Herbicidi u soji

Da li mozes se Paore osvrnuti na Max 51 ?Zasto ne njega umjesto metribuzina?
 
Koliko se sećam Kletox ima 120 g kletodima kao i Diler, a Kletox extra ima 240 g kletodima i duplo je "jači".
 
I ja sam ove godine u dilemi po pitanju sirka.Uglavnom sam ga prskao Fuzilejdom i to je radilo posao,sada bih da malo promenem i da probam sa am. Kletodim.
Zaštitarka u poljoapoteci mi preporučuje Diler mada ima i Kletox extra na stanju,ja u dilemi:rolleyes:
 
Ja sam radio prvi put Agil 1.1l/ha, za drugi put se razmišljam da li da probam kletodim ili da idem proverenu akt. materiju
 
Max51 po meni bolje deluje preko lista nego preko zemlje. Nije los, al ovo je nekako standard koji radi posao. Mozda ce u buducnosti Max51 biti nesto sto ce zamenuti metribuzin, ko zna.
 
Sa cime to prskati? Isao sam corum 0.9l,bentazon 1l i tifani 8g a ovo se i dalje zeleni
982216809f7a5ecdf6cbb1eb4e1d3ea9.jpg
d50069fd3a70095cf6fdbef5be882d69.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Isao prvi tretman 0.6l kvazar+1l galbenon+0,15kalif
Drugi 0.3kvazar+0,5galbenon sve po ha.Poponac sprzen
 
Juce na drugoj-trecoj trolisci prskana puna doza 1.8coruma 1ldaša, 1.5lbentanzona 0.15rampe 50g dinoxa, 5g simfonija po hektaru. Zbog velike kise nisam mogao u dva splita da radim prskanje jel nije moglo da se udje u njive. Videcemo kako ce soja podneti ovu dozu herbicida
 
Metribuzin i s metalohlor u soji prije nicanja ali odmah nakon sjetve , bolje rečeno odmah nakon spremanja , bez čekanja , ili još naaaajbolje pred sjetvu (plus total nemože da smeta ) i onda spremanje pa sjetva , biblija i sveto pismo zajedno.
 
Ove godine vise nisam primenio split aplikacije.
Prskano je muski, jednom samo, mesec dana posle setve, odnosno 2-3 dana ranije.
Koristio sam doze od kojih vecina se prekrste ili ne usudjuju se da ih koriste nikako!
Klomazon 0,2 l + Bentazon 2 l + Imazamox 0.45 l + Tifensulfuron metil 8 gr + Lepak i to sve po kj.
Zasto tako? Zato sto je Senkor plus ove godine i pored kisovitog vremena propustio i stir i lobodu i tatulu, ne u vecoj kolicini, ali dovoljno da manja kolicina herbicida ne skida sve to.
Moram jos dodati i prokleti samonikli suncokret koji je redak ali zato ga ima u vecim kolicinama do komsijiskih parcela i to prilicno visok. Na tim uvratinama verovatno ide i korekcija!
Soja je dobila malo po tamburi ali bice to sve u redu pored vlage i sunca koje ima.
ce5acead4b1a4e4b8fe35b49088c843d.jpg


226e6d61b61ea56a3c361f4587596d82.jpg


4b52c9d4f7fa4ebd894b425bc9944382.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moje mišljenje je da split aplikacija nike najsrećnije rešenje u većini slučajeva. Ja sam za dubinsko+total posle setve, a pre nicanja. I malo jače od pune doze oko trećeg troliska. Uskolisni korovi u zavisnosti da li ih ima i u kojoj su fazi.Posle međuredna kultivacija
 
Nazad
Vrh