Herbicidi u strnim žitima

Falkon 1/1 cena 4.214,00, 5/1 cena 3.529,00 din/litra doza 0.6 l/Ha
Artea 1/1 cena 4.989,00 din/litra
Prosaro 1/1 cena 3.600,00 din/litra doza 0.7-1 l/Ha
Tilt 1/1 cena 4.860,00 din/litra
Duet 1/1 cena 4.342,00 din/litra doza 0,5 l/Ha (najpovoljnije!)
 
zasto prskate zita kad ona umanjuju prinos a i pritom ono sto tocak nagazi nediza se vise ??stvarno nerazumem.ako ima malo trava sta mu fali
 
Falkonom tretirate zbog bolesti lista a duet ultra ili prosaro kasnije od bolesti klasa,dobro procitajte namene preparata da ne bi doslo do zabune koja bi vas kostala pogresno primenjenog preparata... Prosle godine sam zakasnio sa tretmanom sekator +duett,ove godine sve na vreme Falkon+tezis a drugi put cu ici sa duetom ili nekom njegovom zamenom.Da li je neko koristio mystic pro (pinus,delta,nufarm) i kako se pokazao?
 
Posle koliko dana su vidljivi efekti prskanja sekatorom? Prskao sam pšenicu 19. aprila (300 gr na 300 litara vode), nisam baš zadovoljan... Nikada ranije nisam koristio sekator.
 
Falkonom tretirate zbog bolesti lista a duet ultra ili prosaro kasnije od bolesti klasa,dobro procitajte namene preparata da ne bi doslo do zabune koja bi vas kostala pogresno primenjenog preparata... Prosle godine sam zakasnio sa tretmanom sekator +duett,ove godine sve na vreme Falkon+tezis a drugi put cu ici sa duetom ili nekom njegovom zamenom.Da li je neko koristio mystic pro (pinus,delta,nufarm) i kako se pokazao?

Evo saznao sam Mystic pro 500 ec koristi se u pšenici za pepelnicu 0,5-0,75 po he. a za fuzarijum klasa 1,25 l. po he.​
 
POzdrav svima.Da li moze da se prska psenica sad,ovih dana,sutra.Ima lozice,i jos neka uskolisna trava.Cime traba poprskati,i da li ono sto ugaze gume,i povrlja traktor moze da se podigne vremenom,posto je psenica dosta visoka.pozzz
 
Nema odgovora za brzinu delovanja sekatora.Prskali smo 7 maja ali kao da nismo,baš ništa se ne primećuje.Dal da prskamo sa nečim drugim,u pitanju je kukuruz silažni faza dva lista i tritikal već počeo da klasa
 
U pitanju su dve parcele na jednoj je trutikal ,a na drugoj kukuruz.Njiva na kojoj je kukuruz je prskana pre nicanja kukuruza jer je već bilo korova .Sada je kukuruz u fazi dva lista ,a tritikal je počeo da formira klas.Nadam se da je sada jasnije. U žitu nema mnogo trave pa nije ni strašno ,ali u kukuruzu ima
 
Na obe njive.Isto smo uradili i prošle godine i delovalo je posle dve nedelje otprilike ,ne znam tačno jer sam u to vreme bila odsutna pa je sve završavao moj otac.Mislili smo da je odloženo delovao zbog suše,ali ove godine je vlage i previše ,a ništa se ne dešava.Prošlo je već tri nedelje od prskanja.Ovde se ne može nabaviti baš mnogo sredstava za zaštitu,uglavnom poručujemo pa nam dođe brzom poštom pa se snalazimo sa onim što imamo.
 
Nazad
Vrh