Herbicidi u soji

jako je bitno vreme prskanja nekad dva dana budu kasno za ambroziju .zajeban je za koristiti ali cisti sve kad se "upoznas"sa njim. ja cak na mojim njivama posle njega ne moram prskati sirak
 
naravno da ne, zato sam i napisao na mojim njivama ne na onima u zakup
 
Sve zavisi i od velicine korova. Mogu ti reci da ni Pulsar nije streptomicin kad je u pitanju ambrozija!

Sto se tice kineza od kad se pojavio Sledor vise nisam hteo ni da cujem za skupi Pivot i nije bilo razlike. Isto iskustvo i sa Dynamom pa kasnije Oxonom.
Jedino sto se tice usranog Kletoxa ove godine sam ga koristio u punoj dozi i nije uradio posao kako treba te necu ga vise nikad koristiti!

U koje vreme si koristio kletox, da nisi 7-10 dana posle primene oksona ili ti pivota (sledora)?
 
Isti slučaj sa Kletox-om.Na par parcela odlično odradio a na ostalima samo ošamutio sirak.Puna doza i okvašivač su primenjeni i ne vredi.Select Super je za njega majka Mara.
 
Ne znam tacno koliko dana, ali najverovatnije tako od 10 do 15 dana. Ove godine nakon Sledora, Harmonya i Galbenona. Kakve veze ima koliko dana nakon primene za siroko lisce? U nekim godinama unazad kad su kise navalile i nije bilo dovoljno vremena za bacanje mixovao sam herbicide za siroko l. sa herb. za usko lisce i napravio lom od korova.
Jednostavno sa dozom Kletoxa ove godine od 0.8/kj totalni neuspeh, odnosno 50-60% uspeha a to je sr...e!
Jos samo reci da nisam jedini u nasem mestu koji ima takvo iskustvo sa Kletoxom.
 
Agil po ceni koju je Peet naveo 2400-2500din je super resenje. Agil jos nije omanuo u soji, repi, suncokretu. Te kopije jedne godine super odrade, onda dogodine katastrofa.
Agil 2400din/ha, Kletoks 1100din i TREBA ga 1l/kj za bi ocekivao NEKI uspeh. To mu dodje 1100*1.75 = 1925. Zakljucak za 500din/ha necu da se kockam!
Upravo zbog toga u kukuruzu idem Laudis, jer nemam zivaca ni novaca da gledam u pasulj hoce li Banvelove kopije uspeti!
 
Okson, pivot, pulsar, ako se dobro sećam sa određenom dozom u dobroj meri zaustave i rizomski sirak koji kavi 10-15 dana posle prskanja i ako tada primenite bilo koji preparat protiv sirka (ažil, selekt, fuzilej, ronin...) biljke koje su zatrovane boluju i ne povlače u sebe novu dozu otrova dok se ne oporave dok novoiznikli sirak u tom periodu strada. Ovo je moje iskustvo provereno na mojim njivama.
 
Nisam nikad radio sa Agilom mada znam jer sam video parcele radjene sa njim i uradi dobar posao.
Ovih dana imao sam dobru ponudu i Agila a i Fusilade forte i nisam hteo odugovlaciti. Inace oni koji su radili neki put sa Fuzilejdom znaju njegovu moc. Po meni jedan od najboljih herbicida za usolisne korove u soji suncokretu repi...
 
Agil, Fuslade Forte, Focus Ultra i nema greske. Iako sam ziveo u ubedjenju ma to je sve isto (ista aktivna materija) - nije isto! Kopija je KOPIJA.
 
Okson, pivot, pulsar, ako se dobro sećam sa određenom dozom u dobroj meri zaustave i rizomski sirak koji kavi 10-15 dana posle prskanja i ako tada primenite bilo koji preparat protiv sirka (ažil, selekt, fuzilej, ronin...) biljke koje su zatrovane boluju i ne povlače u sebe novu dozu otrova dok se ne oporave dok novoiznikli sirak u tom periodu strada. Ovo je moje iskustvo provereno na mojim njivama.

I te kako povlaci herbicid.
 
Kod mene nakon one kise krajem Jula krenuo sirak opet iz onih rizoma koji nisu bili u potpunosti unisteni. Nakon izvesnog vremena posle prskanja izgledalo je sve ok, ali nije dugo trajalo!:osmeh:
 
Sve što je novo niklo posle primene pulsara je kletoks i ažil počistio jedino ono što je ošamutio pulsar se povratilo tako da dogodine sirak šibam tek pred cvetanje i u cvetanju soje kad ozeleni ako ga bude.
 
Nazad
Vrh