Herbicidi u soji

Fokus ultra 2l po ha ce ici .Dodati cu 1 l Coruma i 0,5 litre basagrama.Ce da vidimo.Kazu da se moze mijesati Fokus ultra sa ovime.
 
Nema sta ne moze da se pomesa!
Kad je gusto sa vremenom a ima se za prskati desetine ili stotine kj sve se moze pomesati, a kad treba prskati par kj onda mogu da se odigraju igrarije svakakve!
Neki prskaju samo kad sunce zalazi i sasvim im je dovoljno vremena!
 
Sarkazam a???🤪
Nisam je rec rekao za hobi poljoprivrednike kako ih ti nazoves a da i ne znamo niko definiciju toga!
Ali rekao sam bas ono kako sam i napisao!
Kad imas vremena mozes se igrati a kad je gusto onda ne pitas ni kad ni kako ni da li pomesati vec cepas kad ti vreme dozvoljava i ujutru i posle podne i nocu, ako me razumes a ti znam da si razuman covek!👍
 
Ne sarkazam nikako.Iskren odgovor iz dugogodisnjeg iskustva.Profi poljoprivrednik nikad nisam bio ali radio sam kao sto znas po ceo dan i nije bilo vremena za kombinacije nego smuckaj pa sta bog da.Sada mogu kako ja hocu i da stignem kad ja hocu.Primenio sam tvoj savet za prskanje i za sada bez greske
 
Kakvo je dejstvo Kletodima na repu i suncokret? Tj. da li se upotrebljava i u tim kulturama?

Pošto sad moram podići krila prskalice za prskanje sirka u soji, plašim se da bi možda hemija mogla zakačiti prvi komšijski red sa suncokretom ili repom (tamo gde nije ispoštovano 70cm razmaka). Naravno da ukoliko kletodim loše deluje na te kulture neću to dopustiti, i da ću se pomeriti za jedan red dalje od komšijskih njiva (ili zatvoriti krajnu diznu). Ali ukoliko kletodim može da se koristi i u tim kulturama onda bih oprskao redovno, jer baš u tim skladovima do komšija imam najviše sirka (kao posledicu stalnog odmicanja u prskanju).
 
Za bentazon rainfast 8 sati ,jel to tacno ?.Trebam danas flekovati na jednoj parceli na par mesta u soji ,a vreme je oblacno,po radaru nema kise sigurno jos koji sat,ali opet ne bih da bacim hemiju ...
 
Za bentazon rainfast 8 sati ,jel to tacno ?.Trebam danas flekovati na jednoj parceli na par mesta u soji ,a vreme je oblacno,po radaru nema kise sigurno jos koji sat,ali opet ne bih da bacim hemiju ...
Kad se osusi herbicid na oprskanim korovima je skoro vec dovoljno da usvoji cak i kise da bude.
Bar neko moje iskustvo u prskanju od nekih 30 godina tako govori.
Jedne godine prskao sam sirak totalom velicine 70 cm pre nicanja soje i uhvati me kisa kad sam zavrsio i dosao na kraj njive u zadnjem prohodu, parcela od 5 kj i puko sam od muke zbog bacanja novca, bar sam tako pomislio, kad ono posle par dana ko koseno seno je ostalo od sirka.
Drugi slucaj prskanje hirosimom u 3 ujutru nakon dugog radnog dana po takvoj rosi kao kad bi padala kisa. Ucinak 100%.
Ovo su dva primera a ima ih raznih sa raznim herbicidima i u raznim kulturama.
 
Imam dilemu da li da odradim jednu njivu protiv sirka jos jednom ima cvetova i pocela da formira mahune na prvom spratu. Prskao jednom krajem maja floydom, ali ima ga opet pa bih prskao kletodimom. Koliko moze da utice na soju ako budem odlucio da prskam ? Radio bih predvece
 
Imam dilemu da li da odradim jednu njivu protiv sirka jos jednom ima cvetova i pocela da formira mahune na prvom spratu. Prskao jednom krajem maja floydom, ali ima ga opet pa bih prskao kletodimom. Koliko moze da utice na soju ako budem odlucio da prskam ? Radio bih predvece
Kletodin je najselektivniji. Prvo ime mu je bilo ,,Super Selekt 240". Jedino tu aktivnu materiju ako moraš. I bitna je doza. Rizomski sirak ne ubija doza manja od 2 l/ha (120 gr/l) ili 1 l/ha (240 gr/l). To je moje iskustvo.
 
Ove godine sam jednu parcelu od 11 ha radio jedno za drugim kletox extra pa 2. split… sve uspelo
Jos na kraju me oteral kisa bio kratki pljusak
 
Da li bolje prvi split u postrnoj soji ići Lovac ili Dynox uz dodatak bentazona i harmony. Od korova ima ambrozija i poponca?
 
Nazad
Vrh