Herbicidi u soji

Ova godina je posebna. Ukazala se prilika za ranu pripremu pa je usledio kisoviti period tako da ko god je isao totalom ili jos bolje pre-em herbicidima je dobro prosao. Takodje i vlazno vreme sa cestim padavinama je godilo i za bolje usvajanje herbicida. Prosle godine katastrofa. Isao nekoliko splitova i ispunio kvote max doza hemije pa sam morao korove u jesen prziti desikantom.
Dobra strana je sto sam saznao da desikanti ne uticu na klijavost zrna soje
 
Koji herbicid je najbolji za uskolisne tj.sirak iz sjemena i muvar?Sirak je viso 30-40 cm i koja doza ako je tko radio?
 
Ima ih poprilici ali ja sam lično uzimao Fusilade forte. Pošto su ti korovi već porasli, trebalo bi tu ići sa 1,3 - 1,4 l/ha. Za split si možda zakasnio, a ako se odlučiš za njega onda 0,7 + 0,6 l/ha.
 
Opet pitanje a ako stavim i 0,3 dcl po ha klomazona hoce li to utjecati sta na Fusilejd da odnese uskolisne korove.Bio na njivi i sad ima male ambrozije bas male pa bi zajedno to odradio.
 
Kletodim 1l/kj ako neki prodje pa flupisor 1l/kj ako ne onda fuzilej forte

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zašto ne bi prvo Kletox, pa za 1-2 dana prskati širokolisne korove ? KLETODIN je najselekivniji herbicid za uskisne korove.
 
Danas sam gledao moju soju, i sirak je još uvek bled a ponegde i beo u uvratinama jer sam tamo duplirao prskanje a u kombinaciji je bio i Kalif 0,2 l/ha. Sirak koji je izašao nakon prskanja širokolisnog korova je modro zelen, a sirak u njivi gde nije duplirana hemija se takođe oporavio od Kalifa, i on je potpuno zelen. Hoću da kažem da veća doza klomazona baš dugo zaustavi sirak a onda, mislim, nije baš pogodan za tretiranje hemijom.
 
Nazad
Vrh