Herbicidi u suncokretu

Prosle godine isti slucaj sam imao kada sam prskao flupisorom, znaci samo on u prskalici i oprrskano pre toga 5-6 prskalica sve ista hemija, isto bio zut i nikakav. Posle je krenuo, uradio sam jedan tretman prihrane preko lista. Da li su ti sve parcele takve?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Samo jednu njivu od 2kj sam radio tako, zbog sirka koji je baš, baš nikao. Ostale njive sam išao samo tbm 50gr po ha i tu je suncokret sasvim normalan....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Samo jednu njivu od 2kj sam radio tako, zbog sirka koji je baš, baš nikao. Ostale njive sam išao samo tbm 50gr po ha i tu je suncokret sasvim normalan....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
koji je par listova suncokret? sta ako ti se kasnije pojavi opet trava, a iskoristio si max dozu?
 
2 para isterao. Morao sam tako zbog sirka koji je krenuo kao četka gust, a sve rizomski. Prošle godine tu je bio tako reći parlog, tj njiva se nije radila.
Prskaćemo nečim drugim ako zatreba, samo prvo neka se oporavi od ovog.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mislim da je to Caco bila jaka doza i to još oba preparata odjednom, javi za nedelju dana kako se ponaša suncokret, korovi će sigurno požutiti.
 
Prošle godine sam isto to radio ali bio Leopard adamin i Fusilejd original umesto Flupisora i nikakvih problema nije bilo.
A evo i Raša91 piše da je isti slučaj imao samo sa flupisorom prošle godine.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Tako je. Radjeno samo flupisorom, u malo jacoj dozi 1L-kj i suncokret pozuteo. Bio tako zut i kilav nedelju dana, dao sam mu malo dopinga i vratio se. Zvao posle zastitara kaze fitotoksija od jake doze flupisora.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Toga je bilo i kod mene prošle godine od Kletoxa.Išao sam 1l/k.j a posle se oporavio.Što veći suncokret, manje boluje.Pretprošle godine na jednoj parceli sirak prskan 2 puta sa full dozama hemije od 1l/k.j i ništa mu nije falilo, drugi put menjana akt.mat.suncokret bio skoro pred sklapanje redova.Prošle godine tu je bila pšenica, strnjika čista k'o beton ali sam prskao totalom u oktobru jer je bilo sirka iz semena.Sada je tu kukuruz, nema ni S od sirka.
 
Ja sam prošle godine koristio Fuzelajd sa 1L/ha i nije suncokretu bilo ništa, a sirak je dosta stradao.
 
Evo ta njiva
30ee1801191a6599da900753539e36e4.jpg
e29c01a62651e0e25c8c7847ce4ab335.jpg
e9cac7d498def69cf09477e775928673.jpg
913d6e9acf4b7c77842da297e070a4fa.jpg

Ima koji je baš sjeban a ima kojem nije ništa, kao da su 2 sorte pomešane.

A evo gde je išao samo tbm 50gr/ha
fd07a113f3983ceba9d80e8733eebca0.jpg
fbf6b4d3f747d7ed9e36ba429e4fa493.jpg

Ne fali mu ama baš ništa, osim kiše....

A biće tu još sirka za prskanje..

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nisam do sada radio sa vibalom pa bih htio da vas pitam kakve, tj. da li uopšte iakve, učinke ima na palamidu i poponac ?
 
Jbg za ove dve godine koliko se koristi vibala u mom okruženju lane pogotovo, preklane tek poneko,nije bilo štira i čička što neznači da znači da sam u pravu, možda tih korova na tim njivama nije ni bilo...
Išao sam sa drugarom u pripremu setve za pšenicu na suncokretištu pa sam posmatrao...
 
Da li koristite Vibalu uvek 1 L/ha ili sam pročitao da je prošle godine neko radio i sa manjom dozom pa je bio zadovoljan?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh