Herbicidi u strnim žitima

Reklo bi se da " lema ovde nema " , niko ni nezna šta je to , nešto slično ide na zob a na pšnici moram da bolje pratim , a što kaže Nikola nije investicija šteta ne staviti.
 
Ona najvise voli zob,posto je to "slatko" lisce mlado,a u napadu ume da obeli njivu za noc,a cena dve kutije cigara po hektaru.
 
Dobro pogledajte svoju psenicu ja danas nasao jajasca leme u njivi od 3ha na par mesta jedva sam nasao ali nasao,crne tackice kao vrh ciodice!Nameravao sam od nedelje da prskam od korova sta mi preporucujete da dodam ako uopste ima vajde dok se ne razvije,ja bi voleo da se odmah sprzim ako je moguce?Dali smem mesati herbicid,insekticid i fungicid?
 
Ja imam Metmark još od pretprošle godine. Jel to valja sade prskati od korova i jel treba pomešati Murtonik (isto imam višak od prošle godine), i dal treba još nešto da se ubaci, insekticid, ili fungicid?
 
@taranta
Kristina i kum....jel bilo"Sta to radis Kume...vezbamo za film":haha:...izvinjavam se za :off_topic:

@branko
A sto ne bi moglo,i treba trava jurisa opasno,Murtonik stavi sad ako ne prskas drugi put od bolesti,insekticid i fungicid obavezno,ovo vreme pogoduje svemu:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Znači sad da pomešam Metmark, Murtonik i Lebajcid a kasnije drugo prskanje Duet Ultra i Murtonik?
 
Tako je,bilo bi pozeljno i sad staviti nesto od bolesti(pelnica,rdja..)da se zastiti zastavicar,npr Galofungin(350mil/h),Mankogal 80(1,5kg/h)..
Ja Duet koristim samo za fuzarijum kod pocetka vlatanja.
 
Planiram ovih dana prskanje psenice protiv korova i bolesti zanima me koliko se kilograma ureje rastopi u prskalicu 400 litara mogu oprskati do 3 jutra sa njom.
 
Teoretski jedan kilogram uree moze se rastopiti u jednoj litri vode. Kod zitarica koje se prihranjuju na ovakav nacin max koncentraciju uree je od 25 do 30 % odnosno 25 do 30 kg rastopljene uree u 100 L vode. Naravno u praksi koncentracija uree koja se koristi prilikom prihrane je daleko manja i varira u zavisnosti od stanja usjeva obicno se krece od 6 do 15 kg na 100 l vode.
 
Da li je neko koristio Husar od bajera u strnim zitima i kakav je imao efekat? Posto imam uskolisnatih korova na njivi.
 
Iz Vašeg iskustva koliko je dana potrebno da bi se posle upotrebe Metmarka videlo na korovima da im nije "lepo"?
 
Sad sam se čuo sa zaštitarom i kaže od 15 dana se može videti kako vene.
Kish svaka čast na znanju.
 
Ko ne žali pare , al hoće mirno da spava , Prosaro , i to sada i još jednom u cvjetanju klasa.Neznam dal ima bolje. (možda Signum , to još nisam koristio )
 
planirao sam sledece nedelje da prskam jecam,nego mi drugar rece da vec pocinju da se pojavljuju vlatovi,tako da sam to odradio danas sekatorom. da li moze nesto da smeta,da utice na prinos?
 
Nazad
Vrh