Herbicidi u soji

Ja sam ove godine takođe koristio Kletox i to u maksimalnoj dozi zbog trske i zubače ali on nije uništio ni sirak 100 % a kamoli trsku , prošle godine sam išao Fargo-m isto Kinez super je odradio sirak.
 
Cime si prskao sirokolisne korove? Koliko je proslo dana izmedju prskanja sir.list korova i kletoksa? Da li si spartao izmedju dva prskanja?
 
Pitam, jer ako je jako nablizu prskano, a sirak bio osamucen postoji sansa da ne usvoji kletoks u dovoljnoj dozi. Medjutim, za 28 dana sve osamuceno se ili posusilo ili oporavilo. Jednostavno kletoks je zakazao.

Zato u 2013. nista ne eksperimentisem. Samo originali pa nek kosta koliko kosta.
 
Glasam za Dangerovu 0.
Dve godine ga koristim u soji i suncokretu ( oko 45-50 jutara godišnje) i od ove više ne.
Zadovoljava u split aplikaciji u ranoj fazi porasta sirka a sve ostalo se popravljalo sa fokusom,ažilom.
 
Vi mislite da vas zezam ja sam kletoxom zadovoljan vec sam ga narucio za ovu godinu 1200din po litru 0,8deci po kj i nema sirka samo pocrveni mada treba potrefiti fazu u kojoj ce se prskati ,oxon kod mene 6 000 narucio sam i njega takodje i promony.
 
Da li je neko prskao soju sa lagunom , interesuje me najviše zbog ambrozije kako se pokazalo,i koja je cena ovde kod nas.
 
Na uputstvu Oxona (oxasulfuron) pise da se ne miksuje sa Bentazonom. Ima li neko iskustva sa tim, odnosno da li je neko vec pomesao ove aktivne materije i kakav je uspeh imao, ako ga uopste bio?
Nisam u potpunosti siguran ali cini mi se da sam to uradio pre nekih 5-6 god. ne mogu tacno da se setim i trebalo bi da proverim po nekim starim sveskama.
 
Koje kombinacije planirate za suzbijanje sirokolisnih korova,narocito soje sada kad je pivot povucen sa trzista_?

- - - - - - - - - -

Koje kombinacije planirate za suzbijanje sirokolisnih korova,narocito ambrozije sada kad je pivot povucen sa trzista_?
 
Pulsar + Harmony(simfony) odlicno skidaju sirokolisne korove u soji.
Jbg jako malo i ponekad sejem soju pa nemam puno iskustva sa drugim kombinacijama.
 
A da nije on mesao Pulsar i Fuzilejd u suncokretu?
Pulsar sam mixovao sa Kletoxom u suncokretu i dobri su rezultati bili!

@ddragan
Ovu kombinaciju mnogi hvale mada nikad zbog skupog Pulsara nisam to koristio! 90-tih sam koristio samo Pivot pa posle Pivot+Dynam pa Pivot+Oxon+Harmoni pa Pivot+Harmoni + Bentazon i ove godine Oxon + Promony i Benatazon koji jos neznam dali cu mixovati sa ova dva predhodna!
 
Nazad
Vrh