko sam ja isao na neke parcele.Ili je tribenuron metil slab,ili pre ce biti da su korovi postali rezistentni,iz godine u godinu povecavamo dozu ne bi li unistio korov.
 
Na jednoj zapuštenoj njivi prošle godine išao 2x sa TBM i posle sa Fusilade, i sve bilo u redu, a kako se odrazilo na rod i da li je zbog toga bilo umanjenje prinosa, to nikad nećemo saznati.
 
Pinos je bio 2,5 t/ha. E sad, koliko je do same njive i njene kondicije, uzeta prošle godine kao dosta zapuštena, a koliko do umanjenja zbog hemije, pitanje je. Bio je posejan HE 143 sa malo lošijim nicanjem...Ono što sam video je da suncokret nije pokazivao, na oko, nikakve znake žutila, bolovanja...
Vidim da su pojedini imali jesenas i preko 4t/ha ali je to možda na boljoj zemlji, ovo je u Mačvi???
Neko je tu ranije komentarisao da verovatno ova silna prskanja malo umanje rod i da hibridi iz grupe običnih daju veći prinos od ekspres i klir fild tehnologije, SAMO NEBO ZNA.
 
Koliko treba cekati posle prskanja vibalom, pa da moze da se sparta? Sinoc prskao, ali veliki suncokret. Jos koji dan tek moze da se ulazi u njivu, i to je to. Ili da odustanem od spartaca?
 
Ono što špartač odseče biće odsečeno, a ono što promaši polako će da vene. Tako da, ja bi špartao.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Slušao da može dok listovi ne pokriju veći deo zemlje, onda nema smisla jer tečnost ne dođe do korova, a to mu je nekih 10 listova. Kažu da suncokret dobro podnosi tu hemiju skroz.
 
Nazad
Vrh