Herbicidi u soji

Prskao je čovek kod nas sa pivotom 0.5l po kj i sejao kukuruz na proleć i nikad nije imao problema a to je radio godinama (čist pivot).
 
Prskao je brat jedne godine sa litrom Pivota i nije bilo problema narednih godina mada su te godine bile kišovite a kako bi sada prošao ne znam baš.
 
U kukuruzu nema problema sa proslogodisnjom sojinom hemijom. U repi od pulsara vec kod 1l/ha bude ostecenja prilicnog, povrcu (paprici provereno). U psenici takodje od Pulsara 1.2l/ha bilo je ostecenja pre 4-5 godina. Tako da posle soje je kukuruz sigurno, ukoliko je prskano pulsarom.
 
Pulsar se samo jedne godine dobro pokazao u soji i nikada više.Od onda kombinujem proverenu hemiju koja je korištena pre pojave Pulsara i nema nikakvih problema.
 
Prskao je čovek kod nas sa pivotom 0.5l po kj i sejao kukuruz na proleć i nikad nije imao problema a to je radio godinama (čist pivot).

Više od deset godina prskam samo redove soje i kukuruza (35 cm). Jedne godine posle soje, koja je bila prskana sa pivotom 0.5 l/kj (0.25 l/kj *na širini od 35cm) sejao sam kukuruz. Kod nicanja i posle nekoliko nedelja, parcela na izgled bila očajna. Redovi koji su igrom slučaja bili zasejani u trake, koje su predhodne godine bile tretirane sa pivotom, su zaostali više od 10 cm. Hoću samo da kažem, da oni koji tretiraju celu površinu, nisu svesni uticaja nekih herbicida na naredni usev. Da li je bilo podbačaja u prinosu, to nemogu da tvrdim, ali garantujem da pivot od 0.5l/kj loše utiče na razvoj kukuruza u početnoj fazi.*
 
Da li okson ima residualna delovanja na sledeci usev? Naravno primenjen u punoj dozi?
 
Ja sam radio dosta godina sa Dynamom i kasnije sa Oxonom mixovano sa Pivotom ili Sledorom, u dozama 40 gr. Dynama+0.3 do 0.5 Pivota pa jos dodao i Harmony 5 gr. po Kj i nikad nisam primetio neke posledice nakon ovih herbicida. Moram reci samo da nikad nakon soje nisam posejao psenicu niti cu to raditi jer nemam potrebe.
Imao sam parcele sa sojom koje su bile tretirane za redom 6 - 7 god ovim herbicidima i kukuruz nakon toga je divljao!

NAPOMENE:Oxon 75 WG se na istoj površini može primeniti samo jednom u toku godine odnosno 2 puta kada se primenjuje u split aplikaciji. U slučaju preoravanja ili prevremenog skidanja useva, na tretiranim površinama se smeju sejati strna žita i kukuruz najranije 3 meseca posle primene a ostali usevi tek posle 8 meseci od primene.

Zna li neko koja je cena Dinoxa? Jel dosta jeftiniji od Oxona?
 
Ako vas interesuje Dinox ista je cena kao i slicni kao npr Oxon ili je jako mala razlika ako nekom treba Pirat moze na pp ili Dynox
 
Ta hemija za soju izadje +-1000din/kj. Sto je zanemarljivo po meni. Daleko je veci problem delovanje te hemije na sledeci usev.
 
Ma da.Čekali smo da nam neko kaze koliko ide jer ne umemo da pročitamo preporučenu dozu.Hvala na savetu.
 
tako je o tome pricam.ko oprska sa dozom koja pise i vreme kada se prska i ne uspe prskanje ja cu sve sirokolisne korove da mu pocupam rucno nema veze koja je povrsina
 
Kod mene nećete sigurno jer je izbačen iz upotrebe.Sa čime smo prskali pre petnaest i više godina dok njega nije bilo.Da je trajno rešenje,nije.
 
sa ovim kineskim niste sigurno. sad ispada da bayer nevalja a kinezi valjaju ,koga mi zaludjujemo
 
Sve zavisi i od velicine korova. Mogu ti reci da ni Pulsar nije streptomicin kad je u pitanju ambrozija!

Sto se tice kineza od kad se pojavio Sledor vise nisam hteo ni da cujem za skupi Pivot i nije bilo razlike. Isto iskustvo i sa Dynamom pa kasnije Oxonom.
Jedino sto se tice usranog Kletoxa ove godine sam ga koristio u punoj dozi i nije uradio posao kako treba te necu ga vise nikad koristiti!
 
Nazad
Vrh