Herbicidi u suncokretu

Može dupla doza od preporučene. Zašto pitaš?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Po meni je bolje ići u splitu dva puta sa 30 grama TBM nego jednom 50-60. Razmak dve nedelje, a posle još jednom za uskolisne i to je to, Tri površinska tretmana i jedan na crno, pričam za ekspres tehnologiju.
 
Једно питање сунцокрет сејан 1 и 2 маја кренуо да избија по неки да ли смем да га опрскам гардопримом или да се не играм?
 
Tbm definitivno 1 jaka doza bolje nego 2 pola doze.
Da pojasnim 2 šamara ili 1 nokaut pesnicom, šta vi mislite šta više boli?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To je doza po ha. Bilo bi žestoko da je po kj.
I dalje mislim da je dva puta bolje sa 30 gr. nego jednom sa 50-60. Jeste da je ovo jaka doza i da ubija sve živo i mrtvo ali korovi ne rastu svi u isti mah, a lično mislim da suncokret sa tako jakom dozom ipak malo boluje bez obzira što je iz grupe ekspres tehnologije.
Ovo mišljenje deli i moja komšinica.
 
Neće ni po kj da joj bude ništa od tbm....
Ja idem 50gr/ha dosta godina. Ima dosta preklapanja redova prilikom prskanja, što mu dođe 100gr/ha i suncokretu ne bude apsolutno ništa.....
A i 50gr/ha hoće veći čičak da preživi...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ljudi da li mesate expres i kletodim? Moram neke parcele da odradim sutra, a vreme me prca samo tako.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Da li je tko radio pulsar 0.7l + 0.7l /ha ( split aplikacija ) i nakon toga sijao pšenicu bez dublje obrade, ima li kakvih problema ?
Mislim da ću morati raditi jaču dozu jer mi kiša neće dopustiti da prskam kada bih trebao.
 
Ja oprskao suncokret 50gr/ha tbm, plus 1,3 lit/ha flupisora zajedno u prskalicu. Bio danas da vidim, baš je suncokret dobio po tamburi. Požuteo kao limun, ponegde čak i listove obesio. Dal zbog ovog hladnog vremena ili šta već, ranije mi se to nije dešavalo....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh