Herbicidi u strnim žitima

Problem lema mi napala zito , i vec pravi zavidne stete, zito je u zavrsnoj fazi cvetanja
Dali da odma primenim insekticide ili da sacekam da zavrsi cvetanje i dali da primenim foloijarnu prihranu kad vec moram da uldjem u njega/dal moze biljka da je uvoji u ovoj fazi
 
Za zito:
Od korova:Sekator OD 120mil/h
Od bolesti prvi put:Galofungin 350mil/h
Od insekata:Fastak 100mil/h
Od bolesti drugi put:Duet Ultra 0,5lit/h+Fastak drugi put.
Na sve to se topi UREA 2kg/kj,radi bolje "transfuzije"
o0dkbs.jpg

wwn7ec.jpg

im7ypd.jpg

34reyoi.jpg
 
Nikola , jel u prvom tretmanu miješaš sve i herbicid i fungicid i insekticid ? Navodno nebi trebalo miješati ali ja dosada nisam primijetio problem. (insekt. nisam ni koristio) .
Uradim probno miješanje i ako ne reaguje pičim.
 
Da,za sada nisam video nikakvu reakciju nista nesisti:haha:,salim se nema problema sa usevom.
Prvi put Sekator,Galofungin,Fastak...drugi put Duet Ultra,Fastak:ppozdrav:

Evo sad nadjoh spise,pa kaze:
Sekator se moze mesati sa azotnim djubrivima,mineralnim uljima i regulatorima rasta..
Moze se mesati sa preparatima na bazi MCPA,mekopropa,bromoksilina,fenoksaprop-P-etila,deltametrina,tebukonazola,triadimenola...
Pre primene u mesavini sa drugim preparatima treba napraviti probu mesanja
 
Poslednja izmena:
Zito je zito,dal semensko il iz ambara,smeta jedino ako se okasni ili je nagazilo od nekih ostecenja,herbicid deluje na korove...
 
Kod nas niko ne tretira pšenicu fungicidima.
Ja sam rešio ove godine da je istretiram dva puta .
Kad krećete prvo tretiranje,preventivno hoću da radim.
 
Kod mene nema bez prskanja roda,zarazena zemlja,mada vidim da su poceli i u susednim selima da rade,ako se bude okisalo ima da bukne bolest od vlage,pogotovo gde je pregusto zito.
Ja prskam kad i protiv korova(vec sam napisao al aj..),za suzbijanje pepelnice,rdje,pegavosti.....,drugi kod vlatanja,protiv fuzarijuma.
 
Ne znam ,hoću da probam !
Svake godine prosek 3000 kg po jutru manje više (zavisno od godine) a što se tiče semen deklarisano,200kg mešavine 3x15 u jesen ili 100-120 DAP ili MAP + prihrana 100 urea+100 an(SAN).Zemlja solidna ph 7,humus 3,2%,malo više izraženi karbonati zato sam prešao na DAP i MAP.
Prskanje sa nekim kesicam (sranj*) .Setva ,valjanje nicanje sve ok ali rod nikako da prebaci.
Ove uvodim isto sve dodajem,Fungicid,insekticid 2 puta,sekator obavezno i dve folijarne prihrane samo me interesuje da li da ubacim i stimulator rasta.
Sorte ,apač,arlekin,balaton i suba sve deklarisano,posejano u optimalnom roku i sa optimalnom količinom semena.
 
Po meni,sekatorom vredi,samo ako ima nekih zeznutih korova,naprimer prilepaca .
Inace po ostalom uopste ne opravdava cenu.
Obican metmark/meteor koji kosta do 300din/ha,ga pobedjuje.
 
I ja godinama radim metmarkom(tezis) ali sam prošle godine imao dosta prilepače koju on ne skida.
 
Mislim da se dodaje fluormark(ako gresim neka me isprave) i opet takva kombinacija je jeftinija od sekatora.
 
Sekator je zakon sto se tice selektivnosti na psenicu a i ostatka u zemlji.Ja koristim 2 doze na 3 hektara i za sad je dobro i cenovno i efikasno na korove.Nema da boli glava kao Diklofena za "lapak".
 
Nazad
Vrh